kannattaisko mun lintsata kun olis yks tapaaminen mutta se on 2 tuntii aikasemmin ku pääsen koulusta ett...
onko kokemuksia? ootteko jäänyt kiinni?? pitäs ssi vähintään puol tuntii lintasata tosta yhestä puol kahteen. oon siis 14v ja 8-luokalla.
lintsaaminen
5
255
Vastaukset
ja siis tosiaan ope aika tarkka huomaamaan jos joku poissa..
Jos se tapaaminen on kerran niiiiin tärkeä, niin kai siihen voisi luvankin saada.
En usko, että yksi luvaton poissaolo maailmaa kaataa, mutta kai siitä kotiin viestiä lähtee.
- siitävaanjoshaluat
Jos koet, että tapaamisesta on sinulle enemmän hyötyä, kuin sen ajan koulussa olemisesta, niin kannattaa. Sanot vaan, että lähet hammaslääkäriin tai jotain, jos ei usko niin lähtee viesti kotiin. Yksi luvaton poissa olo ei yläasteella vaikuta mihinkään. Niillä on vaikutusta vain, jos niitä on toistuvasti
- auttakaanyt
kiitos vastausksista! ja tosiaan, lintsasin sen 2 tuntii. tulihan siit huudot opelta ja vanhemmilta mut ainaki ehin. ja kyl se aika tärkeetä oli.
Ei huijjaus kannata
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4058839Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723238- 171724
- 771126
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641001Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79975- 55973
- 65910