Svetoon lähiaikoina

En ole puoleen vuoteen käynyt Svetogorskissa. Onkohan nyt raja/tulliasemalla mitään uutta meininkiä, lisää papereita, ym. jäynää?

6

382

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • einarikeskipörhöläkö

      Lisää lupia, menee toiset puoli vuotta ennen kuin luvat kuntoon.

    • centtinen

      Ei mitään muuta uutta, mutta rublia saat nyt eurosella entistä enemmän - pidä kiirettä, sillä ei tämä kurssi ikuisesti kestä!!

      • Anonyymi

        Rupla vahvistunu taas. 1e=85 rub. Muistan kun olisi saanu 10.000 satasella. Mut silloin ei ollu rahaa.


    • Kiirepois

      Varmuudella ainakin tämän vuoden kestää ja v 2017 lähentelee 110 ruupelia, ei kannata kiirehtiä ainakaan ruupelin takia...

      • Kävin vain kaupassa ostoksilla. Hinnat ovat toki hieman nousseet. Raja-asemalla pois tullessa "isoon konttoriin" papereita leimaamaan. Ei tuolla muuta sen kummempaa muutosta.


    • Anonyymi

      Jos saavat rajat auki, kauankohan pysyvät auki, ellei meininki pysy sivistyksen raameissa...? Luulis, että on viimekerrasta opittu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      492
      983
    2. 57
      638
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      583
    4. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      558
    5. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      233
      530
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      73
      499
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      466
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      93
      451
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      450
    Aihe