Salaliitot ja teoriat

Deadp00l

Mitä mieltä ootte niistä? Kertokaa myös omia teorioitanne. PS perunat on hämärii

4

135

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • justAsking

      Oon kuullu sellasen että kun lentokoneet lentää taivaalla ja jättää jälkeensä sen valkoisen vanan, sen mukana levitetään jotain mielenhallinta kaasuja tai jotain vastaavaa.

      Mielestäni aika naurettavaa.

      • dfsgbdfbdf

        Ei välttämättä mielenhallintakaasuja mutta jotain (muutakin) saastetta sielä voi toki olla kuin pelkkiä "viattomia" pakokaasuja. Niinku ny alumiinia, ja olikohan jotain strontiumia tjsp. Sellaisiet ois tietenki aivan tarpeettomia kaikkien kannalta mutta en tiiä mitä varten semmosia suihkittas. NWO-havainttoitsija Teemu Vehkalahan niistä on kirjotellu, mutta ehkä se pistelee välillä omia tulkintojaan.
        Epäilyttävän ja tarpeettoman näköisiä ne jotkut raidat kuitenki mielestäni ovat.
        Näkeehä sen että joskus lentosikan vauhtiviivat leviää aivan tavattoman laajaksi harsoksi, joskus. Tosin Amerikassa se pilvenpiirtely näyttäs olevan huomattavasti yleisempää kuin Suomessa


      • justAsking

        Tuo strontium ei ainkaan ole millään tavalla haitallista sillä se tarvii yli tuhannen asteen kuumuuden höyrystyäkseen, ja vaikka se jollain tavalla sattuisi höyrystymään siellä ilmassa, niin on mahdotonta että se pysyisi kaasuna niin kauan että ihmiset pääsisivät sitä hengittämään.

        Mitä alumiiniin tulee; se tarvii noin kahdentuhannen asteen kuumuuden höyrystyäkseen ja pysymään höyrynä, ja koska ilmakehän alin kerros on keskimäärin -100,- 60 Celsius astetta on mahdotonta että me jollain tapaa päätyisimme hengittämään alumiinihöyryjä.

        lähteet:https://fi.wikipedia.org/wiki/Ilmakehä#Kerrokset_l.C3.A4mp.C3.B6tilan_mukaan

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Strontium

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Alumiini


    • Kaikki ne on totta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      107
      2007
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      67
      841
    3. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      765
    4. 45
      754
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      126
      689
    6. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      572
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      44
      571
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      59
      499
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      29
      469
    10. Martinan naama Seiskan kannessa

      Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      462
    Aihe