SWR ihan turha

AM_729_4eva

Leikkikää vaan siellä Virroilla radioasemaa! Meillä Tampereella ei leikitä vaan ollaan oikea radioasema.

14

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kustannuskysymys

      Milläs Tampereen Pispalan ja SWR elää?

      • AM_729_4eva

        Yhdistyspohjaisia. Hyvin pärjätään.


    • mnrki

      Kateus taas jyllää, se tuo kateus on kaikkein pahin myös harrastustoiminnassa.

      Euroilla pyörii.

    • amattilainen

      mulla on swr nolla repikää siitä

      • StandingWaweRatio

        Vain amatööri väittää, että SWR olisi nolla. =) Se kun ei voi olla.


    • mv.radioita.suomessa

      Tampereen Love-FM asema on putinistien äänitorvi vai onkohan tuo nyt se. SWR on kolhoosi-kummajainen Suomen Neuvostoliitto-ulkomuseosta eli Virtsoilta. Ohraradiota parempia ovat tosin mutta siihen ei paljon vaaditakaan.

      • mv-radio

        Love FM:n toiminta on loppunut alkusyksystä.

        Toisaalta ois hyvä jos näihin asioihin saatais muutakin kuin sitä yhtä ja sammaa virallisesti hyväksyttyä näkemystä.


      • nääs_wille
        mv-radio kirjoitti:

        Love FM:n toiminta on loppunut alkusyksystä.

        Toisaalta ois hyvä jos näihin asioihin saatais muutakin kuin sitä yhtä ja sammaa virallisesti hyväksyttyä näkemystä.

        Jos toiminta on päättynyt, niin miksi sitten taajuudella 95,3 MHz kuuluu sen lähetys? (5.12.2016 kl. 13:13)


      • aslakkitoinen
        nääs_wille kirjoitti:

        Jos toiminta on päättynyt, niin miksi sitten taajuudella 95,3 MHz kuuluu sen lähetys? (5.12.2016 kl. 13:13)

        Ja kuuluu Rovaniemelle asti.


      • oliko_vaaraa_tietoa
        nääs_wille kirjoitti:

        Jos toiminta on päättynyt, niin miksi sitten taajuudella 95,3 MHz kuuluu sen lähetys? (5.12.2016 kl. 13:13)

        No mitäs siellä sitten kuuluu?

        Onko tällä striimiä jossain?


    • annteninrakentaja

      Mulla ei ole swr:iä antenisa, syötän antenniin 12V samalla kun painan tankenttia, tinasin goaksiaalikaapeliin diodit jotka eivät laske tehoa takaisin, kaikki teho ampuu taivaale mutta olenkin elegtroniikkanero.

    • pohojanmaa_0

      Meillä ollaan aidosti isänmaallisia, mutta miten on teillä bätmän-haastattelijoilla siellä Mansessa?

    • Aika vähästä AM 729 4Evan elämä on pilalla, kun eihän se SWR lähetä kuin kerran kuukaudessa. Eikä se taida edes kuulua Tampereella. Pelkkä kuulemisen uhka riittää horjuttamaan tasapainoa. Pitää kuunnella sitte koko ajan Novaa, Kissiä ja Energyä jotta pysyy onnellisena.

      • I mean: mielestäni on hyvä, että radioaalloilla on vaihtelua. En missään tapauksessa lähtisi dissaamaan esim. Radio Pispalan toimintaa. Asemalla on varmasti oma vankka kuuntelijakuntansa, joka pitää vanhasta musiikista. Itsekin kuuntelisin sitä, kun tuo Kreikka saataisiin MW:llä hiljaiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1364
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      102
      881
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      605
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      521
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      417
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      389
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    Aihe