Ylikersantti-homo Pride-kulkueessa sotilaspuvussa!

Börje_Halkokarilta

32

710

    Vastaukset 32

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TahvoTuleeKaapistaUlos

      Tahvo ja Börje lupaavat osallistua seuraavaan Pride juhlakulkueeseen.

      • Anonyymi

        ottakaa se lippu edes alas


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ottakaa se lippu edes alas

        Antaa lipun liehua.


    • KokkolanTOSIrealisti

      Sotilaspukuiset(kin) homot hirteen, hah!. Suomen armeija ei tarvitse eikä salli homoja. Armeija on tarkoitettu terveille nuorukaisille - ei sairaille homoille ja lesboille, hah!...
      Olisihan se nyt vallan naurettavaa, ja sodan kannalta itsetuhoista, alkaa juoksuhaudassa ja korsussa tökkiä toista maanpuolustajaa persereikään, voi saa..na! Johan siinä vihollinenkin kuolisi nauruun ...tana! Hah hah haa, trastuitse maja tavaritsis soldate finnski armee! Ja loublu tebja, hoh hoh homssu finnski soldat!...

      • Voi tsiisus...luuleksää että homot/ lesbot nyt joka paikassa touhaa..ja vielä aamusta iltaan..


      • Marssia

        Taisit olla sinä...


    • TOSISairasMieli

      Eli Realistin logiikan mukaan siellä juokuhaudassa ollaan sitten naisen puutteessa vedetty kä.. een?! En kyllä jaksa uskoa tuohon kesken taistelujen. Mutta Realisti elää omassa sairaassa "mielikuvitus" maailmassaan.

      • Ehkä hän armeijassa ollessaan toimi näin..:))


    • TOSIrealistinKokkola

      Hah hah haaaa. Toisaalta. Homot olisivatkin hyviä esitaistelijoita, ja eturintaman miinanpolkijoita sivareitten rinnalla. Aina tauon sattuessa saisivat homssupojat tökkiä toisiaan persereikään. Mutta entä kun naiset ovat jo "vallanneet" juoksuhaudatkin.
      Miten "lälläri-homot" suhtautuvat tosinaisiin kesken taistelun, kun pitäisi saada pökkiä miehen persereikään, ja taisteluparina onkin nainen, hah!...

      • YlivoimienPääällikö

        Näillä kirjoituksilla on kyllä ylennys reservissä odotettavissa.. hienoa Ressu.


      • homo-marsalkka

        Armeijan entinen ylipäällikkö Marsalkka Mannerheim on aikoinaan erotettu kadettikoulusta homoseksuaalisen kanssakäymisen takia. Tämä historialinen fakta kannattaa aina muistaa kun mietitään armeijan suhtautumista homoseksualisuuteen.


    • TOSIRealistista

      Joo.. sivarit ehdottamasti polkemaan miinoja.

    • KokkolanTOSIrealisti

      No sitähän minä sanoin, ja homot lämmittämään saunaa, hah hah haaa!...

      • TOSIripulisti

        Tunteeko ripulisti ketään sivaria!


    • Börje_Halkokarilta
    • anti-uffaffaa

      Menee jo mahdottomuuksiin tämä pelleily...

    • nytsitäsaa

      suomi-nuolee-euroo-STOP
      2.7.2016 19:57
      Ja Suomen hallitukselta kävi käsky: kaikki kokeilee edes kerran.
      Pian kuuluu peruskoulun yläasteen opetusohjelmaan pakollisena aineena. Vain Suomessa. Olemme edelläkävijöitä tai edelläpyllistelijöitä.

      Perusteilla uusi puolue: Homohenkisille, homojen puolesta ja uushomoille. Haluaa homoilla, homokavareita, ja homostella. 51%:nen homohallitushan taitaa olla jo.

      Mitä sanovatten ruskeat karvaset valtiovieraamme, jotka saapuivat männävuonna maahamme olemaan? (vrt. Kemepele)

      Nyt on Suomella tukalat paikat. Ei tiiä, mihin suuntaan pyllistäisi. Ollaan nii klopaalia.

      - islamin ja homouden välillä -

    • Jaa1234567

      Niin onhan ne kapiaisetkin ihmisiä ja heitäkin moneen eri junaan. Mutta Puolustusvoimat ei kuulu kokonaisuutena pride kulkueeseen millään tavalla, yksilönä sinne voi mennä vaikka joku everstiluutnantti tai majuri tms marssimaan.

      En pahoittanyt mieltä uutisesta ja syytä ois jatkaa ihan normaslisti elämää eteenpäin ja unohtaa tapahtunut, toki kummaksun miksi virka-asussa osallistuu eikai kovin moni muukaan vapaa-aikana työ asu päällä kuljeskele.

      • Käyvät monet kirkossakin vapaa- aikana armeijan virkapuku päällä. Pitäisikö siis sotilailta kieltää virka- asun käyttö muualla kuin työssä?


      • Riippuuajattelutavasta
        perskeles1 kirjoitti:

        Käyvät monet kirkossakin vapaa- aikana armeijan virkapuku päällä. Pitäisikö siis sotilailta kieltää virka- asun käyttö muualla kuin työssä?

