Joku tekniikan ihmelapsi voisi mahdollisesti auttaa kasaamaan tietokoneen joka pyörittäisi pelejä kohtuulisen tehokkaasti. budjetti olisi noin 500e
hyvä kasattu tietokone kohtuu hintaa
5
81
Vastaukset
- tässäpä-apua
Apua: kasatessasi älä laita tahnaa liikaa, vaan sopivasti!
- juntti246432569
kiitti vitusti.
Pyörittäisi mitä nimenomaisia pelejä? Onko koneella tarkoitus tehdä muutakin kuin pelata, jos niin mitä? Saako kone olla äänekäs vai pitääkö olla hiljainen? Jos vanhempia pelejä, kone vain pelikäyttöön ja saa olla äänekäs niin helpompaa.
- juntti246432569
joo äänekäs saa ihan vapaasti olla ja lähinnä pelaamiseen mutta toki tarvittaessa selainta tai kirjoitus ohjelmia olisi hyvä pystyä käyttämään XD
Lyhyt vastaus: Osta käytettyä tavaraa eli katso millaisilla prosessoreilla ja grafiikkakorteilla käyttämäsi peli on ollut vielä kelvollinen viime vuonna. Kun saa olla äänekäs niin melkein mikä tahansa runko kelpaa kun ei tarvitse lähteä tekemään siitä hiljaista uusilla virtalähteillä ja jäähdytysvirityksillä.
Käytetty runko, käytetyt muistit, käytetty grafiikkakortti, käytetty isompi kovalevy, käytetty monitori. Tarkempaa ohjetta on todella vaikea antaa, kun en tiedä millaisia pelejä aiot pelata. Muropaketissa voisivat osata auttaa paremmin kunhan kerrot budjetin, kuuluuko siihen monitori vai ei ja mitkä pelit olisivat kiinnostuksen kohteena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402