Mä oon eronnut pitkästä suhteesta. Toivottomana romantikkonaa mä haluaisin uskoa siihen, että jossain on se mulle tarkoitettu "oikea". Mä olen mennyt sen vaiheen ohi, että yöelämästä jaksaisin etsiä. Eikä se nainen ole lenkkipolulla vastaan juossut. Mä en etsi mitään laastaria vaan ihmistä jonka lähellä on hyvä olla ja jakaa arkea. Ilmianna itsesi, missä mä törmäisin juuri suhun?
Missä niitä naisia tapaa?
22
984
Vastaukset
- Niipahasanoa
Ei rakkautta kannata etsiä, se tulee vastaan jos on tullakseen✌🏼 Mutta voit toki käyä jossain deittailu sivuilla?
- Sovimies
Lesbon kuuluu olla yksin! Homojen tietysti myös. On oikein että saatte siipeenne valitsemastanne kauheasta elämäntyylistä, jonka ainut tarkoitus on vain vittuilla kunnon kansalaisille.
- Hyimikämies
Voi ressukkaa. Taitaa sovi(nisti)mies olla kiukkunen kun tahtois varmaan nähdä lesboseksiä, eikä näe. Vai vaihtoko vaimo sut parempaan, eli naiseen?
- HelloTaiJotain
Miks yleistämään, tosi yksinkertaista? Tyypit vaan viihtyy yksin ja jotkut seurassa. No myönnän itsekin sortuvani aika ajoin kapinointiin ja oikein heikkoina hetkinä leikisti halu satuttaa anonyymisti ottaa vallan... Mut mitä oot mieltä jos vaihdettas vaan alaa tai keksittäs yhdessä uus harrastus? Mikään ei oo ärsyttävämpää kuin tyhmyys, eiks niin?
- vastauskysymykseen
Törmäsit juuri.. :)
- omastapuolestani
Voit pysyä suhteessas, en halua tällaista
- tömps
Missä päin Suomea sinuun voi törmätä?
- vastauskysymykseen
Minuun voi törmätä 03-alueella, juna kuljettanee kauemmaksikin :)
Missäpäin sinuun? - tömps
Minä asun Helsingissä, ikää kertynyt 40 , mikäs sun ikä?
- Aloittaja12
tömps kirjoitti:
Minä asun Helsingissä, ikää kertynyt 40 , mikäs sun ikä?
Mä asun helsingissä. Ikää on 34
- vastauskysymykseen
Muutaman vuoden alle 40 olen itse.
Miten kuvailisit itseäsi, vai saisiko sinuun suoraan yhteyttä? :)- vastauskysymykseen
Viestiä laitettu... :)
- tömps
jostakin syystä postilaatikko ei avaudu, vaan jumii..
- vastauskysymykseen
Viesti laitettu :)
- Uknowit
Yksi sana: QRUISER
Paitsi jos olet sosiaalisesti erittäin rajoittunut etkä osaa avata/jatkaa tavallista keskustelua. :) - Syssyy
Kannattaa selvittää pää ennen uutta suhdetta,samat virheet muuten toistuu. Vaikkei kysytty niin tätä mieltä oon.
Mummolaakson toiminta tarjoaa monta muutakin tilannetta tapaamiselle, kuin ne tanssit. Vaikka tansseissa on tosi kivaa, seuraava Helsingissä 9.9.
Turun mummot järjestävät myös tekemistä.
Esim. retkiä, lukupiirejä, puutarhalepakoita, peli-iltoja.- Bi-täti
lueskeleva kirjoitti:
KORJAUS: Seuraavat tanssit Hgissä 7.10.
9.9. on peli-iltaMiten Mummolaaksossa otetaan bisset vastaan? Nettisivujen mukaan bisset ovat tervetulleita, mutta onkohan myös tapaamisissakin bi-salliva ilmapiiri?
Hei! Kyllä bi-naiset saavat osallistua. Tervetuloa!
Eroaminen on raskasta ja tosi iso kriisi kyllä. Itsekkin olen sen kokenut ja edelleen käyn läpi. Haluan myös uskoa niin kuin sinä, ettei ns. peliä ole menetetty vaan jostain löytyy oikea ihminen minulle. Ihminen jonka kanssa tällä kertaa asiat toimivat, mutta toki se vaatii sen läpi käymistä miksi suhde loppui, ettei toista samoja virheitä. Asun myös pk-seudulla jos haluat viestitellä.
- yskis
Niin voi kun niitä naisia jossain tapaisi... terveisin herkkä hämeenlinnaan muuttanut opiskeija. Sitä kun kaipaisi vierelleen jotakuta, joka rakastaisi ja jota pitää kädestä. mutta en itse henk koht. ole vielä deittisivuihin "sortunut" ja noh... alkoholi ei ole mun juttu joten eipä sitä baareissakaan ketään tapaa :/ sitä kun kapaisi vain ns. normaaleja ihmisiä XD
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M256972Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1614705Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1023713Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453653Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2481890Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331770Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3291716Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371691Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831396