Kauheeta. Kanariankaipuissani menin pitkäripaiseen ostamaan Veterano-brandya. Sepä olikin siiretty maustettujen viinojen joukkoon. Veterano ei ole enää brandya vaan jotain melassiviinaa väriaineita. Mie romahin. Ostin Torres 10-pullon sen sijaan.
Veterano muistoissani
13
5284
Vastaukset
Veterano on lempi brandy, siinä on jotain joka kuuluu espanjalaisiltaan.
- eimaistuenää
Veterano ei ole enää brandyhyllyssä koska sen alko% on 30 eli sitä on miedonnettu. % määrän lasku tuntuu maussa mikä valitettavaa.
- aadalmiina
ola ostan aina veteranoa kun käyn Las Palmasissa tosi hyv'' ja edullista syyukuussamenossa pariksi kuukaudeksi
- NamiNamiNami
Eläköön Veterano. Hurraa, hurraa, hurraa !
- surkeuksiensurku
köyhien juomaa...
Juomaa ajoilta jolloin oltiin köyhiä. Se tuo menneet ajat mieleen mukavasti,sitä ei kalliimmat juomat saa aikaan.(kokeiltu on).
- nogracias
Kyllä se maussa tuntuu kun alkoholi% on laskettu kolmekuudesta kolmeenkymppiin. Litkua.
- hyvää.on
Olen nauttinut.hyvää oli..antigue tietää paremmin.juomista..joka päivä nauttii.hyvää on
- vakilukija
Mitä jos menisit antigue trollaamaan ihan niihin omiin Puerto viestiketjuihisi? Olisiko mahdollista?
- Mikaeleitorres
Ostin viikko sitten pullon Teneriffalta kotiin tuomisiksi kun muistin tuotteen makoisaksi. Maksoi siellä vähän yli 7 euroa litran pullo. Hirveä pettymys kun sitä kotona maistelin! Ei tässä taida olla brandyä lainkaan.
- JoulunaViimeksi
Magnoa aina odotan saavani ensimmäisenä iltana :)
- KohtaIkenissä
Se on kieltämättä parempaa. Parin viikon päästä lasissa...
- MänenKahtomaan
Puolentoista viikon päästä päässä. Mutta, siis hei: Onko se Veterano laimennettu?? Ja miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522328- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501379Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad511057- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25786Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647