En suosittele jos haluatte ilmastointi kanavat kokonaan nuohotuksi.
Eikä vaan ventiilistä n:metrin verran .
Eikä vaan ventiilistä n:metrin verran .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 120
Vanhimmat
Tämä firmahan olikin ennen nimeltään Suomen ilmanvaihto, muttei tainnut saada suomen ilmaa vaihdettua kun vielä on samanlaista...
Eikös tämä firma tee putkitöitä.
Suomen Vesitekniikka - täysi huijarifirma.
Möivät oikeustoimikelvottomalle persaukiselle eläkeläiselle kalliilla rahoituksella tarpeettoman remontin. Työn jälki monilta osin sutta ja sekundaa. Kaikkea muuta kivaakin on löytynyt... Reklamoitaessa eivät myönnä mitään. Kuluttaja-asiamiehen kanssa asiaa yritettiin sovussa ratkasta. No, asia menossa ensi kuussa käräjäoikeuteen... Hah!
Välttäkää kyseistä puljua kuin ruttoa!!!!!!
Samanlaisia kokemuksia täälläkin. Välttäkää!!!
Vaasasta kokemusta myös.. todella iso virhe oli ottaa vesitekniikan ilmastoinnin puhdistus työ !
Työntekijöillä perusteet täysin hukassa ilmanvaihdon säädössä (koneellinen ilmastointi)..
Sitten asiakkaalta vaaditaan nimi paperiin, ettei voi valittaa oikeusteitse!
No mitä tästä opin..ei ikinä enää tätä paska firmaa mihinkään !!!
Ihan samoin.
Ei mitään vastuuta aiheutetusta
Vahingoista . Kaikki kielletään ja syytetään asiakasta ja huonoa tuuria, kun mokaavat!
Surkeaa yritystoimintaa, ylimielisellä henkilöstöllä saadaan vain sutta ja sekundaa ja isot vahingot🤮
Amatöörimäistä jälkeä ylihintaan. En suosittele ko. Lafkaa!
Suomen Vesitekniikka Oy
Täyttä huijaamista koko yrityksen konsepti.
Ovat aivan kusessa ja firmaki ihan sekaisin, mikään info ei kulje yrityksen sisällä ja tulevat aika paljon jälessä, kun paperille laskeevat remontit. Ei koskaan kannata mennä töihin kyseiseen yritykseen, johto on kujalla ku katuvalo ja huijaavat kaikkia minkä kerkee. Verosuunnitelman tehneet ja maksaa brutto provisio palkkamallin mukaan hiluja myyjille. Oli lähtenyt 5 MYYJÄÄ yhtäaikaa yrityksestä pois, niin eiköhän se jo kerro, että ei kannata tähän yritykseen luottaa missään asiassa. Kuuleman mukaan kusettaneet vielä jotain kuka vetämässä monen työntekijän kanssa joukkokannetta tästä hommasta. Ihan oikein!
Asiallinen ja hyvä firma, tulokset puhuu puolestaan. Kateelliset alkoholisoituneet ex-myyjät toki huutelee mitä huutelee. Joku korvauspaketti niille kai pitäiskin maksaa, että saisivat kunnon konjakkia.
"Suomen susitekniikka
On pelkkää kusitekniikkaa
Aa ha haa!"
Opetelkaa toi ulkoa ja laulakaa 150 kertaa niin saatte tulla tänne sukittamaan mun putkea ja samalla vedenvirtausmittaamaan mun kiveksistön.
Ja miksei samalla myös putken läpivientikohdat voisi katsoa naisten osalta. Ja kakkapatterit. Venttiili laukesi jo.
MIEHIÄ YLI LAIDAN!!!!
Tilanne on se, että muut putkiliikkeet tullaan räjäyttämään tokalla kvartaalilla 2019
Vesitekniikka valtaa koko kentän
Noin se muuten meni. Korona tuli ja liikettä kaatui kuin heinää. Finnish Water Technics sen sijaan porskuttaa!!!!
