Liika suihkuttelu on pahasta?

Me essolaiset olemme aina tienneet, että liiallinen suihkuttelu on ihmiselle epäterveellistä. Toistuva kastelu ja varsinkin saippuan kanssa lotraaminen poistavat iholta kaikki suojaavat öljyt, jolloin iho alkaa tarpeettomasti kuivua. Liiallisesti suihkussa viihtyvät neitoset rupsahtavatkin ennen aikojaan.

Me terveellisiä elämäntapoja suosivat essolaiset emme liikaa suihkuttele itseämme, ja siksi luonnolliset öljyt pääsevätkin pitämään ihomme aina nuorekkaana. Meillä on aina terve puna poskillamme, ja pari keskaria vielä parantaa tilannetta. Iltaisin joudumme pesemään vain hampaat, mikäli olemme päivallä puhuneet Essolla liikaa p*skaa. Muita paikkoja meidän ei tarvitse joka ilta suihkutella.

http://www.iltasanomat.fi/terveys/art-1453177544143.html

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teboiltiltu

      Eikö se Sulokaan koskaan suihkuttele?

      • Sulo luottaa ominaistuoksuunsa

        Kyllähän Seksi-Sulo pitää hyvää huolta henkilökohtaisesta hygieniastaan, mutta ei hänkään strategisia paikkoja liikaa suihkuttele. Hän luottaa ihmisihon luontaisten öljyjen huumaavaan tuoksuun, jota rehevät neitoset eivät pysty vastustamaan. Vain kohtuullinen suihkuttelu on siis Sulon menestyksen salaisuus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      158
      1987
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1916
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      120
      1350
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1332
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      431
      1191
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      63
      920
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      856
    8. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      851
    9. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      221
      731
    10. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      337
      707
    Aihe