Tytöt, miten teitä kuuluu lähestyä?

Bwss

Kaksi kertaa aikaisemmin olen ollut ihastunut ja otin yhteyttä aluksi Facebookissa ja kusin ne molemmat mahdollisuudet ennen kuin pääsin edes tapaamaan kumpakaan tyttöä. Nyt kun taas olen ihastunut, niin ajattelin mennä juttelemaan ihan naamakkain, mutta enhän minä saatana tiedä miten. Eli olen 15-vuotias ja näen tätä tyttöä vain koulussa. Nimestä, tai edes luokasta, ei ole tietoa. Enkä nyt varsinaisesti ole parisuhteen perässä, mutta kaverin kun sais. Tällänen yksinäinen paska kun olen.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esups

      Mee vaikka sanoon sille jotain.

    • Mee ihan oikeesti vaan juttelee eka silleen: Moi! Millä luokalla sä muuten oot? Aa mä oon c:llä yms. Ja sit siitä tulee jotain tai ei tule. Tytöt yleisesti tykkää menevistä pojista jotka hakeutuu seuraan.

      • Bwss

        Muutama kysymyshän tässä mietityttää...
        1. Kannattaako mennä juttelemaan kun hän on yksin, vai kavereidensa kanssa?
        2. Mistä merkeistä voi päätellä että tytöllä on epämielyttävä olo, ja kannataisi vain lähteä?
        3. Missä kohtaa keskustelua kannattaa pyytää puhelinnumeroa?


      • 1. Jos menet puhumaan sille, kun se on kaveriporukassa ensimmäinen kommentti mikä niiltä tulee on "kuka vittu sä oot!?!?" Kiva siinä sitten jatkaa keskustelua. Eli siis tietenkin silloin kun tyttö on yksinään.

        2. Tytöllä on todennäköisesti epämukava olo kun hänen vastauksensa ovat lyhyitä ja vaivaantuneita, yrittää löytää ulospääsyä tilanteesta.

        3. Puhelinnumeroa kannattaa pyytää vain, jos keskustelu etenee TODELLA hyvin. Numeron saaminen niin, että menee vain randomisti puhumaan hänelle on epätodennäköistä, jollet sitten ole luonnostasi huikean komea tai karismaattimen.


      • 1. Mielummin kun on yksin, mutta monet tytöt eivät koulussa suunnilleen ikinä ole yksin. Porukkakin käy.

        2. Jos kääntää katsetta pois ja puhuu kierrellen ei todennäköisesti halua jatkaa keskustelua.

        3. Silloin kun keskustelu sujuu edes jotenkuten. Ei tytöt nykyään enään pidä puhelin numeroa minään lupauksena treffeistä, vaan viesteillä voi sitten tutustua taas enemmän. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3402
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2014
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1924
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      341
      1316
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      84
      1279
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      923
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      915
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      845
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe