Toni ja Grafiikka taiturit, onko aitoja kuvia

Katso päätähuimaavat kuvat:
http://www.gekkonen.com/nama-venalaisnuoret-ottavat-maailman-vaarallisimpia-selfieita-katso-paatahuimaavat-kuvat/

Onko kuvat aitoja, onko ihmiset hulluja, vai tosi hyviä kuvankäsittelijöitä. Joka tapauksessa jokainen kuva sai mahan vellomaan ja pyöräytti sisällön ympäri kun ajattelin mitä pienikin tuulenvire saisi aikaan.


Linux Mint 18.1 Serena
Xfce 64-bit
162047
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Osa noista ei välttämättä ole ensinkään selfieitä, eli joku toinen on voinut ottaa kuvan.

Nyt vaan toiset pyrkimään parempaan, että äitinsä pääsevät veisaamaan ah autuasta.

Äänestä

Tuon viimmeisen jätin jo kattomatta, niin pahat väristykset kulki kehon läpi jo kahden ensimmäisen videon jälkeen. Noilta puuttuu iso osa aivoja.

Linux Mint 18.1 Serena
Xfce 64-bit

Äänestä
  • Sanoppa muuta.

    Äänestä

Suurin osa noista on enempi huijausta.

Äänestä
  • Lapset ottamaan huijauksista esimerkkiä ja tippumaan.

    Äänestä

Aika monta tekee tuota.
Kaikki kuvat ei ole aitoja, ihan fysiikan lakien mukaan. Useimmissa kuvissa näkyy avustava kuvaajakin. Mahdolliset turvaköydet on voitu poistaa kuvista. Normaalia tekniikkaa elokuvissa.

Äänestä

On aitoja. Tämä on ihan oma lajinsa.

Äänestä
  • Aitoja kuvia, mitä useampi "päällekkäin" sitä parempi?

    Äänestä

Joku astronautti nyt ottamaan avaruudessa selfieitä ilman ahistavaa pukua.

Äänestä

Latasin tuon kuvan koneelle https://www.instagram.com/p/BMwPYrqD2q0/?taken-by=angela_nikolau

Ja käänsin rakennusten perspektiivejä kohdilleen ( https://www.verkkokauppa.com/fi/product/17965/fkdkn/Adobe-Photoshop-Lightroom-6-kuvankasittelyohjelmisto-DVD ) niin seisoi jo suorastaan ilmassa

Itse olen kyllä suorittanut uhkarohkeita toimintoja todistetusti. Pikkupoikana katselin kun laskuvarjohyppääjät leijuivat taivaalta alas, viikon mietin että jos minäkin koittaisin

Otin äidin sateenvarjon ja kiipesin talomme tikapuota pitkin ylös aika korkealla ja avasin sateenvarjon ja hyppäsin. Sateenvarjo meni meni nurin-niskoin ja minä putosin tikapuiden viereen ja siitä selälleni ja jalkoihin sattui

Äiti näki ikkunasta ja tuli katsomaan ja oli vihainen ja oliko vihainen sateenvarjon rikkomisesta vai minun hypystäni sitä en enää muista

Joten kuviin voi liittää vaikka mitä ja melkein miten tahansa ja saada tapahtuma uskottavaksi, kuvat ovat hienoja kyllä katsella ja sehän varmaan tarkoituskin on ollut

Äänestä

Osa kuvista on korjailtu, ei noin voi tapahtua normaalissa tilanteissa?

Äänestä

Kyllä tuollaisia huimapäitä on. Vain sellaiset kuvat on itse otettuja joissa on shelfiekeppi kädessä. Muut on toisten ottamia, tai käytetty kaukolaukaisijaa.
Joissakin kuvissa voi olla käytetty turvaköysiä, jotka on sitten kloonattu pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi-hyvä-tavaton kirjoitti:

Katso päätähuimaavat kuvat:
http://www.gekkonen.com/nama-venalaisnuoret-ottavat-maailman-vaarallisimpia-selfieita-katso-paatahuimaavat-kuvat/

Onko kuvat aitoja, onko ihmiset hulluja, vai tosi hyviä kuvankäsittelijöitä. Joka tapauksessa jokainen kuva sai mahan vellomaan ja pyöräytti sisällön ympäri kun ajattelin mitä pienikin tuulenvire saisi aikaan.


Linux Mint 18.1 Serena
Xfce 64-bit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu