Eräällä Suomi 24 palstalla joku kehui kyseistä elokuvaa ja oli laittanut kommenttiinsa tällaisen linkin. https://vimeo.com/76982123 klikkasin sitä ja katsoin elokuvan.
Nyt minua vaivaa, että oliko se näitä luvattomia jakamisia?
Onko laitonta
7
57
Vastaukset
- ikä-loppu
En katsonut elokuvaa mutta mielestäni naiset saavat jakaa niin paljon kun jaksavat
- tiedä.sitten
"Vimeo is a video-sharing website in which users can upload, share and view videos. It was the first video sharing site to support high-definition video"
Sisäänpäin n 2.4M ja ulos n. 100k
Jakaminen taitaa olla laitonta. - Affiliate-Julkaisia
Yli 3 vuotta ollut jo jaossa tuolla sivulla, jos on laiton sinulla kamalasti kohtalotovereita.
- Affiliate-Julkaisia
Area Media Oy eli Yle areena on jakajana, eiköhän nuo tiedä saako jakaa vai ei. Joten nuku hyvin, älä murehdi joutavia.
- kauhean-rikoksen-uhri
Kyllä Vimeossakin on sellaista törkeyttä että ladataan jonkun toisen tekijänoikeuslain alainen video ja pistetään noin vaan omalle Vimeo-tilille.
Viittaatko siihen Hedman Partners -hommaan? Vimeo ei ole vertaisverkkopohjainen, eli käyttäjät eivät jaa mitään, joten sen asian suhteen ei ole huolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3387426Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774789- 2083225
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243117- 762026
- 1531906
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2211844Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661607Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891478