Juuri nyt vesitekniikka dominoi koko alaa. Asiat on muuttuneet ja tässä on ainoa yritys jolla ei ole virustartuntoja. Ottakaa remontti vielä kun kerkeette ennenku kuolette jonkun toisen firman virheisiin.
Vesitekniikka ja sen insesti-harri on jo nähty
Välttäkää kyseistä firmaa!
Ainoat kyseisen firman kritisoijat ovat entisiä epäpäteviä työntekijöitä, jotka heiluvat edelleen ruosteinen vuoden 1974 kupariputki kädessään paikallisbaarissaan uhkaillen suorittaa sillä kartoituksen suoraan jukeboksiin ja biljardipöytään.
Kaikki muut ovat sitä mieltä kuten kunnon kansalaisen kuuluu, että Suomen Vesitekniikka on Suomen Paras Firma, ja paras paikka meille Suomalaisille!
Tämä muuten pitää paikkansa. Olen yrittänyt oikoa tämän yli. Mutten oikein voi. Vesitekniikka teki meille 40 tonnin KV plus LV remontin. Se muutti elämäni. Jalkojani ei polta enää. Juomavesi maistuu nyt makealle. Uponorin putket toi makua elämään. Kaikki näyttää paremmalle. Jos ette hyvän päälle ymmärrä, niin painukaa helvettiin. Mutta jos ymmärrätte, niin tervetuloa Suomen Vesitekniikkaan.
Olen viemässä oikeuteen heidän virheensä. Pian katsotaan kuka vie pisimmän korren
No jos on asiantuntija, ei sitä tarvitse katsoa. Sen tietää. Se on sinun virhe, ja sinä viet lyhyemmän korren! Ei ole hyötyä huijata. Jos sinua ei ole sukitettu kunnolla, ja kaipaat päähäsi uusia pattereita, niin osta ne!
Täysin samaa mieltä. Jos sinä haluat hävitä, niin sitten vastusta heitä. Mutta jos sinä haluat voittaa, liity Suomen Vesitekniikkaan.
Eilen kukittivat koko putkiston.
HYVIN meni!
Lääkityksesi ei taida olla aivan kohdallaan kun noin kovasti kehut vesitekniikkaa ja haukut kritisoijia.
Ne jotka eivät käytä mielialalääkitystä voivat lukea kokemuksista ja päätellä itse...
Voihan sitä joskus tuurilla joku remontti onnistua. Sen aallonharjalla voi sitten yrittää hetken aikaa ratsastaa. Rantakiville menee kuitenkin, ennemmin tai myöhemmin. Onhan nämä tämän tyyliset firmat nähty.
Kaikille neuvoksi: Pysykää erossa suomen vesitekniikasta. Kilpailuttakaa ja valitkaa paras paikallinen pitkän linjan firma/ammattimies hommaan!
Ruosteinen kupariputki? Hmmm...
Silloin kun minä sukitan kupariputken, siihen ei ruostetta jää. Sama pätee kuvaamiini komposiittiputkiin.
Hohhoijjaa lestadiolais-harri Kiviranta siellä kehuu omaa paskaa firmaa.eikö kauppa enää käy kun olette kusettaneet ihmisiä niin paljon
Nyt on Harrilla mennyt hermot
Käy
Joo harri se siellä kieli poskella kirjottelee kun ei urakat enää jää koska kusettaminen on ihmisten tiedossa
Nyt harri rauhoitu
Harri...hiljaa
Käykää lukemassa www.kokemuksia.fi/suomen-vesitekniikka <--- taitaa olla lähemmäs 100 positiivista asiakaspalautetta. Ainahan koirat haukkuu ja aina pitäis ottaa paikalliselta Isä, Poika & Peräkärry Oy:ltä, joka tekee kuparilla tai halvemmalla komposiitilla puolet halvemmalla, 3 kertaa lyhyemmillä takuilla ja käyttää virolaisia alihankkijoita. Koska hintahan on ainoa joka ratkaisee? Meillä ainakin oli alusta loppuun pelkästään positiivinen kokemus, asentajat ihan huippujätkiä ja ottivat meidät asukkaat hyvin huomioon. Remontti valmistui etuajassa ja laadussa ei mitään valittamista. Myyjä vastasi aina puhelimeen, osasi vastata kaikkiin kysymyksiin (esim. tulevaa kylpyhuoneremonttia koskien), kävi jopa remontin jälkeen henkilökohtaisesti tuomassa kotitalousvähennyserittelyn ja tarkasti samalla työn laadun.
