Tuli viesti, että saa kännykän hintaan 2.30€. Pitäisi maksaa luottokortilla. Onko huijausta?
samsung galaksi
9
368
Vastaukset
Korjaus 1€
On huijaus. Ajattele nyt itsekin, mikä muu se voisi olla?
Joulupukki?
Jeesus?
Muumipeikko?
Hyvä haltijatarkummisi?
Vaaleanpunainen näkymätön yksisarvinen?Kiitos. Sähköpostiin tuli viesti, että 1€ saa kännykän. Hälytyskellot rupesi soimaan, kun olisi pitänyt maksaa luottokortilla. Olisivat saaneet kaiken tiedot minusta. Eli en painanut hyväksy☺
amanda-emilia kirjoitti:
Kiitos. Sähköpostiin tuli viesti, että 1€ saa kännykän. Hälytyskellot rupesi soimaan, kun olisi pitänyt maksaa luottokortilla. Olisivat saaneet kaiken tiedot minusta. Eli en painanut hyväksy☺
Maksaessasi olisi todennäköisimmin käynyt siten, että se yksi euro olisi mennyt tililtä O.K., mutta pienellä präntillä sopimuksessa olisit tullut sitoutuneeksi "Samsung Galaxy" -arvontaan, jossa muka uusi arvonta joka kuukausi.
Olisit siten maksanut kerran kuussa jonkin summan, ehkä kympin, pari luokkaa automaattisesti tililtäsi koskaan mitään puhelinta saamatta. Vaikka maailman tappiin saakka, ellet olisi tajunnut tulleesi huijatuksi ja kuolettanut korttisi.
- eqw
Se on huijausta. Et kai luule, että joku oikeasti myy puhelimen 1€:lla !?
- Voiherrantuutelisent
Siis ootteko niin tyhmiä ettette poista samantien tollasta huijausviestiä van ihmettelette "herranjumala, voiko olla totta". Saa olla aika tyhmä että vielä vastailee takas jotain.
- lortti-
Minä tiedän se on yksikynsinen.
- Huijausxx
Täysin huijausta. Muitakin tämäntapaisia on " olet voittanut matkan xxxx paikkaan", ikinä ei kannata näitä klikkailla.
En siis maksanut. Ystävälleni tuli viesti, että I Phonen saa eurolla. Maksoi euron ja tililtä lähti 60€, jonka jälkeen hän kuoletti tilinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574963Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962149Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292057Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051416