Turun HaO kumosi perusturvalautakunnan päästöksen:
http://aijaa.com/dctLbI
Mietityttää...
7
118
Vastaukset
HLL33§:
33 §
Asian selvittäminen
Valitusviranomaisen on huolehdittava siitä, että asia tulee selvitetyksi, ja tarvittaessa osoitettava asianosaiselle tai päätöksen tehneelle hallintoviranomaiselle, mitä lisäselvitystä asiassa tulee esittää.
Valitusviranomaisen on hankittava viran puolesta selvitystä siinä laajuudessa kuin käsittelyn tasapuolisuus, oikeudenmukaisuus ja asian laatu sitä vaativat.Ilkeä kun olen, niin lähetin oikeuteen kirjeen:
Hei,
Onko mahdollista saada täydennetty päätös asiassa:
Päätös 24.10.2016, numero 16/0623/2 siten, että päätöksessä lukisi, että myös hallintolainkäyttölain 33§ on otettu asiaa ratkaistaessa huomioon?
Vai onko se otettu huomioon?
JuhaniLähetinpä vielä hallinto-oikeuteen kysymyksen:
Tervehdys,
Viitaten hallinto-oikeuden päästökseen 24.10.2016, numero 16/0620/2 Tiedustelen;
Mikä on se vaatimus joka kyseisellä päästöksellä on hylätty?
En nimittäin osaa valittaa ko. päästöksestä jolla kaikki vaatimukset on hyväksytty. Koska en kykene ymmärtämään, että mikä vaatimus on hylätty.
Kuitenkin HaO toteaa: "Muilta osin hallinto-oikeus hylkää valituksen". Miltä osin valitus siis on hylätty? Ja miksi?- nojatuolista
Työtön nojatuolilakimies?
Paitsi että valtio ja kunta kustantavat elämäsi, haluat näköjään vielä aiheuttaa lisäkustannuksia harrastuksellasi. Ei ihme että rahat alkaa loppua veronmaksajien taskuista.- dfaddfadfddfdf
Talousterrorismia lisää!
- kommentoi
dfaddfadfddfdf kirjoitti:
Talousterrorismia lisää!
Varo! Toimeentulotukesi on puolitettava, koska kaltaisesi talousterroristit ovat kuluttaneet rahat. Seuraava vaihe: Toimeentulotuet lopetetaan kokonaan, koska rahat loppu.
- dadffddsfd
kommentoi kirjoitti:
Varo! Toimeentulotukesi on puolitettava, koska kaltaisesi talousterroristit ovat kuluttaneet rahat. Seuraava vaihe: Toimeentulotuet lopetetaan kokonaan, koska rahat loppu.
Sitten sun lapsesi elimet otetaan väkipakolla irti ja myydään rikkaille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1125468Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku413665Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖523495Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle933348- 811887
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt341777450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1341667Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.431619Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 161189