milloin khaolakissa on sadekausi? Onko marraskuun lopulla, joulukuun alussa normaalisti mimmosta ilmaa? Ekaa reissua tässä suunnittelemme maahan. kaikki tieto kohteesta olisi tervetullutta...
sadekausi khao lak
2
1155
Vastaukset
- javoitullakaatamalla
Sadekausi Khao Lakissa on Loka- Marraskuusta joulu-tammikuun vaihteeseen joskus voi mennä tammikuun loppuun, kuten tänäkin vuonna.
http://www.thaifakta.com/thaimaa/thaimaan-ilmasto-ja-saa
Khao lak on andaman meren puolella, joskin phang ngan provinsissa.
Itse olen ollut muutaman kerran marraskuussa, säät ovat olleet ihan kelvollisia. Muutama vesi kuuro, toki tulee, mut sitten taas paistaa. voi myös yöllä ropista.
Minusta khao lakkiin on paras aika matkustaa marraskuussa tai sitten huhti, touko kesäkuu... monestakin syystä. Monet erimieltä ja hyvä niin.
Jos ekaa kertaa thaimaassa marraskuussa ja mahdollista niin 4:s päivä kannattaisi olla paikalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1022262
- 1291428
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231420Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291348- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371068- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82796