Tunnistaako suomalaisen?

tsuhnatsuhna

Tunnistavatko venäläiset yleensä esim. Pietarin alueella ulkonäöltä suomalaiset, vai näyttävätkö suomalaiset niin samalta kuin paikalliset venäläiset, että jos pitää suunsa kiinni menee paikallisesta?

38

1235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samatgeenit

      EIvät - samanlaisiahan myö ollaan, kun vaiti ollaan!

    • näkee.päältä

      En tiedä tunnistavatko venäläiset mutta minä ainakin tunnistan ja muustakin kuin kännissä kekkuloimisesta.

      • dimmu33

        Ei, jos noudat tietty sääntö.
        1. Pukeutumistyyli( lippis, nahkatakki adidas verkkarit ja lenkkarit, kädet taskussa, rööki suussa:) )
        2.Jos käytät itseäsi suurin pirtein samalla tavalla kuin muut.
        3. jos autossa ei- suomalaiset rekisterikilvet
        4. jos et sylje lattialle metrossa (no suomalaiset ei sylje muutenkaan, tämä koske enemmäkseen kiinalaisia :) )

        ihonväristä, kampauksesta ja silmin väristä ei voi päätellä mistä olet.

        joo ei kannatta hymyillä paljon, älä anna tila ovessa älä sano kiitos liian usein.
        Luovuttaa paikasi metrossa vanhuksille ja tee vihainen ilmi kasvoillesi.
        se riittää aluksi:)


      • dimmu33

        vaihe 3
        1. pitää aina autossasi pesäpallomailan.

        2. kun meet kävele ota aina kyynelkaasusumutin mukaan ja käyttää sitä ensimmäisenä jottei olisi liian myöhästä!

        3. oppi ja tuntee oikea hetki jolloin pitää juosta kovaa kaukaa, jos et halu tapella 20 miehiä vastaan!

        4.käy itsepuolustus kurssille.

        5. oppi lyödä turpaan salaman nopeasti ja ensimmäisenä, jottei olisi liian myöhästä.

        6. Vältä poliisit/miliisin kaikin mahdollisin keinoin! poliisi EI OLE YSTÄVÄ, luota vain omin voimiin ja vain hyviin kavereihin!

        7. Hyvä jos ostat aseet(nykyään on helppo , varsinkin ei tappavat aseet)

        8. Vanha venäläisten vankien viisaus 3-älä
        Älä pelkää, Älä usko, Älä pyytää.
        Tällä viisaudella pärjäät vankilassakin!

        9.Valmistaudu juoksemaan rajan yli nopeasti ja kovaa.

        10. On kuitenkin hyvä muista että viisasta vältä kaikki mahdolliset käsikähmät, tapellut ja välien käsittelyt.

        Näillä neuvoilla pärjäät vielä pidemmälle


      • Mimmi99
        dimmu33 kirjoitti:

        vaihe 3
        1. pitää aina autossasi pesäpallomailan.

        2. kun meet kävele ota aina kyynelkaasusumutin mukaan ja käyttää sitä ensimmäisenä jottei olisi liian myöhästä!

        3. oppi ja tuntee oikea hetki jolloin pitää juosta kovaa kaukaa, jos et halu tapella 20 miehiä vastaan!

        4.käy itsepuolustus kurssille.

        5. oppi lyödä turpaan salaman nopeasti ja ensimmäisenä, jottei olisi liian myöhästä.

        6. Vältä poliisit/miliisin kaikin mahdollisin keinoin! poliisi EI OLE YSTÄVÄ, luota vain omin voimiin ja vain hyviin kavereihin!

        7. Hyvä jos ostat aseet(nykyään on helppo , varsinkin ei tappavat aseet)

        8. Vanha venäläisten vankien viisaus 3-älä
        Älä pelkää, Älä usko, Älä pyytää.
        Tällä viisaudella pärjäät vankilassakin!

        9.Valmistaudu juoksemaan rajan yli nopeasti ja kovaa.

        10. On kuitenkin hyvä muista että viisasta vältä kaikki mahdolliset käsikähmät, tapellut ja välien käsittelyt.

        Näillä neuvoilla pärjäät vielä pidemmälle

        Kyllä nr.8 on hyvä osata normaalielämässäkin!
        ÄLÄ PELKÄÄ! ÄLÄ USKO! ÄLÄ PYYDÄ!
        Tatuoin ne käteeni, ollakseni vasta viisaampi :-D


    • kjbkjnkjn

      Kyllä Hyrskylahden tunnistaa Pietarissa ja muuallakin.

      • ykstepastelija

        Kuka se o?


