Nörttien keskustelupalstalla oli juttua että windows 10 sisältää kyber-sodan komponentteja, Josta koneen terminoiminen on mahdollista.
Uusi Nörttihuhu, Win10 voi jumittaa kaikki win10:t
22
253
Vastaukset
- kakkakymppi
Jotenkin ei edes yllätä! Windows 10 "Pentagon" on kakkaaa
- Yksijumitusriittää
Siinä se sitten onkin, Windowsin tarina!
- tfgyiuifgy
Vammainen linuks-vajakki jaksaa suoltaa paskaa.
- Vajakkifani
Suksi sinä lemmari vittuun taas, Vajakki
- Jahvetti2
Vammaisen käyttäminen haukkumasanana kertoo kaiken tarpeellisen sinusta ja kannattamastasi ideologiasta.
- tfgyiuifgy
Kyseessä ei ole tavallinen vammainen vaan linuks-vammainen. On eri asia. Pyydän anteeksi.
- windows_vamma_päässä
tfgyiuifgy kirjoitti:
Kyseessä ei ole tavallinen vammainen vaan linuks-vammainen. On eri asia. Pyydän anteeksi.
Windows-vammainen luulee kaikkia 10:n ongelmia keksityiksi.
- Linuks_tubutin_
"Win10 voi jumittaa kaikki win10:t"
Microsoftilla on etälamautin KAIKKIA Windows versioita varten, joten Microsoft voi halutessa lamauttaa.
Tosin kun tuollainen mahdollisuus on järjestelmään pultattu oletuksena, niin se ei tarkoita että jokin muu taho ei voisi lamauttaa myös...- Miksilamauttaisi
Tuskin olisi kenenkään hyöty, paitsi vahinkon mahdollisuus...
- Linuks_tubutin_
Miksilamauttaisi kirjoitti:
Tuskin olisi kenenkään hyöty, paitsi vahinkon mahdollisuus...
Likaa niitä jotka on erehtynyt windows tuotteita käyttämään. Rikollisille on hyöty tyhmien käyttäjien kustannuksella.
On se sitten rikolliselle vahingon saavutus tai vaikkapa elanto. Enpä tiedä onko hyöty?
- HöpöPöpöö
Lemmako taas seonnut?
Eikö se noin ole ollut XP:stä saakka?
- Linuks_tubutin_
On ja on aina ollut, mutta eihän sitä kukaan usko, jos sitä ei todisteta.
Nörtithän näistä puhuu ja kaikki hullut ympäri maailmaa.
Ei koske normaaleja ihmisia, kun ne eivät usko asian olevan totta. - Lukekaaitsenetistä
Ei, Windowsiin on tullut itsetuho vasta tänä vuonna, jos netiin on uskomista, ja miksei olisi? Sillä niin moni asia on tuolta samalta saitilta tullut juki ennen uutisointia.
Eikä tässä kai ole kysymys mistään sellaisesta itsetuhosta, vaan bugista joka leviää ms p2p kautta toisiin, ja tekee mitä tekee.
Palstan mukaan tietty paketti varmenne saa aikaan lumipalloefectin.
Siis vain Kympissä. - Linuks_tubutin_
Lukekaaitsenetistä kirjoitti:
Ei, Windowsiin on tullut itsetuho vasta tänä vuonna, jos netiin on uskomista, ja miksei olisi? Sillä niin moni asia on tuolta samalta saitilta tullut juki ennen uutisointia.
Eikä tässä kai ole kysymys mistään sellaisesta itsetuhosta, vaan bugista joka leviää ms p2p kautta toisiin, ja tekee mitä tekee.
Palstan mukaan tietty paketti varmenne saa aikaan lumipalloefectin.
Siis vain Kympissä.Joku vuoti tänä vuonna, että windowsissa on itse-tuho namiska-takaportti.
Niin on joku vuotanut 20 vuotta sittenkin.
Tuo on ollut KAIKISSA windowseissa vuosia, joten asia ei ole oikeastaan mikään uusi juttu.
Microsoft Billy itsekin sanoi jossain haastattelussa, että Windowsia ei ole koskaan tehty internet käyttöön.
Kunpa löytäis sen jutun jostain. Fyysinen lehti oli.
Turha niistä ongelmista on jauhaa, kun ne kuuluu ominaisuuksiin. Kenenkään EI OLE pakko käyttää tuollaisia palveluita.
- etälamauttavakokemus
Tällä viikolla todelttua: iE on W10:ssä kaikkein takkuisin selain.
Eli kyllä se palstalla mainittu "etälamautin" taitaa olla totta.
Explorer on sellainen komponentti. - kertokaaTyhmälle
Varmenne tappaa windowsin ????
Mikä varmenne??? - Ödkvghjbfj
W7 käyttö on jo tuhottu W Updaten kautta viime syksynä- talvena. Ei auta Ms oma Fix it eikä netistä luetut ohjeet eri maista. Kun ei halua hyvää koneesttaan muuttaa kympiksi. Palautus ei onnistu eikä auta johonkin edelliseen päiväm. Ei uskalla automaattisia sallia koska kone muuttuu W10 itsekseen ja sitten kaikki on sekaisin. Tehdasaetuksiin ei kannata mennä W7Pro,on liian paljon tekemistä ja voi olla ettei saa enää toimivaksi. Joten jos haluaa käyttää Windows käyttis konetta niin on ostettava uusi. Siinäkin on riski koska näyttää siltä että W10 onkin susi vikoja täynnä oleva käyttis!
Olen estänyt päivityksen haun kokonaan ja kone on hiljaa ja kylmä kuten aikaa ennen Ms alettua rikkoa konetta tahallaan. - kakkakymppit
Kakkaa se onkin
- doctor_no
No, tuollaisia epäilyksia vastaan on Windowsin rinnalla http://unix.stackexchange.com/users/42246/dbs.
Ei Unixin oppiminen niin vaikeata ole, kuin kuvitellaan. - exSeiska
Kyllä minulla toimaa hyvin tää kymppi, ei mitään valittamista.
- Voihirveetä
Sitä jäämme kauhulla vartoomaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh412365Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423001951- 201750
- 241565
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘231404- 1001299
- 411272
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391235- 35992
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta32975