Tuli viesti, että saa kännykän hintaan 2.30€. Pitäisi maksaa luottokortilla. Onko huijausta?
samsung galaksi
9
322
Vastaukset
Korjaus 1€
On huijaus. Ajattele nyt itsekin, mikä muu se voisi olla?
Joulupukki?
Jeesus?
Muumipeikko?
Hyvä haltijatarkummisi?
Vaaleanpunainen näkymätön yksisarvinen?Kiitos. Sähköpostiin tuli viesti, että 1€ saa kännykän. Hälytyskellot rupesi soimaan, kun olisi pitänyt maksaa luottokortilla. Olisivat saaneet kaiken tiedot minusta. Eli en painanut hyväksy☺
amanda-emilia kirjoitti:
Kiitos. Sähköpostiin tuli viesti, että 1€ saa kännykän. Hälytyskellot rupesi soimaan, kun olisi pitänyt maksaa luottokortilla. Olisivat saaneet kaiken tiedot minusta. Eli en painanut hyväksy☺
Maksaessasi olisi todennäköisimmin käynyt siten, että se yksi euro olisi mennyt tililtä O.K., mutta pienellä präntillä sopimuksessa olisit tullut sitoutuneeksi "Samsung Galaxy" -arvontaan, jossa muka uusi arvonta joka kuukausi.
Olisit siten maksanut kerran kuussa jonkin summan, ehkä kympin, pari luokkaa automaattisesti tililtäsi koskaan mitään puhelinta saamatta. Vaikka maailman tappiin saakka, ellet olisi tajunnut tulleesi huijatuksi ja kuolettanut korttisi.
- eqw
Se on huijausta. Et kai luule, että joku oikeasti myy puhelimen 1€:lla !?
- Voiherrantuutelisent
Siis ootteko niin tyhmiä ettette poista samantien tollasta huijausviestiä van ihmettelette "herranjumala, voiko olla totta". Saa olla aika tyhmä että vielä vastailee takas jotain.
- lortti-
Minä tiedän se on yksikynsinen.
- Huijausxx
Täysin huijausta. Muitakin tämäntapaisia on " olet voittanut matkan xxxx paikkaan", ikinä ei kannata näitä klikkailla.
En siis maksanut. Ystävälleni tuli viesti, että I Phonen saa eurolla. Maksoi euron ja tililtä lähti 60€, jonka jälkeen hän kuoletti tilinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2215022- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1001276- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163