Mikä on Soneran mainoksessa Pirkka-Pekan kanssa esiintyvän koiran rotu?
mikä terrieri?
16
1736
Vastaukset
- Sadi
Sehän se. Asia on tarkistettu, kun siitä meinasi tulla riitaa toisella palstalla.
- joo
Kovin on pitkäkarvaisen näköinen Jackrusselinterrieriksi. Minunkin mielestäni se näyttää enemmän karkeakarvaiselta kettuterrieriltä. Mitä ne muka Soneran asiakaspalvelussa KOIRISTA tietää? :D Ihme, kun et kysynyt samantien sieltä unelmatortun reseptiä.
- tämä linkki
joo kirjoitti:
Kovin on pitkäkarvaisen näköinen Jackrusselinterrieriksi. Minunkin mielestäni se näyttää enemmän karkeakarvaiselta kettuterrieriltä. Mitä ne muka Soneran asiakaspalvelussa KOIRISTA tietää? :D Ihme, kun et kysynyt samantien sieltä unelmatortun reseptiä.
http://www.jackrussellinterrieri.fi/karva.shtml
Siellä löytyy tietoa jackrussellin karvasta, jos kerran epäilet vieläkin kettariks sitä Petua. - ...
tämä linkki kirjoitti:
http://www.jackrussellinterrieri.fi/karva.shtml
Siellä löytyy tietoa jackrussellin karvasta, jos kerran epäilet vieläkin kettariks sitä Petua.Eipä oikein vaakuta noi kuvat. Tiedän kyllä millainen on Jackrusseli.. Ei voi minkään mut se Petu ei siltä näytä. Noh, väittihän tuomarikin näyttelyssä mein norkkua cairniksi ;)
- Sadi
joo kirjoitti:
Kovin on pitkäkarvaisen näköinen Jackrusselinterrieriksi. Minunkin mielestäni se näyttää enemmän karkeakarvaiselta kettuterrieriltä. Mitä ne muka Soneran asiakaspalvelussa KOIRISTA tietää? :D Ihme, kun et kysynyt samantien sieltä unelmatortun reseptiä.
Eiköhän ne tiedä minkä rotuista koiraa heidän mainoksessaan on käytetty. Ja sinun pitäisi tietää että Jackrussel-rotu on aikasmoisen uusi ja turkin pituuksia ja laatuja on edelleen monia. Sama koskee rodun yksilöiden kokoa.
Tuolla asenteella elämästä tulee hankalaa. Käyttäisit edes nimimerkkiä, kun haluat kyseenalaistaa toisten kirjoituksia. - joo
Sadi kirjoitti:
Eiköhän ne tiedä minkä rotuista koiraa heidän mainoksessaan on käytetty. Ja sinun pitäisi tietää että Jackrussel-rotu on aikasmoisen uusi ja turkin pituuksia ja laatuja on edelleen monia. Sama koskee rodun yksilöiden kokoa.
Tuolla asenteella elämästä tulee hankalaa. Käyttäisit edes nimimerkkiä, kun haluat kyseenalaistaa toisten kirjoituksia.Jokaisella varmaan saa olla omat mielipiteensä, minun mielipiteeni on se, että koira ei näytä Jackrusselilta..oli se mikä vaan. Ei kai se niin vakavaa ole? Harvinaisen nätti Jackrusseliksi. En omista nimimerkkiä, kun ei ole yleensä tapana kirjoitella täällä. Toisilla on jopa muutakin elämää kuin suomi24 :)
- ...
joo kirjoitti:
Jokaisella varmaan saa olla omat mielipiteensä, minun mielipiteeni on se, että koira ei näytä Jackrusselilta..oli se mikä vaan. Ei kai se niin vakavaa ole? Harvinaisen nätti Jackrusseliksi. En omista nimimerkkiä, kun ei ole yleensä tapana kirjoitella täällä. Toisilla on jopa muutakin elämää kuin suomi24 :)
Itse en ole nimittäin missään vaiheessa väittänyt, että koira oli joku muu kuin Jackrusselinterrieri..sanoin vain, että koira muistuttaa mielestäni enemmän kk kettuterrieriä. Joten eiköhän jätetä tämä asia tähän...
- R&R
Elikkä sehän on kk kettuterrieri.
- Sadi
Kerrotaan uudelleen. Rotu on jacrusselin terrieri. Tästä asiasta on turha enää väitellä, koska tarkistin sen Soneran asiakaspalvelusta ja rotu on jackrusselin terrieri.
Että se siitä.
- MÄÄ
SE ON KK.KETTUTERRIERI..JA PISTE!
RUSSELILLA ON IHAN ERILAINEN TURKKI KUN MAINOKSESSA OLEVALLA JA MULLA ON KETTERI JA SE ON AIVAN SAMANLAINEN
KUIN MAINOKSEN PETU..ELI EIOO RUSSELI!kyllä se ainakaan kk terrieri ole kerta sen sileä karvainen se televisiossa oleva ja kk:lla on karkea karva ja itselläni on 2 kk terrieriä kotona eikä tv:n koira siltä näytä
- Jackrussellinterrieri
Tuire Kaimiolta (Petun=Fannyn kasvattaja) voitte aivan vapaasti kysyä, minkä rotuinen on tämä kahden jackrusselinterrieri muotovaliovanhempien aikaansaama pentu!!! Äly hoi teiden teinien kanssa, jotka ette asioista mitään tiedä, mutta niitä täällä totuutena toitotatte. Arg mikä palsta. Russeleista kiinnostuneiden on parasta siirtyä rodun omalle keskustelupalstalle http://www.jackrussellinterrieri.fi/cgi-bin/jrt/YaBB.pl
- Jackrussellinterrieri
Lisäisin vielä, että russelipalstalla kirjoittelee myös Fannyn omistaja...
- tietäjät
minusta se mainoksen koira on parsoni
- MustaKissa
Joo , elikkäs se Soneran mainoksen koira on JACKRUSSELITERRIERI , ja se on tarkistettu jo monta kertaa , ja se on käynyt ilmi myös tällä ja monella muullakin palstalla . Siis vielä kerran :koira on JACKRUSSELINTERRIERI eikä kk kettuterrieri eikä parsoni , eikä edes länderi (tosin niin ei ole tainnut kukaan väittääkkään). Paitsi jos joku haluaa pitää koiraa nöffinä , niin siitä vaan !
- jokkuspokkus
emt.... varmaankin kääpiö terrieri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!591718Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r1321388Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka701241La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta
La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt10836- 64811
- 69691
Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa
Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko39531- 36477
- 45476
- 52442