Minulla on 3 liian lyhyttä sivuverhoa ja ajatus ommella niistä 2 sopivan mittaista. Ajattelin lisätä yhdestä verhosta jatkopalat verhojen alareunaan. Nyt tarvisin aloittelijana ohjetta miten verho kannattaa pidentää. Eli siis ompelenko palat vain yhteen vai teenkö jotain taitoksia vai miten saa nätit?
Verhojen lyhennys
Aloitteleva
3
292
Vastaukset
- helppo_nakki
Mittaa tarvittava pituus ja leikkaa kolmannesta jatkokappasleet ottaen huomioon saumavarat. Loppupalasta sta vaikka sohvatyynyyn päällinen.
- eienääyhtäkään
kandee liimata ne erikeeperillä yhteen, jopa puol kahteen.. laita sauma puristuksiin kahden laudanpalan väliin, niin saat verhot jotka pysyy hyvin tyrneesti paikoillaan, eivätkä turhaan heilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?971968- 881380
- 1101153
- 761047
- 1211042
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57893- 47811
- 36802
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48761- 33713