      • jhkjbjb
        ykstepastelija kirjoitti:

        Kuka se o?

        Putinisti ja Bäckmanin kaveri.


    • Kyllä venäläinen puolisoni ainakin tunnistaa suomalaisen. Pikkuisen erilainen vaatetus ja varsinkin kengät useimmiten paljastaa....suomalainen ei panosta kenkiin.
      Jos sensijaan on kiiltävät kengät, tumma takki ja pari kultahammasta ja kultasormukset molempien käsien keskisormissa ja nimettömissä niin aito venäläinen he he

      • TatianaHorovitch

        Niin, suomalaisen tunnistaa nimenomaan huonosta pukeutumisesta. Ainakin venäläinen nainen pukeutuu matkoillaan hyvin, vaikka olisi köyhäkin. Suomalainen lähtee ulkomaan matkalle siistiytymättä ja nuhjuisissa arkivaatteissa.
        Tietysti kasvonpiirteetkin voivat olla hieman erilaisia.


    • ei-ossoo-sannoo

      Eihän siellä Pietarissa pelkästään venäläisiä asu, vaan myös juutalaisia, ukrainalaisia, valkovenäläisiä, tataareja, azereita, uzbekkeja, georgialaisia ja vaikka minkälaista muuta porukkaa Kaukasukselta, lisäksi vepsäläisiä ja karjalaisia. Ja ihan suomalaisiakin.

      Näyttävätkö suomalaiset niin samalta kuin nämä Pietarissa asuvat ihmiset, että jos pitää suunsa kiinni menee paikallisesta?

    • Talvisodanhenki

      Ei ole mitään tarvetta senkummemmin piilotella Suomalaisuuttaan. Noin 50 kertaa on tullut Venäjällä käytyä eikä ongelmia ole ollut. Kerran aamuyöllä miliisin rutiinitarkastus Pietarissa kesti noin minuutin (passi mukana niinkuin kaikilla laillisilla asioilla liikkuvilla kuuluukin olla) niin no problem!

      Jos olet nainen niin Tukholman laitakaupungilla ilta-aikaan liikkuminen on moninkertaisesti vaarallisempaa kuin Pietarissa! Kaiketi tämä nyt on sitten sitä ihanaa länsimaalaistumista...

    • jyrigagatsinkuopiosta

      Minusta venäläiset, samoinkuin suomalaiset naiset ovat kauniita.piste.
      Aappuva, tämäkö, on ns.ulkomailta saatua kokemusta. Ei varmasti.

      Tietty kaikkea hyvää ja huonoa löytää jokapaikasta, minne voikaan mennä.
      Mutta kauneus löytyy, lupaan. Ihmettelen, voiko joku olla noin pettynyt.

      Eli ei välttämäti tunnista suomalaiseksi. Jos asenne kohallaan.

    • jjkkll

      Venäläiset eivät tunnista suomalaista ulkonäöstä, vaan usein armottomasta kännistä.

    • rekyyli

      Miksi tälle "abdur"-kahelille on myönnetty oleskelulupa Suomeen. Menköön takaisin Putinlandiaan ja äkkiä.

      • ertrtrgrt

        Koska se on suomalainen ja syntyny suomessa, siis ruotsin suomalainen on. Vakuuttelee sivistystään ja "oikeamielisyyttään" kavereilleen puhumalla ruotsia välillä.
        Eri palstoilla on kuin tuuliviiri, tekeytyy milloin miksikin ja häpäisee suomalaisia yhtälailla kun venäläisiä, mutta pääasia sille on, että kaikki kuolee, etenkin venäläiset.


    • abdur

      milloin venäläiset tulevat tekemään ohjelmia, elokuvia ja videitta tsuhnista, olisi hauskaa nähdä tätä , ja kävelisivätsuomen poliisilippis päässä ja kuvasivat lähiöt ja kertoisiavat, mitä tällä todellisuudessa on

      • Kerrojo

        Milloin venäläiset lopettaa suomeen tulemisen?


      • gfhjkhjf
        Kerrojo kirjoitti:

        Milloin venäläiset lopettaa suomeen tulemisen?

        Niil on oikeus tulla suomeen kuten kaikilla muillakin kansoilla. Ai niin. Unohdin, että omistat koko suomen.


    • fgyujhtrg

      VAROKAA ABDULI ON NATOPALSTAN SAIRAS PSYKPPATTI TROLLI! TEKEYTYY MILLOIN VENÄLÄISEKS MILLOIN MIKSIKIN!

    Ketjusta on poistettu 69 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      14
      2276
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      45
      1870
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1443
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe