Kelit ovat Suomessa harvinaisen perseestä. Voi jumalauta miten vituttaa vitun vitusti ostaa kallis pyörä (1050 €) ja sitten seisottaa sitä vitun tallissa ja maksaa ympäri vuotta vakuutuksia yms paskan vittua kun ei pääse ajamaan kun on lunta niin perkeleesti ja saatana tuulee ja tiellä on vittuna hiekkaa ja muuta vitun paskaa. Voi jumalauta miten vituttaa!!!
Katsokaa nyt vaikka huomisen ja ylihuomisen säätä! SAATANA keskellä kevättä vittu 2 C lämmintä ja seuraavana päivänä sataa vitusti räntää. Ja kun se vitun kesä viimein saapuu vitun 2 kk päästä niin vettä tulee kun esterin perseestä ja tuulee niin vittuna ettei voi ajaa vittuakaan. Vittu että vituttaa. Kaikki on perseestä. Haistakaa vittu.
Mihin voi muuttaa missä ois vähän parempi ilmasto? Ois jumalauta edes kunnon kesä niin että vois edes sen 2 kuukautta ajaa mutta täällä ei vitussakaan voi kun vituttaa kun sataa niin vitusti ja kesälläkin vitun keskilämpötila jotain vitun 5 C saatana. Kyrpä.
Mihin muutan?
Suomen ilmasto
22
1484
Vastaukset
- lumilintut
muuta kaliforniaan siellä hyvät kelit
ajavat letkassa ,,mongols m.c
tapahtumia koko wuoden kato you tube tosi hyvä meininki- jumalautakunvituttaa
Anna vitun rahat niin muutan ja anna passi saatana!
- Anonyymi
Vedä hintti handyys,sulla ei kuitenkaa ole rahaa.
kun tullaan kysymään. ja Suomen passia ei tarvita
tietääkseni mistään laitoksesta pois pääsyyn.
- Aloittajahan
puhuu asiaa! Mua vituttaa aina toi sama paska! Olen harrastanu moottoripyöräilyä 25 vuotta ja pakko sanoa,että vuosi vuodelta tää ilmasto menee kokoajan paskemmaks! Vittu miettikää,mihin on hävinny tyynet päivät kesällä kun ei tuullu nimekskään? Aina ihan helvetinmoinen blosis ja ihan sama minkälainen keli on lähtiessä niin et voi 10 km päähän lähteä käymään kun pitää varustautua monsuunivaatteilla ja villaisella,ilmaston vaihtelulla ei ole enää mitään rajaa! Paitsi että 90 pros on paska ilma prätkäilyyn. Ennenvanhaan hyvä kausi alkoiaina huhtikuun eka ja ajeltiin hymy huulilla lokakuun loppuun. Nykyään on melkein aina jotain harmaata paskaa,kesäkuussa on 4 astetta yöllä ja vappuna vielä pakkasta! Ite myin prätkän pois ,ei vittu mitään järkeä,kunnon ajoilmat milloin voi lähteä pitempään reissuun ja ajaa myös yöaikaan ilman villavaatteita on niin vähissä,keskellä kesääkin! Jos sua aloittaja yhtään lohduttaa niin meitä motoristikärpäsen puremia harrastajia on muitakin ketä vituttaa tää paska kun tekis niin vitusti mieli nauttia prätkäilystä,mutta toi saatanan sää.
- eipalele
Osta kermaperse auto !
- kuulehanpaskiainen
olen tavannut ajaa vielä koko Joulukuun työmatkat moottoripyörällä,25km suuntaansa. En silti väitä nauttivani siitä pätkääkään! Kyllä se on se 15-30 astetta plussan puolella kun on nautittavin ajaa Ja se ettei sada eikä myrskyä. On vaan vähissä tuommoiset kelit nykyään ihan kesä-heinäkuussakin. Kesäkuukin on nykyään kevätkuukausi ihan samanlaista paskaa kuin ennenvanhaan huhtikuu! Mitä helvetin tekemistä tosiasioiden sanomisella on kermaperseilyn kanssa. -8 on kylmin kun olen prätkällä ajanut,silti kaipaan vanhoja kunnon NORMAALEJA kesiä.
