Toivakka- Kok,ei eroa, vaikka ei myöntänyt

Sp.x

edustaja Harakan esittämiin asioihin liittyen verojärjestelyihin ja syyttämällä Harakkaa julkisesti valehtelijaksi ennen kuin edustaja Harakka esitti kirjalliset dokumentit osallisuudesta .senjälkeen tuli vasta myönnytyksiä ja jopa virallinen anteeksipyyntö eduskunnassa.

Että näin nykyään meidän valitsemat kansanedustajat toimivat , voidaanko heihin luottaa, samoin kaupunginhallituksien tapahtumat, ja jos jokin edustaja on rehellinen päätöksissään se helposti ohitetaan, kuten Sipilä pehmensi Toivakan osallisuutta.

Näihin tapahtumiin verrattuna Hämeenlinnan Perussuomalaisten ajojahti vaikuttaa tosi kaukaa haetulta josta selkeästi paistaa jotkin muut tarkoitusperät kuin ne asiat mitkä ovat olleet esillä erottamisineen .

12

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iso-kusetus

      vanha kurppa saa "sopeutumis eläkkeen panaman kautta" mutta miksi yle ei ole julkaissut koko tietoa siellä on a.y väkeä ja liittoja

      • Yle Uutisten sossutoimittajat yrittivät tehdä Panaman aineistosta uuden Tiitisen listan, etteivät ammattiliittojen ja SDP:n veroparatiisiyhtiöt paljastuisi. Tuli vain pienen pieni takaisku, kun kansainvälinen tutkivien toimittajien ryhmä ilmoitti julkaisevansa koko aineiston ensi kuussa.

        On muuten erikoinen tilanne, kun valtion kokonaan omistama Yle kieltäytyy antamasta Saksasta saamiensa Panama-tiedostojen kopioita poliisille ja verottajalle. Seuraavaksi Ylen Suomen laille haistattavat toimittajat varmaan ryöstävät rahankuljetusauton tai murhaavat jonkun suomalaisen saadakseen aiheesta kivat uutiset?


    • Nautitaaaaan

      On Hämptonin perzuikkien suhmurointi aloittajaruskeakielen mielestä mitä vaan niin K.Ari on raudoissa ja L.Ulu tekee seuraa.

      • luottoihmisiä

        kari ja lulu ovat vasta seuraavien vaalien jälkeen ministereitä


    • Asdfgffgg

      Sori siitä.

      • kansalainenHML

        Kiitos Kari ja hyväksyn mutta istu tuomio silti loppuun


      • signomi

        Pysypä tosiasioissa. Ainoa joka on saanut virallisen tuomion, on kiemunki.


      • IisakinPullot

        Iisakki ei kestä sitä, että pipo on kireällä ja palikat on naulattu kiinni lattiaan. Kotonaan hän pystyi harrastamaan vain pullonpyöritystä. Pullon korkeissa luki "Alko".


      • MäNautin

        Kovaa on perzuikkivitutuxet.


    • Eihän Toivakka valehdellut, vaan Harakka. Toivakka pyysi anteeksi loukkaavia sanojaan, koska hän sanoi eduskunnassa suoraan ja todenmukaisesti, että Harakka valehteli.

      Ongelma tuli siitä, että eduskunnan epävirallisten sääntöjen mukaan kansanedustajat eivät saa puhua salissa totta. Jos esimerkiksi Paavo Arhinmäki selittäisi puheenvuorossaan, että hän kävi omatekoisella avaruusaluksella edellisenä yönä Marsissa ja Neptunuksella, kukaan kansanedustaja ei saa todeta Arhinmäen valehtelevan.

      Harakka valehteli väittäessään, että ministeri Toivakka olisi perustanut yhtiön maahan, jota sanotaan veroparatiisiksi. Eihän ministeri Toivakka ollut perustaja, vaikka oli perustajayhtiön hallituksen jäsen.

      Sossutoimittajat käyvät jo täydellä höyryllä eduskuntavaalikampanjaa.

    • SolutionKiemunki

      Toivakka kuulemma eroaa, jos Harakka eroaa ensin.

    • ja.viagraa

      Alkaakohan Metalliliitto nostamaan vuokria kunnolla,se olisi hyvä,kommarit ei pääse kaljoille ,ja liiton iso-maha impotentit saa osinkoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      35
      9714
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      41
      5294
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4973
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      203
      3821
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3333
    6. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      44
      3138
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2906
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2573
    9. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      69
      2542
    10. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      56
      2453
    Aihe