Seksi-Sulo säästölinjalla?

Yleismies

Seksi-Sulo kertoi Essolla tehneensä sellaisen uudenvuodenpäätöksen, että hän puolittaa tänä vuonna saattoreissuilla rahankäytön. Olemme jo vähän aikaa tienneet, että Sulon talous ei ole ihan mallissaan, mutta emme tienneet hänellä olevan taloudellisesti näin tiukkaa. Hankala Sulon on karsia kustannuksia enää lisää, sillä sitten homma menee ihan tuhertamiseksi.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701122200052524_ul.shtml

2

147

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ö-Öö

      Talvisin talvirengaspakko, jos ajelee ilman niitä, sakot tulee. Mikä lie Sulon rengastus noin muuten, peräkammarinpoikako?

      =DW=

      • Sulolla sekarengastus

        Seksi-Sulo ei ole niin tarkka rengastuksen suhteen, ja siksi hänen ajopelissään on sekarengastus. Sulon kertoman mukaan sekarengastus tarkoittaa sitä, että hän lähtee yhtä mielellään saattamaan sekä vaaleita että tummia neitosia.

        Kyllähän Suloa joku voi peräkammarinpojaksi väittää ihan aiheestakin. Väite ei mene pahasti vikaan, sillä peräkammareissa Sulo useimmiten touhuaa saattoreissuillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3658
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1143
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      50
      1132
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      941
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      95
      886
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      51
      737
    7. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      717
    8. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      94
      717
    9. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      53
      708
    10. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      121
      696
    Aihe