kysymys kissoista

sarkku49

olisin kysynyt kun minulla on3 kissaa 8vuotias ja 9 vuotias ja nuorin on 6-vuotias.onko mitään tehtävissä kun tää nuorin kissa kiusaa niin että oli korvalehti veressä ja välillä ne on tapelleet silmiin menny tassut.

6

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi
      Onks kaikki kissat leikattu ? Entäs niiden lelut, ruoat, juomat, kuivaruoka yms....? Mulla on yks kissa, sain sen eläinkodista vähän yli 2-v sitten. Se on leikattu uroskissa. Musta. Eipä oo tarvinnu opettaa sille mitään, se on sisäsiisti kissa. Mua ei haittaa sen turkin väri, joka ei ole IHAN TÄYSIN musta, kun katsoo oikeassa valossa, niin se onkin tosi tummanruskea. Joku tyhmä oli hylännyt sen, se on sen häviö ja mun voitto. Se on n. 4-v nyt, tarkkaa ikää en tiedä. Mutta jos yksikään niistä ei ole leikattu, niin äkkiä sitten tilaamaan ajat.

      • kaikki kissat on leikattu syövät kyl samasta paikasta ja juo leluilla ei leiki ollenkaan


      • kärsivätkisut

        Louvu riitapukarista, kissat stressaantuu jatkuvasta tappelemisesta, eikä niiden elämä ole silloin hyvää.


      • Muttu1
        sarkku49 kirjoitti:

        kaikki kissat on leikattu syövät kyl samasta paikasta ja juo leluilla ei leiki ollenkaan

        Leikkiminen - saalistus - reviri on kissan rooli ja miten sinä olet tehnyt kissojen elinolon omaksi niille. Ei kuulosta siltä että kysyt edes tosissaan, koska jos kissat tappelee olisin tehnyt jo jotain enkä kyselisi nevoja täältä. Ja jos ei muuta neuvoa niin parempi että annat parempaan kotiin.


      • liianviisas
        Muttu1 kirjoitti:

        Leikkiminen - saalistus - reviri on kissan rooli ja miten sinä olet tehnyt kissojen elinolon omaksi niille. Ei kuulosta siltä että kysyt edes tosissaan, koska jos kissat tappelee olisin tehnyt jo jotain enkä kyselisi nevoja täältä. Ja jos ei muuta neuvoa niin parempi että annat parempaan kotiin.

        ÄLÄ AINA ARVOSTELE KYSYJIÄ!! ON IHAN OIKEIN, ETTÄ ENSI HÄTÄÄN KYSYY; VAIKKA TÄÄLTÄ!! Kysyjissä saattaa olla lapsia ja nuoriakin!
        Hyvä, kun välittää lemmikistään ja tarkkailee niitä ja on kiinnostunut parantamaan asioita!


    • Tiedät_mitä_tehdä

      Aina on vaihtoehto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      93
      1071
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      742
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      614
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      490
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      482
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      441
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      434
    Aihe