Ihan kysymys.
Oliko anottu lupa kyseiseen mielenilmaisuun Suomen lainsäädännön mukaisesti.
Ainakin lehtien lööpit kirjoittaa naama punaisena mielenosoituksesta.
Mikäli lupaa mielenosoitukseen ei löydy, tulisi otsikkoiden muuttua.
Mielenosoitus vastaanottokeskuksessa
10
379
Vastaukset
- StartDeportation
Runkkulehdistö lonnii toimituksissa valehtelemassa.
- TotuusTässä
Pakolainen pettää aina!
- niinonjoo
hyvin poliisi toimi. Kaikki poliisia vastustaneet ois pitäny laittaa bussiin ja viedä maasta pois.
- mmmki8uuuy
Nämä suvakit on opettaneet ne vastustamaan poliiseja ja palautusta.
Sekä osoittamaan mieltään.
Suvakkeja pitäisi myös rangaista. He ovat häirinneet poliisien työtä.
Kaikki muslimi häiriköt pitäisi poistaa vaan heti maasta.
Täällä omassa maassamme saa pelätä nykyisin, mistä päin iskuja tulee. - LueMVlehti
Ei se ollut mielenosoitus vaan mellakka. Eikä polliisilla ollut munaa panna sitä porukkaa ruotuun! Omonilta voisi ostaa osaamista, näille suomaan "polliiseille" hameet kaikille. Ja vaipat!
- vielämahtuu
No nyt sinäkin heti ostamaan hamekangasta ja tenaa pöksyihin sulaudut hyvin sinivuokkojen sekaan
Liian suvaitsevainen ote maahantunkeutujien tapauksessa on huono. Punakapinakin alkoi helsingistä. Sodan loputtua valkoinen suomi voittaa taas.
- Haavistonäänestäjä
Kyllä suvaitsevainen täytyy olla,ei tämä yhteiskunta ilman suvaitsevaisuutta toimi mitenkään.
Valitettavasti vaan noilla suvakkimammoillakin rajoittuu se suvaitsevaisuus vaan lähinnä niihin etelämaalasiin miehiin.
Venäläisiä naisia kohtaan ne sensijaan käyttäytyy niinku mitkäki saatanan odinin öykkärit.- Näinsevaanonn
Venakko akat on viimeinen laji jota tähän maahan haluaa. Täysiä sikoja suoraan sanottuna
- kadekadekadekad
No kadehdi nyt ihmeessä vielä vähän lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063041Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582138IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632102Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421812- 1471474
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100906
- 50774
- 80759
- 56729