Jeesukseen kannattaa uskoa. Jos elelee iisisti kuin Jeesus ja noudattaa kymmentä käskyä, joutuu korkeintaan ristille. Ja sitäpaitsi seurakunnan
kuoroissa ja kerhoissa on todella kivoja jätkiä
ja mimmejä, halukkaitakin, kun päästään läheisempiin väleihin.
Jeesukseen kannattaa uskoa
11
784
Vastaukset
- minä
Onneksi olen ateisti.
- Nimetön
Ateismi on todelisuuden kieltämistä synnin takia!
- eula
Nimetön kirjoitti:
Ateismi on todelisuuden kieltämistä synnin takia!
Raamatustako luit? Uskovaiset vaan luulevat, että kaiken saa anteeksi kunhan vaan jaksaa pyytää ja rukoilla! Eikä kukaan ole kuulemassa! Saa remuta, räyhätä ja tehdä syntiä niin paljon kuin sielu sietää, kunhan vaan käy aika ajoin mussuttamassa helvetin PAHAA öylättiä ja lipittämässä jeesuksen verta!!! Eikä mistään ole todisteita! Ei mistään.
- Inquieto -86
Nimetön kirjoitti:
Ateismi on todelisuuden kieltämistä synnin takia!
Tosiuskovainen on ihminen, joka ei kykene ottamaan vastuuta elämästään, vaan lykkää sen jollekin yliluonnolliselle hahmolle, kuten jumalalle tai jeesukselle...
Se on totuus, jota jeesustelijat eivät tietenkään myönnä.
- mooses saatana
työnnä sinä se jumala hanuriis vitun jeesustelija
Jumala ja jeesus varmaan nussii toisiaan siellä taivaassa! ei mulla uskovaisia vastaan ole mut kuhan pysyvät pois eestä dorkat. "varo jeesus tuo pilvi näyttää aika hataralta! voit vaikka tippuu"
- niinköhän
###¤¤¤¤
Hanuriin eli haitariinko? Mikähän täällä on tuo IKÄHANURI?!!!!! - Jari L.
"Anna heille anteeksi, sillä he eivät tiedä mitä he tekevät."
Näin Sinun kohdalla on kun pilkkaat.
Sinä saat Kyllä anteeksi pilkan kun kadut ja käännyt synneistäsi ja otat Jeesuksen omaksesi.
Hän on Pyhän Henkensä kautta läsnä.
Rakastaa Sinua ja tahtoo pelastaa elämäsi ikuisuuteen, mutta ei voi tehdä sitä vasten tahtoasi.
Jari
Vsa - mä tunnen sut
Pole87 kirjoitti:
Jumala ja jeesus varmaan nussii toisiaan siellä taivaassa! ei mulla uskovaisia vastaan ole mut kuhan pysyvät pois eestä dorkat. "varo jeesus tuo pilvi näyttää aika hataralta! voit vaikka tippuu"
ajatteletpas sä aikasta kivasti siitä, ei voi muuta sanoa
- minä itse
tehköön ihmiset niinkuin haluavat. saavat uskoa tai olla uskomatta. ketä vituttaa se et naapuri uskoo jumalaan. ei voi tietää onko se olemassa. tehköön kukainenkin sillä tiedolla mitä itse haluavat. ja vielä yksityisesti jos mahd.
niin teen mieki. - Jari Vsa
Hei
Kyllä uskonnollisten riveissä syntiä tehdään ja rikotaan "älä te huorin ja älä himoitse" käskyä.
Kannattaa hakeutua tosi kristittyjen pariin, missä usko Jeesukseen ja 10 käskyt ovat pyhiä asioita.
Löydät todelliset kristityt jotka ovat Raamatun opetuksen mukaan pyhiä tästä osoitteesta:
"Tässä kysytään pyhiltä kestävyyttä. Niiltä jotka noudattavat Jumalan käskyjä ja uskovat Jeesuksen."
(Ilm 14:12)
Kun tämän muistat et joudu uskonnollisuuteen, missä tunnustetaan uskoa, armoa ja Kristusta, mutta kielletään Jumalan laki ja pyhitys.
Nämä ohjeet voivat pelastaa elämäsi.
Puhut totta tuosta ristille joutumisesta, mutta ei lain noudattamisen vuoksi.
Ne jotka naulitsevat Jeesuksen uudelleen ristille, joutuvat kokemaan helvetin tuskissa
ristiinnaulitsemisen.
Sen jälkeen saa kyllä armollisesti kuolla lopullisesti pois ilman ylösnousemustoivoa.
Kannattaa tavoitella elämää joka on tajolla Sinullekin.
Jumala on rakkaus.
Hän pyytää vain vastarakkautta ja Sinun suostumuksesi. Kukaan ei pakota.
Katumuksen ja kääntymisen jälkeen voit olla armon alla ja onnellinen.
Ikuinen elämä uudesti luodussa paratiisimaassa.
voisi olla totta Sinunkin kohdallasi jos tahdot.
Ryhdy tutkimaan Raamatun totuuksia.
Siunausta elämällesi
Jari L.
Vsa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh784321Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1753434Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1263323Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412764Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2202570"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk202225Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk432038Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112026- 291974
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01923