Kauppa käynee senkin jälkeen, kun pari miljoonaa ihmistä lukee lööpeistä miten laatutyötä teette?
On paras sukitusfirma!
Alansa paras viemärifirma.
Ei lue
No sehän nähdään pian.
Periaatteessahan sitä voi hokea päivittäin, että kohtahan se nähdään, kohtahan se nähdään... ei kukaan estä hokemasta.
Suosittelen sinulle kuitenkin tuon ylempänä olevan asiakaspalautelinkin lukemista, jos haluat tulla todellisuuteen.
Hei Harri, tarkoitin että kauppa käy myös sen jälkeen, kun saatte lisää hyvää mainosta.
Kiitos selvennyksestä. Kyllähän se kauppa käy todella hyvin nyt. Ja sitten vielä enempi.
Paras firma alallaan!!!!
Silloin kun mokaavat, jakavat S-kaupan lahjakortteja hyvityksenä. Varsin anteliasta.
No on. Pääset vähän shoppaamaan!!!
Sukittamaaaaaaaan!!!!
Kuinka pian? Odottelen malttamattonana.
Ei nähty, huijasit
Nyt harri kannattaa olla hiljaa
Puhu pukille
Kuusi serkkua. Ja liikevaihto kasvoi 5 miljoonaa. Entä itse. Oletko yhä lapseton impotentti?
Jep
Suomen susitekniikka
On pelkkää kusitekniikkaa
Haaa ha haaaa
Ja sukituksen toteutus
On aivan silkkaa retoriikkaa
Heh heh hee
Laulakaa mukana
Suomen susitekniikka
On pelkkää kusitekniikkaa
Haaa ha haaaa
Ja sukituksen toteutus
On aivan silkkaa retoriikkaa
Heh heh hee
Suomen Vesitekniikka, Lahti valehteli ja petti minua kaupanteossa. Kyseessä on 2007 valmistuneen, 126 m2:n OKT:n ilmastointikanavien puhdistus. Työ tehtiin Lahdessa 14.01.2022. Hinta oli 589 EUR. Kauppaa tehtäessä kysyin, aivan varmasti kysyin työn ajallista kestoa ja myyntimies antoi puhelimessa tiedon: " 4 h x 2 miestä". Minullahan ei ole mitään kokemusta ilmastointikanavien puhdistuksesta ja hintatarjousta arvioidessani yritykselle jäävä hintahinta 589 EUR / 8h = 73,63 EUR/h sis. ALV, tuntui kohtuullisuuden rajoissa olevalta ja niinpä hyvväksyin tarjouksen. Kirjalliseen tarjoukseen en tietenkäään ymmärtänyt pyytää aika-arvioita.
No, 14.01.2022 klo 8, sovittu työn aloitusaika, tuli paikalle yksi (1) työntekijä. Työ kesti kaikkineen sisältäen mm. tarkastusraportin kirjoituksen 2,5h eli yrityksen auto tuli pihaamme klo 8 ja lähti pihastamme klo 10.30.
Yritykselle todellisuudessa tuleva työtuntihinta onkin 235,60 EUR.
Kysyin kohteliaalisti kaupan tehneeltä myyntimieheltä sähköpostitse hinnan kohtuullistamista: yksi mies vain työhön tarvittiin, hinta 589/2 = 294,50, mutta sain yrityksen asennuspäälliköltä vain ylimielisen selvityksen, mitä kiinteähintainen urakka tarkoittaa ja että heillä ei ole mitään syytä muuttaa sopimushintaa. Valehtelemella myyntitilanteessa yritys sai minut tilaamaan työn heiltä.
Halvalla sait, älä ruikuta. Ja ne homeiset kanavat puhdistettiin ja henkesi pelastui.
Huijaavat minkä ehtivät. Käräjäoikeudessa saa selville miten monta juttua on auki
Jos olisivat edes työn tehneet kunnolla. Myöhemmin tehty kanavien kuvaus paljasti, että vähintään puolet kanavistoista oli puhdistamattomia. Tulivat kuitenkin korjaamaan virheensä. Oliko edellisen kommentoijan mielestä edes työ kehumisen arvoinen? Oliko Myyjän toiminta rehellistä vai mitä kauppaa tehtäessä, siitä antaa lausuntonsa Kuluttajariitalauta. Kilpailu- ja Kuluttajavirasto omassa lausunnossaan jo piti Myyjän toimintaa moitittavana. Jos Riitalautakunta suosittelee Myyjältä korvausta Ostajalle, saahan nähdä mitä sitten Myyjä tekee, maksaako korvauksen vai ei.
Vielä: Paitsi, että kanavien puhdistusta ei tehneet kerralla kunnolla, suodattimet olivat asennettu väärin, tulo- ja poistopuoli väärin puolin, myös hintaperusteluissaan Kuluttajariitataulukunnalle väittivät vaihtaneensa suodattimet, mitään uusia suodattimia ei ollut hankittu, mutta onhan se vaihto sekin, että vaihtaa suodattimet päittäin puolelta toiselle, tulo- ja poistopuoli väärinpäin.
Lisäksi Myyjä edelleen väittää, että eivät pysty ennakkoon arvioimaan työnkestoa. Ammattitaidotonta väkeä myynnissä ja asennusjohdossa, kun kuitenkin korjausouhdistuksen tehnyt Myyjän korjaustyöntekijä pystyi sanomaan, että ei Kohteen kaltaiseen työhön koskaan tarvita kahta työntekijää. Onko edellinen kommentoija edelleen sitä mieltä, että Myyjä ei ole tehnyt mitään väärin ja minä olen vain turhan vinkuja?
Kuulostaa liian tutulta
Ei voi arvioida työnkestoa kun eivät tiedä kuka asentaja paikalla ja montako tuntia. Tekevät mahd nopeasti ja siirtyvät seuraavaan paikkaan kun niin paljon keikkoja samalla päivää. Huomasin, että myös mittarit ovat ”huonompi laatuisia” kuin mitä suositellaan käytettävän. Kysyin asiasta yhdeltä asentajalta ja kertoi että tämä käytössä oleva mittari nopeampi käyttää ja siksi ohjeistus tätä käyttää. Työnlaatu kärsii varmaan tänkin takia.
Ei todellakaan pääse suosittelemaan. Myyntimies myi virheellisin tiedoin ilmastointikanavien puhdistuksen, mokasivat työssä isosti, reklamaatio kuitattiin esimiehen toimesta loppuunkäsitellyksi ja he eivät vastaa mistään mitään. Melkoinen paskalafka.
Huijaavat ihmisiä
En suosittele minäkään.
Ei jatkoon
Jatkoon
Täyttä paskaa koko firma täynnä.kiertäkää tämä huijarifirma kaukaa.täysin turhia remontteja ja vanhusten huijausta
Yli sata tuhatta onnellista asiakasta alkaen vuodesta 1956
Onnellisia ovat siihen saakka kunnes huomaavat surkean työnlaadun. Takuu ei tarkoita mitään käytännössä. Katsokaa MOT Yleltä
Joo ja verkkosivun Kommentit-osio on täynnä firman kirjoittamia sitaatteja. Sinne ei voi jättää itse kommenttia koska parhaat täytyy tietenkin suodattaa.
Kivirannan kusetusfirma.täynnä osaamattomia poikasia.jos haluatte talon arvon alenevan niin soittakaa SUOMEN VESITEKNIIKKA töihin.
Löytyy myös tyytyväisiä asiakkaita
Jos haluatte saada jotain järkevää elämässänne aikaan, soittakaa Suomen Vesitekniikka hommiin.
