Kesä on alkanut ja turisteja ja muita matkalaisia asioi paikkakunnan kaupoissa, kaupoissa ja huoltoasemilla. Ja Hossan avajaisetkin on tulossa ja presidenttipari myös.
Nyt olisi korkea aika kiinnittää huomiota pukeutumiseen ja muutenkin siistiin olemukseen. Pikkuisen tunnen myötähäpeää, jos nään jonkun kaupassa verkkarihousuissa, jonka lahkeet on tungettu tennissukan sisään. Tai pukeutuneena aina niin tyylikkääseen jahtipukuun, puhumattakaan Ponssen talvi/kesäasukokonaisuudesta. Ja kulahtanut kaljamerkin mainoslippis päässä. HÄVETKÄÄ! Tuommoisen kuvanko me annamme itsestämme????
Katsokaa peiliin ennen kuin menette ihmisten ilmoille! Takapihalle tupakalle tai kuselle mentäessä on ihan sama, vaikka menisitte pelkässä Lapin Kullan teepaidassa. Mutta hieman kiinnittäkää ulkoiseen habitukseenne huomiota.
Vähän fiksumpaa vaatetta päälle, suomussalmelaiset
13
667
Vastaukset
- hikinenverkkari
Samoin ;)
- eilainkaanhävetä
Kunhan pidetään huoli omasta käytöksestä ja suhtautumisesta kanssaihmisiin. Jokainen huolehtii IHAN ITSE siisteydestään ja pukeutumisestaan joten keskity vaan omaan pukeutumiseen ym. ja elä niinkuin SINUSTA on oikein.
- JokuRotiSentään
Asiaa! Pois ja varastoon JahtiJakt-puvut ja nokian huopavuorisaappaat, nyt on jo kesä. Tilalle kauluspaita, siistit sortsit ja sandaalit, mutta ei sukkia sandaalien kanssa, herrajumala!
Ja naiset! Ne legginsit nuotioon! EI ole epämiellyttävämpää näkyä kun paksu ihraperse, joka on ahdettu tiukkoihin legginseihin. Sitten kun pyllistää niin kamelinvarvas leviää koko kansan nähtäväksi! Raikas hellemekko, vaikkapa kajaanin Lidlistä päälle ja mukavat avokkaat jalkaan niin jopa ovat Sauli, Jenni ja Lennukin tyytyväisiä, että onpa suomussalmella siistiä porukkaa.- pittäätareta
Kuka siinä hellemekossa tarkenee kun tuulee ja vettä tulee kuin Esterin p....
Entäpä Juhannuksena. Koko ensi viikko kylmää ja vielä jäähtyy juhannusaatoksi. Kaheksan astetta ja tuulee pohjoisesta. - eiehkälumitöitä
pittäätareta kirjoitti:
Kuka siinä hellemekossa tarkenee kun tuulee ja vettä tulee kuin Esterin p....
Entäpä Juhannuksena. Koko ensi viikko kylmää ja vielä jäähtyy juhannusaatoksi. Kaheksan astetta ja tuulee pohjoisesta.Keskikesän juhla on kuitenkin vähäluminen.
- arkimeno
Saahan ne ryysyrantalaiset näyttää ryysyrantalaisilta. Toki ne, jotka avajaisjuhliin menevät, laittavat parasta päälle.
- hamehousu
Ja katit, puen päälleni just mitä itse haluan, kukaan ei sanele mitä!
- BossinMannekiinni
Laitahan oma kuva notta nähdään millaisessa Dressmannissa kuljet.
- woah
sitä olen usein ihmeetelly ,että miks täytyy työvaatteissa kulkea ,vaikkei ole töitä koskaan tehnytkään saati nähny(sponsse tai snikkers)
- Kansallispuistoon
Hossan kansallispuiston avajaisten pukukoodi on vapaa-ajan vaate / ulkoiluvaatteet.
- ällitällioon
Joo,vielä pitää lisätä että siistit sellaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203375Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112798- 282444
- 421837
- 511699
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101428- 411421
- 91411
- 531287
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621125