Harhaopettaja Kokkolassa lopettamispisteessä.

SurullistaMuttaTotta

Uskon sanan liike alkaa olla lopussa, mitään uutta ei enää tapahdu, ihmeitä ei
toteudu, itse johtajan voimat ja opetukset hyytyy voimakkaasti, yritetään loppumetreillä vielä harhauttaa ihmisiltä rahaa jotta ei tarvitsisi mennä opiskelemaan ja töihin, viimeisiä epätoivoisia yrityksiä kerätä sääli-sympatiaa onnettomuuksilla, lahkossa on enimmäkseen naisia ja lapsia vaikka kirjoituksien mukaan pitäisi olla Jumalan valittuja miehiä eri virkoihin, itsenimitettyjä opettajia jotka ovat nuoria uskossa eivätkä todellisuudessa edes kelpaa Jumalalle tähän virkaan kuten Timoteuksen kirjeessä mainitaan yms... kysymys lopussa, kuka hoitaa kaikki nämä masentuneet ihmiset kun liike loppuu, kuka on vastuussa tästä, todennäköisesti sekä opettaja että jotkut lahkon seuraajia löytyykin samalta osastolta kovassa lääketokkurassa jotta saataisiin taas yhteiskuntaan takaisin, surullista mutta totta.

22

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskonnot ovat ihmiskunnan syöpä.

    • kuunteletämä
    • SurullistaMuttaTotta

      Uskon sanan omia viritelmia ei kannata lukea koska ne antaa harhakuvan asiasta, jos lukee kyseisen lahkon kommentit facebookissa ne ontuu pahasti, kaikki kommentit ovat vain positiivisia siitä systä että poistetaan kaiken muun systemaattisesti ja haluavat antaa täydellisen kuvan vaikka se ei sitä ole, vähän niinkuin paholainen joka tulee valon enkelinä ja näyttää hyvältä mutta todellisuudessa on ihan muuta, radio dei ja tv7 ovat irvikuvia ja väärien profeetojen kehto koska eivät ymmärrä tai tietoisesti maailman mukaan latelee ulos valheita ja ruokkii vääriä profeettoja, antikristuksen työväline parhaimmillaan.

      • auttoiko-yhtään

        Mitä sanotte tästä: Helena Konttisen oli lut kirkon evankelista ja profeetta. Toinen; Hurja nainen Åkerblom! Hurmoksellisia kokouksia, harhaoppisuus syytöksiä, myymälävarkauksia tappeluja, ampumavälikohtauksia, vääriä todistuksia, murhayrityksiä, lennokkaita pakoretkiä. Eihän nää nyky julkkikset oo mitään tähän verrattuna. http://lib.kokkola.fi/wiirilin na/mika nainen.htm Helluntalaisuus ei ole uskonto, vaan uudestisyntyneiden pyhien yhteisö: Hellareilla ei ole meedio- eli unissasaarnaajia, ainut ongelma, on jatkuva herätys sanan käyttö ja kirkollistuminen. Tuota herätys mantraa mättää myös kirkon sisällä olevat herätysliikkeet.


      • Pyrötekniikaamukaan

        Mitä suuremmat puheet ja show..sitä laadukkaampi jumala.


    • Zxccvvb

      Näytät elävän oikeaoppisuutesi harhassa.

    • SurullistaMuttaTotta

      Ei se ole harhassa eläämistä jos miettii miksi keinotekoisesti tehdään jostakin liikkeestä 100 % ja että kaikki vain mukamas ylistää ja kiittää herraa, jokaisessa uskon liikkeessä läpi koko historian ovat olleet vajaavaisia eikä uskon sana ole mikään poikkeus vaikka peitellään kaiken negatiivisen ja kaikki epämukavat kysymykset liikkeen aatteesta ja johtajasta !!!

    • Ritkrk

      Eiköhän kaikki muutkin srk:t ja yhteisöt tee samoin fb-kommenttien kanssa. Kaikista vaan ei ole mitään sanottavaa, kun mitään ei tapahdu.

    • Barnabas7777

      Täällä on näköjään Kokkolassa Jumalan enkeleitä, kun hehän lopun aikana seulovat nisut akanoista. Jeesus nimittäin sanoi niin tapahtuvan.

    • oletkopirunriivaama

      oletko sinä se sama häirikkö joka olet vuosikausia häirinnyt eräässä miestenpiirissä sairasta sinun touhusi

    • VäärätProfeetatKokkola

      oletkopirunriivaama:lle, en ymmärrä kysymystäsi mutta pitää kuitenkin koetella kaiken jotta totuus tulisi esille.

    • HarhaOpettajaValehtelee

      Onko vain aikakysymys milloin Patun määräyksestä tämäkin poistetaan:

    • kysynpähän

      Onko totta, että paikallinen helluntaisrk on irtisanoutunut yhteistyöstä Tiaisen kanssa?

    • kysynpähän

      Onko totta, että paikallinen helluntaisrk on sanoutunut irti yhteistyöstä Tiaisen kanssa?

    • seurakuntaveli

      se on totta se on hell.srk:n vanhimmiston päätös

      • kysynpähän

        Siunattu päätös!


    • Patrixk

      Partrixk ja sen "seuraajat" löytyy kohta suljetulta, on jo aikaki porukan tajuta että se on huijjari....

    • PatrickarmA

      Mutta hänellähän on vainoajia kokkolassa hahahah

    • Hirveetäskeidaaa

      Onko tämä se joka kävelee soramontulla vedenpäällä?

      • kukahäh

        Teippimies?


    • mikkoperkoila

      arvaa harmittiko?

    • uskontotutkija

      psyykkisesti sairaat ihmiset hakeutuvat tällaisiin lahkoihin. Siellä on monta psykopaattia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45281
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      176
      10821
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      2850
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1485
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1470
    Aihe