Sähköpostin täyttymiseen liittynyt vika korjattu

Suomi24-sähköpostissa on ollut muutamia käyttäjiä koskeva ongelma viestien vastaanottamisessa postilaatikon täytyttyä. Vian takia tilaa ei saanut vapautettua, vaikka postilaatikosta poisti viestejä. 

Kyseisiin sähköpostiosoitteisiin vian aikana lähetetyt viestit ovat palautuneet lähettäjälle, eikä niitä voida palauttaa postilaatikkoon. Lähettäjä on kuitenkin saanut ilmoituksen, ettei viestiä voida toimittaa.

Ongelma on saatu korjattua keskiviikkoiltana 3.1.2018. Ilmoitathan, mikäli sähköpostin toiminnassa ilmenee vielä ongelmia. 

Ystävällisin terveisin,
Suomi24 Ylläpito

20

1691

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sata.päivässä

      Postini täyttyy edelleen roskapostista.

    • ei.toimi
    • Kertokaa nyt lopultakin kansantajuisesti että Pihtiputaan Mummokin ymmärtäisi:
      -Mikä on tuo 504timeout NGIX ja kuka noita syöttää ohjemistoihinne, tuo hässäkkä
      estää postinkatselun kokonaan, häirikköpyörä pyörii ruudussa minuutteja ja sitten
      yhteys katkaistaan 504:llä.
      -Miksi sivujen avautumista häiritään 504:lla?

    • Missä.mättää

      S-posti ei ole toimi. Aamusta asti ollut poissa käytöstä.

    • Misssä.mättää

      Ei aukea sähköposti herjaa tuota 504 aika katkaisulla?

      • mummelilife

        Minulla sama ongelma.Ei pääse kirjautumaan sähköpostiin.nyt kello jo 16.58
        aina tulee sama numero 504 minullekin


    • voikukorjattais

      Joo, ei avaa ollenkaan. Ja puhelimella ei tahdo edes keskusteluja välillä avata, vaan valkoinen sivu vain tulee.

    • kariolavi

      ei toimi vieläkään. tehty jo kaikki mahdollinen

    • Ei toimi, eilen illallakaan ei toiminut :-(

    • Aikasoutoa

      Minulla kyllä aukeaa posti kännykällä. Aiemmin pöytäkoneella ei toiminut.

    • Missä.mättää

      Ilta ehtii mut ei vaan posti aukee sama 504 ilmoitus. Osaisko joku suositella toimivaa ja turvallista s-postia? Lopetan 24 kun saan vaan tämän vielä kerran auki.

    • joutavaa

      Eipä toimi edelleenkään vaikka mitä tekisi. Turha neuvoa niksejä, sillä kaikki käyty jo läpi ja ei vaan pelitä.

    • Sama juttu, ei aukea millään selaimella.

    • kariolavi

      eikö suomi24 voisi kertoa onko vika minussa vai järjestelmässä kun posti ei toimi
      vastaus suomi 24 etusivulle

    • voihanperhonen

      Ei ole korjattu miksi näin väitätte

      • Miksi ylläpito puhuu puuta heinää, eihän mitään ole korjattu kun NGINGXI 504 tulee esille ja estää mailinkäytön, kas kun ette vielä päästä sitä hiton apinaa irti ruudulle kummittelemaan.
        Miksi tämän jo 2 päivää kestäneen mailikiellon syytä kerrota ja ennenkaikkea: kuka on vastuussa häirinnästä???


    • 2 päivää? Mulla kestänyt nyt 5 päivää että sähköposti herjaa varmantamisvirheestä ja kirjaudu ulos ja takaisin sisään. Olen tehnyt sen jo melko monta kertaa ja silti ei toimi. Posti aukeaa mutta mitään viestejä ei näy ja huutomerkillä herjaa varmentamisvirheestä. Ei huvita soittaa tuohon palvelupuhelimeen kun en miljonääri ole mutta palauteviesteihini ei ole reagoitu millään tavalla.

    • Ei ole korjattu.

    • Hah

      Mulla rankkaa myös..

    • Aah-ihanuutta

      Tää toimimaton posti on parasta, mitä voi tapahtua housut jalassa.
      Koko tän vuosikymmenen kestonautintoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1451
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1125
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      1023
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1018
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      825
    6. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      795
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      789
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      786
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      60
      676
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      675
    Aihe