Aamen
PARAS FIRMA!!!!!!!!
Niin joku oikea putkifirma eikä vesitekniikka
Suomen Vesitekniikan puolesta 55v kokemuksella
Aatos Aulis Järvinen
Aatos on jo pennitön
Putkiremontti tehty,3 kertaa on käyty korjaamassa.puuttuvia osia vuotoja.sotkivat paikat,lattioita ei suojattu,roskia ja putkenpätkiä jokapaikassa.vaikka oli sopimus että siivotaan ja suojataan lattiat.2kokematonta kloppia kävi tekemässä.ei suosittele
Perun sanani. Parhaita kloppeja. Kaikki oli siivottu ja suojattu. Osia ei puuttunut. Vuotoja ei ollut. Paikkoja ei sotkettu. Remonttia ei tehty. Mutta klopit oli parhaita. Mitään remonttia ei ollutkaan. Se oli kaivosonnettomuus.
Osaava ja laatutyötä tekevä firma. Lämmin suositus! Pyörremyrskyt ja tsunamit tai kaivosonnettomuudet sattuu vahingossa samoille seuduille. Firma ei kuitenkaan tee virheitä. Ei ikinä.
Kyllä tsunami joskus yritti pysäyttää vesitekniikan. Se oli se tapaninpäivä 2003. Mutta silloin saatiin sukittamalla pumpattua vedet pois rannasta, ja vaihdettua koko rannikon ilma. Lopulta käyttöön otettiin putkisto. Loput on historiaa ja menestystarinaa.
Se oli ikimuistoinen päivä.
Se oli hieno päivä.
Meillä kävi kyseinen firma tekemässä putkirenontin. Ylimääräisiä reikiä kastunut kaappi. Olisi pitänyt kulkea perässä. En suosittele vaikka saatiin korvaus työn huonosta jäljestä
Suomen Vesitekniikka on paras!
Paras vanhusten huijaamisessa
Kuka virma otaa tekee käyttö vesi remppa
Suomen Vesitechnics kannattaa ottaa. Millään muulla firmalla ei ole yhtä isoja moloja.
Vieläkö tämä paskafirma on olemassa??? Eikö vanhuksia ole riittävästi varoitettu tästä huijarifirmasta
Vesitekniikka on ikuinen
Ei, eikä varoiteta. Vanhukset lähetetään surman suuhun ilman ennakkovaroitusta. Eteenpäin mars!
Vaihtoi kokonaisen rantalomakohteen putket. MAHTAVAA!
Kävivät myös meillä 2 kertaa.....ensimmäisen ja viimeisen kerran samalla kerralla! En suosittelisi kyllä edes pahimmalle vihamiehelle.
Raakaa puhetta. Vesitekniikka on kuitenkin ainoa joka hoitaa homman samalla nimellä yli 6kk putkeen. Näistä suomen firmoista. Laatua pojille!
Joo vaihtavat mielellään heti koneet uusiin, eikä heillä ole koulutusta koneen korjauksesta mikä on myös mahdollista. Ei aina uutta konetta tarvita.. suosittelen isompaa firmaa, missä tehdään myös koneiden huoltoa ja korjausta.
Tämä firma kannattaa kyllä ottaa.
Suomen susitekniikka ja isonenäiset rutsauksen tulokset asentajina
nyt tämä firma soittelee Turun seudulla ihmisille
Suomen Susitekniikka
On pelkkää kusitekniikkaa
Ja sukitetut putket
On kuin lestadiolaisten talvisukset
Suomen Vesitekniikka oy hoiti hienosti lvi työt meillä. Suosittelen! Trolleja keskustelupalsta näyttää olevan, kun katsoo aikaisempia kommentteja.
Oletko lestadiolainen?
Niille ne hoitaa paremmin. Ei tule perävalotakuita.
Paras firma! Kiitos!!!!!!
En suosittele ihan vaan työntekijöiden näkökulmasta. Firma vie ison osan rahoista, eikä palkkatyöntekijälle jää juuri mitään summasta. Myöskään työntekijöillä ei ole säännöllistä työaikaa / makseta ylityökorvausta, minkä vuoksi itse ainakin haluan tukea firmaa, jossa paremmat työolot. Liian kiireisiä tekijöitä ja kohdellaan huonosti.
Meilläkin työntekijä kävi alkuvuodesta viikonloppuna?
En ole ennen törmännyt yritykseen missä töitä tehdään viikon jokaisena päivänä. Yrittivät sopia juhlapäivään myös, mutta siinä meni oma raja.
Työntekijä oli kyllä reipas ja mukava, mutta jäi mietityttämään saikohan hän kohtuullista korvausta kun näin pyhänä teki töitä…
Provikkapalkalla, myynnistä palkka. Luultavasti oli siis palkatta töissä pyhänä.
Itse kiertäisin tämän lestadiolais huijaus firman kaukaa tuntuu kauppaavan remontteja huomattavasti edullisemmin kun muut alan yritykset
Joo ei ihme että tästäkin puljusta on hyvät asentajat lähtenyt muualle hävettäisi itseäkin mennä töihin kun touhu on noin vastuutonta
Törkeää käytöstä firmalta
Juuri näin. Ei taida väki viihtyä hommissa enään, myyjät harkitsevat joukkopakoa. En kyllä viitsisi itsekkään kertoa olevani töissä ko firmassa.. Tiedän heidän huijanneen yhtäkin työntekijää pahasti , manipuloivia ihmisiä.
Eivät muuten harkitse!
Jos harkitsisivatkin, niin jokaisen myyjän autoon on asennettu C4-räjähdysainetta ja laukaisinsalkku kulkee ison pomon mukana kokoajan.
Ukrainasta saaduilla plutoniumsauvoilla taktisen ydinaseen valmistus tulee olemaan mahdollista tilikaudella 2/2024. Se laukaistaan alueelle jossa on eniten asennuksia, todistusaineiston hävittämiseksi.
Israelista hankitut lämpöhakuiset ohjukset ovat omiaan pettureiden, eli muiden asiakkaiden likvidointiin. Omia myytyjä lämpöverkkoja ne eivät tuhoa, sillä ne ovat ympäri vuoden kylminä.
Viemäreihin laitetut sukat houkuttelevat drooneja. Ja ovat ajalta jolloin Virolaiset maksoi niistä vielä krooneja.
Loppu on lähellä.
Aivan käsittämätön firma älkää hyvät ihmiset sekaantuko koko firmaan.
Alusta asti epämmäräistä touhua.
No ei ole. Jos sinulla ei kestä oma peli rehellisyyttä, sä tiedät sen itsekin. Mutta vesitekniikan homma hyvältä näyttää, etu ressutkin tyhjensin!
Hoilaka hoilaka hoilaaaaaa
Vesitekniikka on oikiaaaaaa
Suosittelen yritystä menestyjillleeeeeeeee
Oi helvetin helvettiiiiii me olemme kultaa
Ja auringonousuun on ikuisuus aikaa
Kaksivuotta odoteltu takuukorjausta että sillä lailla tämä firma hoitaa asiansa.
https://maksukyvyttomyysrekisteri.om.fi/ odottele vain
Korjaus suoritetaan 2029 helmikuussa.
Suomen kusitekniikka ja Kivirannan lestadiolaisuus.siinä meni taas yksi uskovaisten huijarifirma nurin
Mihin ne räksyttävät lestat nyt katosi kun mummonkusetusfirma meni nurin?
ei mennyt
Suomen susitekniikka
On pelkkää kusitekniikkaa
Ja sukituksen toteutus
On aivan silkkaa retoriikkaa
Kun firmaa kutsuu saneeraus
Loppuu Harrin kaveeraus
Ei enää auta uho
Edessä täystuho
Veijarit laitto firman lihoiksi. Kohta tulevat uudella firmalla ja karavaani kulkee.
https://akave.fi/ Uusi IV yritys jo pystyssä ja entinen konkassa 😁