tt-tuki ja kelan laskujen maksu

Kela_ja_lasku

Hain toinmeentulotukea ja sainkin. Minulla oli myös laskuja mukana hakemuksessa. Mistä tiedän että toimittamani laskut on maksettu ?? onko maksettu lasku kohdassa huomioitu vai mistä sen tietää että on maksettu etten enää toistakertaa itse maksa!
Kiitos

3

174

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kela_ja_lasku

      Eikö kukaan tiedä vastausta. Maksanko varalta laskut toiseen kertaan jos niitä ei olekkaan maksettu??

      • fkfmmdm

        Kela ilmoittaa erikseen, jos se ei maksa jotain laskua tai joiltain osin jotain laskua. Mutta jos Kela ei ilmoita mitään, ja toimeentulotuki on hyväksytty, niin se maksaa kaikki laskut, jotka on toimitettu. Joko suoraan laskuttajalle tai sitten toimeentulotuen saajan tilille. Riippuen siitä, kumpaa toimintatapaa on pyydetty.


    • KELAn antaman tiedon mukaan se maksaa laskut vain jos sitä on hakemuksessa erikseen pyydetty. Muussa tapauksessa raha maksetaan hakijalle ja tuen hakijan tulee itse maksaa laskut.

      http://www.satakunta.net

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      72
      1217
    2. 95
      987
    3. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      152
      967
    4. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      62
      853
    5. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      431
      829
    6. Salassapito ja kunnan hommat

      Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h
      Hyrynsalmi
      15
      714
    7. Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta

      Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.
      Ikävä
      73
      679
    8. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      102
      638
    9. Milloin mies aloitetaan

      Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.
      Ikävä
      37
      614
    10. En enää mies ikävöi sinua niin paljon

      Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik
      Ikävä
      55
      583
    Aihe