Helikopteri- vai tavallinen lento ja mitä maksaa?

mcw

Hei Mauritiuksella käyneet - asuvat!

Kannattaako ottaa saarikiertelyyn kopteri- vai tavallinen pienkone ja mistä kannattaa vuokrata? Katsoin äkkiseltään, että pienkoneisiin mahtuisi vaan yksi henkilö. Olemme lähdössä häämatkalle, joten olisihan se kiva yhdessä päästä ilmaan :D Haluaisimme nähdä varsinkin saaren eteläpuolta.

Paljonko suurinpiirtein maksaa vuokrata taksi päiväksi jos haluaa lähteä kiertämään saarta? Ja vieläkö Pauli myy opaspalveluitaan?

6

603

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • mcw

        Hinnakasta hommaa varsinkin jos vain kaksi on. Oisko ketään halukkaita jakamaan kopteria 24.1. - 8.2.18 välillä?


    • Jallundo

      Ollaan mietitty vaimon kanssa tuota kopterilentoa ja katseltu noita hintoja.Voitaisiin olla kiinnostuneita tuosta kimppalennosta.Ootteko mihin hotelliin menossa,meillä on hotelli varattuna Le Recif Attitude.sta.

      • mcw

        Meillä on tällä hetkellä ensimmäinen viikko 25.1.-1.2. Ambre (Belle Mare) ja toinen viikko 1.-
        8.2. Sugar Beach (Flick en Flack), mut voi olla, että vaihdamme toisen viikon Sensimar Lagooniin ( Grand Baie).


    • Jallundo

      Tuo Ambre oli hieno paikka,oltiin viime uonna häämatkalla 2vk. Kannattaa käydä hotellin järjestämällä snorklauretkellä,kestää tunnin ja lähtee hotlan aktiviteetti kopilta.Jos teitä kiinnostaa,niin kannattaa laittaa hotellille viestiä häämatkasta.Meille hotelli järjesti kynttiläillallisen rannalla ilman velotusta.Itse laitettiin viestiä Ambreen suoraan ja vastasivat melko nopeasti. Rantsua pitkin pääsee hyvin käveleen kauppaan ja rahanvaihtopisteelle, matkaa n 2km suunta.

      • mcw

        Kiitos tiedoista :) Aikomus tosiaan laittaa hotelleihin suoraan viestiä. Tähän asti laittanutkin etukäteen viestiä hotelleihin ja tosiaan ei ole pettymyksiä tullut, päinvastoin :) Mauritiuksella varmaankin vähintään joka kolmas on häämatkalla, joten viestejä voi sadella hotelleihin :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      82
      1247
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      30
      924
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      785
    4. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      619
    5. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      597
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      580
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      181
      572
    8. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      123
      560
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      28
      488
    10. On ollut syyllinen olo viime päivinä

      Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si
      Ikävä
      23
      470
    Aihe