Perussuomalaista laatua

Yritäedesaikuistua

18 vuotias lapsi sai juuri pahoinpitelytuomion ja on jo aiemmin saanut huomautuksen kirjoittelustaan Facebookissa ylemmiltään päättäjiltä puolueessaan. Samainen keskenkasvuinen on jäsenenä kunnan sivistys- ja tarkaslautakunnissa, eli merkittävälillä paikoilla. On äiti varmaankin unohtanut useamammankin kerran vaihtaa vaipat ajallaan. Onneksi taas vaalit tulossa.

17

773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skodallakaiteeseen

      Jaah, mä luulin että molle on 22 tai 23 vuotias. Kenties kyse mieslapsesta.

    • mahtimeininki

      Onko tässä yhteydessä jo aika käyttää termiä high-quality jottei ainakaan väheksy saavutuksia ja tasoa. Tähän kun vielä kaupantekijäisiksi päräyttää ehdokkaaksi tuhopolttajan ja säännöllisesti katkolla vierailevan denson niin a'vot, high-quality.

      • PerusLinta

        Ketähän ovat nämä tuhopolttaja ja denso?


    • ParhaatVoimatPäättämään

      Eduskunnassahan on sentään valtakunnanoikeudessa tuomittuja veijareitakin, että vielä on matkaa todellisten tekijämiesten saavutuksiin.
      Sattuuhan sitä, mutta onko esitetyt meriitit yhteisten asioiden hoitamiseen oikeuttavan valtakirjan uusimiseen sopivat, onkin kysymys jota kannattaa äänioikeutetun matkalla äänestyskoppiin pohdiskella.

      • jotensakinjuu

        Totta puhut, vielä on kaulaa tosimiesten touhuihin, hyvää harjoitustahan se on aloittaa näin pitäjä-tasolla, kouliintuu sitten isona hoitamaan hommat sopivasti järjestelmässä. Ja kun tulee se oikeuslaitoskin lähemmin tutuksi niin eihän se punttikaan enää pienistä tutise, osaa sitten ilme kirkkaana puhua mustan valkoiseksi joka todellisuudessa onkin keltainen mutta eihän sitä selitysten seasta kukaan edes huomaa.


      • jalmarikolu

        taitaa olla sama kaveri millä on vatasen jalat ja omat kädet.ei meinaa pysyä noi autot tiellä.


    • Asiasta en tiedä mitään, mutta uutisointi asioista ja tästäkin on nykyään sensaatiohakuista. Itse kun nuorena tappeli niin ei sitä kyllä helpolla menty oikeuteen itkemään. Jos oli puukko oikein pahasti kiinni luussa tai muuten, ettei ehtinyt ennen poliisin tuloa ottaa pois, niin sitten oli vähän pakotettuna mentävä oikeuteen. Ja yleensä molemmat sai sakon.

      • katoko

        Sankariksko pitäis nimittää, ritariks lyödä ja jalustalle nostaa?


      • ParhaatVoimatPäättämään

        Sensaatiohan se ei ole eikä edes uutinen, että jotkut ovat väkivaltaisia, mutta kertoohan väkivaltaisuus jotain ihmisen luonteesta ja tavasta suhtautua kanssakulkijoihin.
        Äänestäjänä asetan yhteisten veroeurojen käytöstä päättäville sellaisia kriteerejä, joita ei hankita käräjätuvissa. Mutta kansanvallassahan jokainen harkitsee ihan itse miten kannattaa toimia, äänestäessäkin.


      • Kerroin vaan miten ennen toimittiin. Saahan sitä tehjä miten tahtonee, nykyään. Pojat on poikia ja väliin ollaan puukkohippasilla.


    • Persuonperseestä

      No, tämä veijarihan vain kuvastaa Persujen tasoa valtakunnassamme. Kun ei muita ääliöitä saada riveihin, niin otetaan edes ne, jotka eivät osaa lukea, mitä siotumuksia tulevat allekirjoittaneesi puumerkillään lähtiessään ehdokkaiksi.

      • oauvhugsg

        Eihän sillä ole niin suurta väliä kun kyseessä on kokosossujen apu-puolue, riittää kun osaa sanoa jees jees (Lontoon murretta ja tarkoittaa kyllä).


      • Tasosäilyy

        Ja nyt sitten ehdokkaaksi semmoisia jotka on linnassa jo istuneet.


    • Jeesuspelastaapersunkin

      Viimeisimmässä uutisoinnissa tämä babyface on toiminut liivijengiläisten autonkuljettajana pahoinpitelytapauksessa. Eli pyrkyä on edetä uralla, mutta ei taida ressukalla rahkeet riittää siihenkään. Tuleva kunnan elätti, kuten persut yleensäkin.

    • Jeesusauttaa

      Kyllä elämä opettaa tätäkin luojan lasta vielä. Kunhan aikuistuu ja oppii säännöt, niin eiköhän hänestäkin tule vielä kypsä ja viisaasti käyttäytyvä yhteiskunnan jäsen. Jokainen joutuu maksamaan oppirahat. Annetaan kuitenkin pojulle mahdollisuus käytettäväksi ja toivotaan, että ottaa opikseen.

      • merkantti

        Sanoo itse Jumalan varamies, Amen.


    • Ootkosenkaverivaiite

      Ei kun itte Jumala ja sentään merkonomi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      106
      1572
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      8
      1031
    3. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      59
      917
    4. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      64
      758
    5. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      750
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      67
      688
    7. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      681
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      43
      660
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      8
      629
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      58
      617
    Aihe