leffoja ja biisejä pystyy lataamaan verkosta.
ihan alusta lähtien jos joku viitsisi neuvoa
kuinka
6
428
Vastaukset
- saatana!
Kukaan ei enää jaksa ruveta alusta lähtin sepostamaan miten nyt oikein waretetaan! Jos viitsii edes lukea ensimmäisen sivun vanhoja viestejä tai käyttää hakua niin saa miljoona vastausta! Vähän omatoimisuutta!
Ei sinusta ainakaan voisi tulla opettajaa. Ja jos joskus sellaiseen hommaan rupeiaisitkin, olisit varmaan maailman huonoin ja kärsimättömin ;)
- saatana!
PontiusPilatus kirjoitti:
Ei sinusta ainakaan voisi tulla opettajaa. Ja jos joskus sellaiseen hommaan rupeiaisitkin, olisit varmaan maailman huonoin ja kärsimättömin ;)
...mitään opettajia, mutta toi mun viesti on täyttä asiaa, toisin kun sinun!
- tap73
http://www.emule-project.net/ lataa ohjelma sieltä ja seuraa ohjeita,on todella hyvä ja yksinkertainen.
- weenomi
Eti sanoilla; p2p, dc ohjeet, emule, jne Löytyy hyviä suomenkielisiä selko-ohjeita. Siis lyhyesti: tarvit peer to peeer ohjelman kuten emule, dc . Nämä saa netistä ilmaiseksi (varmista että lataat virusvapailta sivuilta sen dc .n, tästä keskusteluja sivuilla) Sitten lueskelet ohjeita ja laitat jotain itseltä jakoon jotta pääset dc hubeille mistä sit saat ladattua muilta. Lue niitä ohjeita huolella, ettet kämmää ohjelman asennusvaiheessa esim laittamalla esim koko C-asemaa jakoon, se kaikki tieto ko asemalta on silloin muiden otettavissa. Muutoin turvallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t665842Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset384810Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1243760Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut143601Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel633540Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693423Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002774SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862660IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k282587Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi892020