Kiitos Ylläpito!

Kiva.chatti-ilta

Kivaa aikaa on ollut nyt chatissa! Ei ole näkynyt juuri luotseja, eikä ole ollut riitoja. Ne muutamat häiriköt on voinut ruksia.
Nykyinen tilanne on hyvä, kun vaan jatkuisi tämmöisenä. Elkää enään haikailko entisten luotsien perään. Chat-huone ei tarvitse enään mitään kuppikuntia.

32

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinirintasatakieli

      Totta,,ihana rauha.

    • RuuusaRohtonen

      Kyllä, on ollut ilo käydä sätissä kun ei tarvitse olla hiljaa voi jopa jutellakin. Selinan aikaan piti valita sanansa, ettei vaan sivuuta mitään häntä sekä Savoa koskevaan, tuli banni heti. Nyt selinan voi ruksia ja ruusahan pysyy ruksin takana ikänsä.

      Kyllä suurin syy oli selinan ja ruusan yhteistyö niihin riitoihin ja siitä kärsivät tavalliset sättääjät, heiltä vietiin kruunut sekä aiheettomaat hiljennykset sekä bannit olivat seurana.

      Tässä nähtiin se totuus joka lopultakin saatiin aikaan valitusten ja kirjoitusten kautta.
      Kiitos Ylläpito, me pärjäämme näillä käytettävillä luotseilla ja jatkamme matkaa kohti Joulua.

      • iidakyöpeli

        Totta kirjoitat ,ei tuohon tarvitse mitään lisätä.


      • helppoohittaajakiertää

        Vain hiirulit olivat hiljaa selina-luotsin aikana. Normaalit jatkoivat itsenäisesti ja omillaan. Näin on.


      • voi teitä reppanoita jos kuvittelette että yp vei minulta oikeudet. kaikki eivät mene niin pitkälle jutuissaan että ypn pitäisi puuttua asiaan. ihan itse omilla pikku kätösillä kirjoitin erokirjeeni. piste


      • mikä h....tin yhteistyö? luotsi ei toimi sättäreiden ohjeiden mukaan. jos toimisi niin huoneessa ei olisi yhtään keskustelijaa.


      • annaperiksi
        selina1 kirjoitti:

        mikä h....tin yhteistyö? luotsi ei toimi sättäreiden ohjeiden mukaan. jos toimisi niin huoneessa ei olisi yhtään keskustelijaa.

        Ole jo hiljaa, ei me uskota sinun puolustuspuheistasi, nähtiin miten annoit *ruusasi* räkyttää etkä banninut etkä hiljentänyt. Luovuta jo, tappio on tappio ja piste.


      • annaperiksi kirjoitti:

        Ole jo hiljaa, ei me uskota sinun puolustuspuheistasi, nähtiin miten annoit *ruusasi* räkyttää etkä banninut etkä hiljentänyt. Luovuta jo, tappio on tappio ja piste.

        mitäs kyselette sitten jos ei oikea vastaus kelpaa????????????????????


      • eitajuaniinei
        selina1 kirjoitti:

        voi teitä reppanoita jos kuvittelette että yp vei minulta oikeudet. kaikki eivät mene niin pitkälle jutuissaan että ypn pitäisi puuttua asiaan. ihan itse omilla pikku kätösillä kirjoitin erokirjeeni. piste

        Kyllä sinä luulet meidän aivoilla, tuolla kirjoituksissa ei ole missään , että sinulta olisi viety luotsin oikeudet. Mutta rikas mielikuvitushan sinulla oli sätissäkin, kaikki uudet nikit olivat Liimataisia. Se siitä.


      • sorkkatautinen
        selina1 kirjoitti:

        mitäs kyselette sitten jos ei oikea vastaus kelpaa????????????????????

        valehteleva irviö, kyvytön kaikin puolin,
        ketjussa ei näy edes kysymystä, joten ymmärrys on todellakin aika heikko


      • sorkkatautinen kirjoitti:

        valehteleva irviö, kyvytön kaikin puolin,
        ketjussa ei näy edes kysymystä, joten ymmärrys on todellakin aika heikko

        stfu


      • kielenkäyttösi

        kuvastaa 'kauneuttasi' kaikin tavoin


      • fatipää
        eitajuaniinei kirjoitti:

        Kyllä sinä luulet meidän aivoilla, tuolla kirjoituksissa ei ole missään , että sinulta olisi viety luotsin oikeudet. Mutta rikas mielikuvitushan sinulla oli sätissäkin, kaikki uudet nikit olivat Liimataisia. Se siitä.

        -porsas ei osaa hävetäkkän, juo vaan


    • Hakeutukaa.hoitoon

      Voi vee.... Eikö täällä voi nykyisin olla enään yhtään Selina ja ruusa vapaata viestiketjua?
      Irroittakaa jo panta päästä ja lopettakaa peen jauhaminen.
      Ylläpito voisi kehitellä tälle keskustelupalstalle automaattisensuurin. Tulisi automaattisesti sensuuripisteet täällä jo satoja kertoja mainittujen nimien paikalle.
      Chatissa voi ruksilla hävittää näkkyvistä kaikki itseään miellyttämättömät keskustelijat.

      • eiriitaahuoneisiin

        Kaukana on se päivä jolloin nuo kolme hörhöä saavat todellista kannatusta. Kaikki he osaavat vanhoja muistella ja niitä jankata mutta luotseiksi heistä ei todellakaan ole. Pahimpia riitojen ja erimielisyyksien kylvijöitä kaikki tyynni.


      • munamiesss

        Täällä joku on täysin fiksoitunut parjaamaan ruusaa ja selinaa, se ehkä täyttää tyhjän kohdan hänen elämässään mutta muita se pelkästään tympii. Sikäli naurattaa kun meidän muidenkin kirjoitukset menevät tämän ruusan piikkiin , joka ei hyvänen aika sentään ole tarkoitus, mutta toistuvasti tapahtuu tämmöistä väärinlukua.


    • si_vis_pacem

      Huutoäänestyksessä saattaa olla se riski että isoäänisimmät huutavat suosikkinsa keisariksi keisarin paikalle ja kuinkas sitten yleensä onkaan käynyt?

      • aina.oikeus.voittaa

        onneksi kirjoitus kuulostaa samalta kaikilla ja ruksit taas kunniassa


    • Luotsien_puolella

      Mää olisin paras luotsi,antaisin bannia öykkäreille ja asiallisia kruunuilla palkitsisin

      • tasapuolisesti

        Olisin parempi kuin sä, en antaisi kenellekään kruunua ja kruunullisiltakin veisin sen pois. Enkä bannaisi ketään.


    • lailalehtopöllö

      Ruusasta alias bellasta tällä hetkellä ei ole ollut koskaan mitään hyvää sanottavaa eikä tule olemaan. Se on nähty 10 vuoden aikana, juoruakka ei mitään muuta sättielämässä.

    • lollollollollollo

      Sätin parjatuimmat selina ja bella ovat haukkunsa ansainneet ja muiden pilkat käytöksellään. Luulevatko he tosiaan että heiiä kunnioitetaan tai luotetaan kun juoruavat ja pilkkaavat muita asiattomasti, ikuinen banni vain molemmille niin sätti ja keskustelupasta rauhoittuu. Kun selina menetti luotsin homman niin sätti ja keskustelupastakin rauhoittu, kiitokin yp :)

    • KaikenLukeva

      Kiitos Yp että hajotitte kuppikunnat ja asetitte pahimmille öykkäreille ne tunti-rajat per vuorokausi. Kun eivät pääse samaan aikaan se rauhoittaa. Ja sinulle jonka nikin ensimmäinen kirjain perästäpäin lukien on "a", sanon että kyllä öykkäri voi olla nainenkin!

    • Sääliä.vai.ihailua

      Itse asiassa sätti ja tämä keskustelu palsta on rauhoittunut kun se yks meni sättitauolle. Kai sen toisetkin huomaa enkä minä vaan?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3041
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2119
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      66
      1978
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1833
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1563
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      39
      1336
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1282
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1265
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1065
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1056
    Aihe