Hei nuoret! Mikä on maailman ihanin asia mitä ihastuksesi voisi tehdä? Valitse seuraavasta kolmesta tilanteesta se romanttisin tilanne. Käytä mielikuvitustasi:
Kuvittele, että ihastuksesi on luvannut sinulle pienen yllätyksen jouluaattona/ystävänpäivänä/syntymäpäivänäsi. Yllätykseksesi saat:
A: Pitkän intohimoisen suudelman lumisena jouluyönä. Saat häneltä myös erityisen joululahjan.
B: Pitkän lämpimän halin sateisena ystävänpäivänä, jonka jälkeen hän suutelee sinua poskelle. Saat häneltä myös kauniin ystävänpäiväkortin ja suklaalevyn.
C: Lyhyen ihanan suukon poskelle syntymäpäivänäsi. Saat häneltä myös hienon syntymäpäiväkortin, jossa on kaksi elokuvalippua.
Valitse näistä kolmesta vaihtoehdosta se yksi parhain - A, B vai C?
Valitse romanttisin tilanne!
Iksuu
2
163
Vastaukset
B koska halit. :3 Ja onhan sadekin kaunista.
Mutta en haluaisi sen tapahtuvan minään juhlapäivänä. Juhlapäivät väittävät, että muitten päivien tulisi olla tavallisia. :(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1734396Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1392821Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va272436Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581887Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3831844Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651523Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221489Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt281482Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy861453Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1121436