- periksieianneta
Heh. Ensi keväänä tulee (jos Allah suo) 40 vuotta prätkällä ajoa täyteen. Olen huomannut myös, että kelit voisi olla paremmatkin, varsinkin kun reumatismi, kuluneet lonkat ja rivonsuuri eturauhanen vaivaa. Mutta ei ne nyt sentään ajoa estä.
Aloittajalle vinkki:
Syyskuussa Euroopan kautta Espanja/Portugali suuntaan ja keväällä takaisin, jos silloinkaan. - Anonyymi
periksieianneta kirjoitti:
Heh. Ensi keväänä tulee (jos Allah suo) 40 vuotta prätkällä ajoa täyteen. Olen huomannut myös, että kelit voisi olla paremmatkin, varsinkin kun reumatismi, kuluneet lonkat ja rivonsuuri eturauhanen vaivaa. Mutta ei ne nyt sentään ajoa estä.
Aloittajalle vinkki:
Syyskuussa Euroopan kautta Espanja/Portugali suuntaan ja keväällä takaisin, jos silloinkaan.Joo ja kun pääsette ajamaaniin menkää maantielle ettekä pöuoei ihmisten piahateilllö
- Semmosia
Mua ei kirpaissut että kahdenkymmenen tuhannen mopo seisoi tallissa 354 päivää vuodessa. Mutta ei siinä järkeä ollut, siksi möin viidellä tonnilla.
- Anonyymi
Että tällainen ääliö, luuletko että joku uskoi tyhmiä tarinoita ? 354 päivää mopo tallissa, tietysti jos olit alkoholiparantolassa etkä päässyt pois?
- Vaikkapitsinnypläystä
Lopeta se harrastus. Harrastuksen on tarkoitus tuoda iloa.
- ionbd84
no ota vakutuksista pois kun kelit on huonot, eli sen noin 4-6kk jonka jälkee pistät takas vakuutukset niin säästät todella ison pennin kuin pitäisit vaan vakuutuksissa ja pyörän tallissa poryttymässä.
- ksksjdhdbhdgd
Niin, mua ei fituta vaikka neljä pyörää tallissa, nehän on suurimman osan pois liikenteestä, eli myös vakuutuksista.
- Anonyymi
Street Trash SFC:llä tuskin on pyörät vakuutuksissa kun välillä kilvetkin unohtuvat kotiin.
- Anonyymi
Jos Suomen mulkero eduskunta saisi päättää
Sumen ilmastosta,niin tavallisen köyhän kansalaisen
keli olisi silti tällainen paska.Auringon paiste olisi
tietysti vain herroille tarkoitettu.- Anonyymi
8000 km kun linnuntietä matkustaa kaakkoon, niin lämpenee?
- Anonyymi
Auringonpaiste on ihan perseestä... Pilvipouta ja +15 on paras ajokeli...
Anonyymi kirjoitti:
Auringonpaiste on ihan perseestä... Pilvipouta ja 15 on paras ajokeli...
Toimii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Auringonpaiste on ihan perseestä... Pilvipouta ja 15 on paras ajokeli...
Kunhan ei lunta ja jäätä.
Ja mieluummin yli 10c ni ei varsinkaan sormet palele.
Ajokamat vaikuttaa muuten mukavuuteen.
10-35 astetta on mulle hyvä.
Mieluummin jos ei sada ni kivempaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan ei lunta ja jäätä.
Ja mieluummin yli 10c ni ei varsinkaan sormet palele.
Ajokamat vaikuttaa muuten mukavuuteen.
10-35 astetta on mulle hyvä.
Mieluummin jos ei sada ni kivempaa.Ei se vesisade haittaa mitään. Lumisade myös ihan ok, kunhan ei sada alijäähtynyttä vettä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se vesisade haittaa mitään. Lumisade myös ihan ok, kunhan ei sada alijäähtynyttä vettä.
Semppiä vaa ja keuliin. Ota välillä ryyppy tenua ,nii kulkoo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan ei lunta ja jäätä.
Ja mieluummin yli 10c ni ei varsinkaan sormet palele.
Ajokamat vaikuttaa muuten mukavuuteen.
10-35 astetta on mulle hyvä.
Mieluummin jos ei sada ni kivempaa.Kun helleputkiennätystä taas pukkaa, niin tavalliset farkut ja t -paita on sopivimpia ajovaatteita.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351402
- 1041103
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26983Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat310845- 99813
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144624