        Mutta mitä jos sitten puolustusvoimien kantahenkilökunta alkaa toimimaan vastaavanlaisesti eli kulkemaan vaikka soldier of odinsin riveissä virkapuku päällä tai muissa poliittisissa tapahtumissa virka-asussa jossa hän ei edusta puolustusvoimia vaan on omana itsenään? Varusmiehetkään ei muistaakseni saa nauttia alkoholia lomapuvussa missään julkisella alueella (siis baarien tai ravintoloiden ulkopuolella) ontuva vertaus toki mutta on noissa jotain kriteereitä mitä saa ja mitä ei saa tehdä.

        Asiaahan voi ajatella myös siten että jos sinulla on oma firma ja firmasi työntekijöillä on työajalla työasut jossa ilmenee firman nimi, mitä työnantajana ajattelisit jos joku työntekijäsi osallistuisi vapaa-ajallaan johonkin poliittiseen tapahtumaan työasussa? Ethän vapaa-ajalla ole sidoksissa ammattiisi? Muutenhan työnantajalla ei ole mitään sananvaltaa työntekijöiden näkökantoihin mutta edustaahan firman puku itse firmaa.


    • Näinpä_

      ...PITKÄN uran puolustusvoimissa tehnyt kenraali Gustav Hägglund toteaa myös yleisten asenteiden, niin armeijassa kuin muuallakin, selvästi muuttuneen vuosien aikana. Muutos on Hägglundin mukaan ollut parempaan suuntaan

      – Jokaisella suomalaisella pitää olla oikeus puolustaa maataan, riippumatta seksuaalisesta suuntautumisesta tai sukupuolesta. Minkäänlaista diskriminaatiota ei mielestäni saa tässä olla, Hägglund linjaa.

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001214802.html

    • KokkolanTOSIrealisti

      Viimeistään sota-aikana kaikki homot ja sivarit tapetaan, tai laitetaan "eturintamaan", Hah!... Viime sodissa ei ollut sivareita eikä homoja. Siksi Suomi on nyt itsenäinen...

      • gayluti

        Ja miten se homous tekee miehestä tai naisesta yhtää huonompaa taistelijaa. Ja kyllä meitä homo ammattisotilaita on aina ollu.


    • närhen-munat

      Suomi on vajonnut parissa vuodessa kaikin tavoin alle arvostelun. Suomi on pellemaa.
      Seuraavassa Pridessa naidaan auringon alla. Euron sisäänpääsyllä pääsee katsomaan joka lähtöön ohjelmaa. Vapaaehtoisia linssiluteita ja wannabee-julkkujahan hommiin löytyy. (Tosi-TV:Ssäkin pitää topputella ettei pornografiaa tehdä). Tähän ei ole pitkä matka ... Jotain kun pitäs taas keksiä uutta Suomesta maailmalle.

      Mutta ei sitten mitään järkevää, sivistynyttä ja kilpailukykyistä.
      Ei kun pornoa vaan...

    • TOSIrealistinKokkola

      HOMOT HIRTEEN, tai takaisin kaappiin, niin loppuu tämä typerä jankutus, hah!...

      • fdghd

        Vielä 60-luvulla olivat sotamaisterit, papit ja sellaiset varsin arvostettuja. Nykyään vaan tuollaisia saamarin kaiken maailman hinttikulkuepellejä!


      • TomofJuupajärvi

        Olihan se mannerheimkin homoseksuaali. Taidat olla itsekin kun noin homot tunteit nostattaa..


    • MarttiLuther

      Henkinen kehityskulku ihmiskunnalla on menossa kokoajan sallivampaan ja tasa-arvoisempaan suuntaan ja sitä ei voi enään mikään estää.

    • Anonyymi

      Kuka tuo pipipää on?

    • Anonyymi

      Nämä itse kaapissa olevat homot ja lesbot ovat itse pahimmat. He tällä toiminnallaan kuvittelevat peittävänsä oman identeteettinsä. Se on helppo lukea kuin avointa kirjaa jos vähänkään on lukenut psykiatriaa.

    • Anonyymi

      Niin ja ettei totuus unohtuisi, monet päällepäin heterosuhteissa elävät niin naiset kuin miehetkin ovat jonkin asteisia biseksuaaleja, eivätkä 100% heteroja, kuten monet - vieläkin tietämättömät luulevat.

    • Anonyymi

      HALUAN EROTA ARMEIJASTA jos tuo saatanallinen vouhotus tulee osaksi puolustusvoimiamme!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      75
      1221
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      47
      930
    3. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      802
    4. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      801
    5. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      14
      792
    6. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      149
      746
    7. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      719
    8. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      38
      709
    9. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      64
      709
    10. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      203
      598
    11. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      595
    12. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      120
      593
    13. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      52
      549
    14. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      535
    15. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      518
    16. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      170
      514
    17. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      117
      501
    18. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      500
    19. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      25
      456
    20. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      451
    Aihe