emot/scenet/muut samantapaset!

onko enää ketään emo/scene tyylisiä ja muutenkin sen henkisiä? ite oon ehkä enemmän emo tyylinen tyttö.
kuuntelen tosi paljon bvb, green day, bring me the horizon ja sit semmosta twentyonepilotsia.
olis jees jos olis muita saman henkisiä poikia tai tyttöjä, olis kiva jutella sun muuta :)
jos oot niin laitappa tänne kommenttia ja tutustutaan enemmä :)
16626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Juu siis...ite 16 v tyttö joka pukeutuu aika emosti. niiku mustat farkut bändipaidat. nykyään kyl hameetki. Hiukset ei oo kyl emot mut nii. Kuuntelen bmth, bvb,svs ja muuta. Haluisin kyl septumin mutta se on nykyään niin muodissa että meni maku koko koruun.

Äänestä

Oon vähän vajakki, joten kysyn internetistä oonko emo? Kuuntelen John Williamsia ja sit mul on musta paita?

Äänestä
  • Sinun pitäisi myös viillellä

    Äänestä

  • eräs.vajakki kirjoitti:

    Sinun pitäisi myös viillellä

    Selvä! Kiitos neuvoista, aloitanpa heti.

    Äänestä

Minäkin olen älyllisesti jälkeenjäänyt.

1Äänestä

Oon 13v poika Oulusta, en nyt tiiä kuinka emo oon ainakaan pukeutumistuyyliltä, on mulla toki Nirvana paita ja Green dayn paita mutta ei muuta. Musiikkimaku on kyllä sama et jos halut jutella nii laita kik ta ig tai joku muu.
Oon muuten Oulusta.

Äänestä
  • Mistä päin sä siis oot?

    Äänestä

luulin et me emot ollaa kuoltu suomest. mut ei täs musiikkimaku on kyllä ihan samallainen paitsi et pitää lisää mcr ja p!atd.

Äänestä

Juu itekki oon yrittäny vähä jotai sinnepöin mut ei taho löytyä hyvii vaatteit musiikkimaku on se metalli laiasta laitaan
Ketään haluu jutel ni kerron vaika ig myöhemmi

Äänestä
  • Laita vaan ig, mä voin ainaki tulla jutteleen.

    Äänestä

2009 emo ja scene oli suosittua ja oli kyl hot. Nykyään kaikki on toisinpäin.

Äänestä

Kyllähän täällä yks emojätkä ilmottautuu :D Turust päin, kuuntelen paramoree, panic at the disco, dead april jne, vaatteet mustaa, mustaa ja mustaa ja tottakai hiukset mustaa :D

Also joo tiiän oon vitun myöhäs :P

Äänestä

Emous ❤❤❤

Äänestä

Elvytetään emo-kulttuuri
ja joo oon 16v jätkä ja saa tulla juttelee (kommentoi tähä nii päätetää millä tavalla)

Äänestä

Tääl emo! Pukeutumis värini ovat: musta, valkoinen, harmaa, punainen ja sininen. Converset ja vanssit löytyy. Muös muita emohtavia tennareita ja yhdet maiharit. Acdc:n ja metallican pändi ja kiertue paita. Bvb koru ja metallican lätsä/lippis. Korvassa 5mm venytys vaan toisessa! :) Pääkallo ja pokemon paitoja, ruutu ja raita kuoseja, pääkallo reppu täynnä pinssejä. Koruja paljon. Kuuntelen Metallicaa ja Bvb:tä. Soitan kitaraa. Masennus ja ahdistus. Huosuina käytän mustia ja mustavalkoisia housuja. Miltein aina päälläni on printti paita. Kolmiokaulahuiveja ja pipoja.

Äänestä

Ite oon emo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


emogurllll kirjoitti:

onko enää ketään emo/scene tyylisiä ja muutenkin sen henkisiä? ite oon ehkä enemmän emo tyylinen tyttö.
kuuntelen tosi paljon bvb, green day, bring me the horizon ja sit semmosta twentyonepilotsia.
olis jees jos olis muita saman henkisiä poikia tai tyttöjä, olis kiva jutella sun muuta :)
jos oot niin laitappa tänne kommenttia ja tutustutaan enemmä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu