Kuinka kauan suomalaisten tulee sietää YLEn asenteellisten toimittajien puhetta?
Vähintä, mitä nyt pitäisi YLEn hallitoneuvoston tehdä, on erottaa KAIKKI puolueelliset ja asenteelliset toimittajat.
On todella ala-arvoista, että YLEssä JATKUVASTI parjataan, ja jopa tuotetaan valheellista ohjelmaa, maailman tärkeimmän valtion USAn demokraattisista vaaleista.
Tämä on tämän hetken aihe. Kyseiset toimittajat tuovat jatkuvasti esille omat mielipiteensä YLEn mielipiteinä myös kotimaisissa ohjelmissa, kuten myös muun maailman asioissa.
YLEn on palattava juurilleen. Jos ei muuten, niin erottamalla pääjohtaja Lauri Kivinen.
YLEn asenteelliset toimittajat on erotettava
11
83
Vastaukset
- PersKarvaAu-JombenJOHTOA
Olet ihan oikeassa. Ei ole YLE:llä kykyä objektiivisuuteen ja tasapuolisuuteen eri puolueiden välillä.
- Soosoososiaalistit
Ei Suomen YLE voi olla vain sossu- komukan äänitorvena. Kun heidän kannatus lienee 30 % kieppeillä. Kyllä Ylen täytyy olla KOKOOMUS- KESKUSTA- PERSSUT- VIHREET. Lähtöinen sillä katetaan 70% Suomen katsojista. Tämä lienee lähenpänä totuutta, jota pitää vaalia.
Muuten sossu-komukat, ajetaan takaisin venäjälle. Minne ne on alunperinkin kuuluneet. Tuonne Putteroisen hoiviin. - OmaAgenda
Yle ei pysty olemaankaan täysin objektiivinen, koska sillä on ihan lakisääteisenä kirjattu, että sen täytyy edistää monikulttuurisuutta ja suvaitsevaisuutta. Niinpä se näkyy aina jollain tavoin sen uutisoinnissa.
- soopaa
Ennustajaeukkojen mukaan se mihin Yle johtajineen kumartaa Lakkaa olemasta ensi vuonna, Joten aika vaikeaa vieroitusaikaa tulee tälle kanavalle olemaan.
Ei Natoa ole myöskään tämän ennusteen jälkeen. Venäjä on muttei heille (Pohatoille) kelpaa - tiweotioeiweoipw
YLEä kuten suomen valtiota johtaa vaaleilla valittu oikestoporukka. Huom. Vaaleillavalittu. Toivottavasti kaikki haluajat kestävät seuraukset.
- samaa_vatvontaa
Valtamedia ei ole vielä toipunut Trumpin voitosta. Asiaa vatvovia uutisia ja kolumneja ilmestyy jatkuvasti ilman muuta syytä kuin toimittajien itsetunnon pelastaminen.
Tässä artekkkilissa suomalainen mies, joka tuntee trumpin, kun on ollut sen hovimestarina pitkän ajan ja sanoo että ei se mies oikeasti ole sellainen kuin se vaalikamppailussa esitti. Se ei huutanut eikä loukannut ketään, sikä juonut des viiniä, vaan oli raitis. Taitaa olla piikki lihassa monelle amerikassa kun aikoo puhdistaa synnin mätäpesäkkeitä, korruptiota yms holtittomuutta.
Onhan se tosin äärioikeistolainen, mutta ehtä se on kuitenkin sen verran oikeamielinen, moraalinen, että esim karkoittaa amerikasta vain rikolliset yms.- tsimshatsui
Donal Trumpin voitosta sekaisin menneet mielenosoittajat joita vastapuoli oli jo provosoinut häriköimään vaalitilaisuuksiin osottautuivat 70 % heiksi jotka eivät edes äänestäneet. ( tiivistettynä )
Minusta pöyristyttävää röyhkeää oli myöskin ylen toimittajan vakavalla ilmeellä tehty juontaminen mm Ruotsin Prinsessan Madelein häistä. Toimittaja kertoi katselijoilleen mitä Prinsessa ajatteli alttarilla . En tienytkään että ylellä on niin poikeksellisen kyvykkäitä että tietävät toisten ajatuksetkin mm." Se on jotain jo se." Ilmaisuja jota käytti Madeleinista olivat jatkuvaa vähättelyä . Miksi eivät kerro kunigatar Sylvian työstä mitä on tehnyt mm ikääntyneiden auttamiseksi ja perustamalla palvelukoteja yms. yms. yms. Samoin Madeleinin työstä, siskonsa ja vävyn jatkuvasta työstä, vaan luovat vähettelevää mielikuvaa mm. rikkaat sitäjatätä soopaa... - uxoiwxc
Toimittaja ei voisi enenmpää olla luuhistuneen näköinen äimänkäki kun haastatteli Sauli Niinistöä . Sauli Niinistön presitentti kamppanjan aikoihin kun Sauli Niinistösi totesi haluvansa tavata Ruotissa Madeleinin sekä keskustella Madeleinin ikäluokan opiskeluista, koulutuksista yms. yms.
- tarkkanäköinen
Yle muuttuu , mutta hitaasti, se missä tilassa ylen uutisointi oli rapiat kymmenen vuotta taaksepäin , se järkyttää , kun valtakunnan pääuutisissa pääuutinen oli , että presidentti tauva havonen osallistuu viikon kuluttua helsingissä järjestettävään bride kulkueeseen , niin hyvää päivää vaan. Samoin oli ylen tapana uutisissa kutsua vihervasureita milloin missäkin järjestettäviin "mielenosoituksiin", tämä oli yleinen käytäntö ylessä aivan nyky päiviin saakka, ainoastaan maksullinen KORTTIKANAVA siivoaa tämän vihervasemmiston mätäpaiseen pois ihmisten silmistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292975- 1191225
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6997- 58951
- 66915
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26887Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37830Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu160826Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75774