trump torppaa muslimien tulon

juitri

trump kieltää muslimimaista muuttamisen amerikkaan,meillähän tuommoisesta isänmaallisuudesta tuomittaisiin käräjillä kansankiihotuksesta,ja vihapuheesta,voi kun meilläkin olisi tuollainen kansanjohtaja.

3

79

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomessa on se ongelma, että media ja poliitikot ovat sekoittaneet keskenään sellaiset käsitteet kuin maahantunkeutujat, siirtolaiset, terroristit, pakolaiset tai turvapaikanhakijat. Kaikkia heitä on ruvettu kutsumaan virheellisesti pakolaisiksi tai turvapaikanhakijoiksi. Siksi heidän tuloaan ei ole voitu estää.

      Rasismin vastaisessa vouhotuksessa ei ole ymmärretty tai haluttu ymmärtää sitä, että kaikki maahanmuuttajat nakertavat Suomen kulttuuria, turvallisuutta ja veronmaksajien varoja.
      USA:n uusi presidentti on ymmärtänyt asian oikein ja hänestä Suomen ja EU:n päättäjien tulisi ottaa oppia.

    • Mitä olisikaan tapahtunut, jos Venäjä presidentti Putin olisi kieltänyt omaan maahansa maahantulon muslimeilta? Koko maailman media ja poliitikot olisivat kurkku suorana vaatimassa uusia pakotteita Venäjää vastaan. Mutta nyt kun kysymyksessä on USA:n presidentti, kukaan ei ole vaatimassa mitään pakotteita USA:ta vastaan. Tässä näkyy hyvin poliitikkojen ja median yksipuolinen rasismi Venäjää kohtaan. Kiitos Trumpille, että hän ymmärtää, mistä maahanmuutossa on todella kysymys.

    • eiköhyväukkoole

      Putin kielsi muslimeja lähtemästä maasta Suomeen. He eivät päässeet sieltä pois. Eikä me siitä kovin ole edes häntä kiitelty. Sehän tosi käänteistä rasismia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1496
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      107
      1232
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1132
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      55
      1091
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      793
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      746
    8. 34
      738
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      645
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    Aihe