Hei,
Onko tietoa, milloin chat-osio kuntoutuu?
Vastaukset 40
- arvelija-
olisiko jo lakkautettu sätti lopullisesti
- peli_on_menetetty
ei olisi suuri menetys
Eiköhän sivuja kehitetä. Testataan ja sitten taas toimii (y)
Ei pääse vieläkään chattiin :(
Ihmettelin samaa :(
- lenkkeilijätär
Chattiaddikteilla on näköjään vaikeaa, kun pakollinen tauko - hyvää se vaan tekee, menkää vaikka ulos.:)
- sokeripala-
ulkona sataa vettä. ei kiitos
- elämäää
Kovin on heikossa kantimissa elämä jos ihan chatin varassa.............:( hyvä kun ei toimi:)
- ulkoileen
kovin on heikoissa kantimissa elämä jos chatin varassa:)
- kirjaltaja
Tiukkapipot voisi leikata pipoaan hiukan väljemmäksi jotta ei joka hemmetin asiasta tehtäsi henkilökohtaista ja uusia luotseja koskee sama.Opiskelkaa alanne jotta virkainto ei pilaa mainettanne lopullisesti. Sellanen sätti kuin valvonta, riitaa aina ja joka paikassa jos ei miellytä kommentit.Koulutusta luotseille Aller ennekuin valitsette
- Pientä-rajaa
Missä kohden löysit aloituksesta "Hei, Onko tietoa, milloin chat-osio kuntoutuu?" tuollaista aihetta kommentointiisi? Pientä rajaa, ei nyt ihan kaikkea kuonaa tarvitse sieltä päästä raapia.
- sitrunella
Moii! Mitäs uudistuksia onkaan tulossa? Odotan mielenkiinnolla
vai uudistuksia?mulla ei pelaa ollenkaan sumi24 posti
- Vaihtamalla-paranee
Vaihda postia.
Hyviä vaihtoehtoja gmail.com, yahoo.com, luukku.com (tosin aika pieni laatikko).
- Kuka_tarttee
Chattia yhtään mihinkään.
- Chattailijatar
Eipä näytä toimivan mikään chat-huone. Näyttää kyllä, että on keskustelijoita paikalla ja osassa nolla keskustelijaa. Kun yrittää päästä sisään ilmoittaa, että joku virhe sivunlatauksessa. Liekö milloin saatte kuntoon nämä sivut?
- huolestunut.-
mitenhän noiden ihmisten käy, jotka ovat jääneet chat-huoneisiin jumiin.
- HC-tsättäri
sama juttu tänään ku silloin viimeksikin (10.5.2015), tsättiservu (huom, vain yksi nykyään!) on nurin. Viimeksi se johtui todennäköisesti siitä, että servu oli päivittynyt eikä YP ollut tarpeeksi ajoissa hereillä jotta olisi käynnistänyt sen. Ei taida olla enää mitään etäyhteyttä jollaa sen saisi käyntiin.
Servu (kakkonen!) on taas nurin jostain syystä, mutta ei ole ketään YP:sta paikalla jotta voisi potkaista sen käyntiin.
Jos olisi ollut huoltokatkos niin siitä olisi todennäköisesti ilmoitettu etukäteen.
Ennen wanhaan kaikki toimi kuin junan vessa, servuja (1, 2 ja rekku) ylläpidettiin 24/7 ja ne toimi. Nykyään ei haluta satsata edes yksinkertaisiin asioihin jotka ei vaatisi kuin n. 5min/päivässä huomiota. YP varmaan on enemmän Facebookissa/twitterissä kun hoitaa tsättiä.
Huom, rekkuservu toimii. Ne huoneissa näkyvät henkilöt ovat jäänteitä siitä hetkestä kun servu meni juntturiin. - hauhauxxxxxxx
Mikä pleen rekkuservu ?
- HC-tsättäri
känädä !
...no se servu joka hoitaa kirjautumiset, tsättiin kun ei enää pääse harmaita nikkejä. se on eri servu ku varsinainen tsättiservu.
PS. yllämainittu vuosiluku piti tietenkin olla 2016, se oli typo, mutta sen te jo tiesittekin. - havannoija-
vieläkään ei ole mitään toimintaa havaittavissa
- choolio
http://eurosinkut.net/chat/ jos vieroitusoireita on
- kyllästynytimpi
Olisihan se Ylläpidolta hieno piirre jos laittaisivat jotain tietoa. Edellisen omistajan aikana tiedotettiin kaikki asiat ja vastattiinkin posteihin. Nyt YP ei toimi mitenkään. Minne katosi ne yhteiset chatti illatkin YP n kanssa, joissa sai esittää kysymyksiä? Luvataan kaksi kaunista silloin kun tullaan omistajaksi ja sitten lopetetaan kaikki kerralla. Miksi yleensä ylläpidätte tälläista foorumia jos teillä ei ole aikaa vastata.???
- luulija-
suomi24 Chat on luultavasti aika huonoa bisnestä. käyttäjiä ehkä jotain 300, joista ei ole mitään hyötyä kenellekään, kun istuvat koko valveillaolo aikansa sätissä. turha heille on mitään markkinoidakaan.
- ZTopelius
Olen kokoamassa pelastusretkikuntaa chattihuoneisiin vangeiksi jääneiden onnettomien vapauttamiseksi. Kaikki vapaaehtoiset ovat tervetulleita chatin ovelle toissapäivänä kello 15:00 ja mietitään, miten voimme parhaiten auttaa poloisia pääsemään vapauteen.
- dr_livingstone
operaatio on vaarallinen, mutta mitäpä kukaan ei tekisi sättitovereiden puolesta
- vapautusarmeija
dr_livingstone kirjoitti:
operaatio on vaarallinen, mutta mitäpä kukaan ei tekisi sättitovereiden puolesta
Sättihuoneet on avattu ja selviytyneet vapautettu
- HC-tsättäri
Tilastot: http://tnsmetrix.tns-gallup.fi/public/
Tuolta voi mennä katsomaan suoli24 kävijätilastoja, kyllä tsätti on vielä jollain tasolla kannattavaa. Jos siitä haluaisi enemmän hyötyä (tuloja), niin YP voisi taas koittaa mainontaa tsätissä kuten ennen wanhaa. Oli tunnin välein e-villen mainokset tsättitekstin seassa ja sitten on ollut jossain välissä ollut soneran mainos tsätin taustakuvana. =) Chatin uudistus taitaa olla käynnissä *toiveikas*
- 12312312
Mikä ihmeen "uudistus"?
Joo jotain hämminkiä taas näyttäisi olevan.
- chattari
Joo chatit ei toimi:
"FILE_READ_ERROR
FILE_READ_ERROR chattaajaa alueella"
Onko jossain joku paikka mistä näkee ylläpidon antamat vikatiedotteet?
- rakkikoira
kumpa olis ainakin vanhimpien tsätti kiinni sen verran pitkään että kaikki ehtis miettii omaa käytöstä ja mitä kaikkee on tullut syydettyy niin tsättääjille kuin myös ylläpidolle, kauan saitteki räksyttää.
- stadicaa
Niin vain kahvila toimii sinne pääsi ja oli kivat siellä :)
Muut huoneet ei toimineet ;)
- oppipoika.-
pitää opetella olemaan ilman
Cooll
- Yötaipäivä
Mitä järkeä on nostaa näitä vanhoja keskusteluja ylös. Harva varmastikaan ei lue loppuun asti, kun katsoo aloituspäivän. Uuden vian ollessa aina uusi ketju oli aloittaja kuka tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 661100
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️42778- 69772
- 149726
- 72707
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37665Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)78653- 51632
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k202566Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112553Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19540- 51499
Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18490- 84476
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail113464YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25426Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto64426Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline107423- 52403
- 17402
