Miten hankitaan paras ystävä?

15v tyttö kysyy. Koska kaikillahan kaveriporukassa on jo se oma "paras ystävä" eikä itellään oo ketää semmosta. Toisinsanoen koulun ulkopuolella tulee hirveen yksinäist? Ei oo harrastuksiakaan. Haluisin jonku semmosen jonka kaa voi jutella mistä vaan ja joka tukee ja tulee kylään ja jonka kanssa voi mennä kaikkialle :/
6152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juo paljon viinaa niin saat paljon kavereita. Ja sitten kanssa tupakka lisää street uskottavuutta. Et sillee

Äänestä

Ne vaan heittä läppä, mun kanssa voit tutustua olisimme kun sisaruksia

Äänestä

Minulla sama tilanne. Olen tosiaan 14 vuotias, ja minulla on kyllä kavereita, mutta olen kuullut liian usein kun he puhuvat minusta pahaa selän takana. Meidän luokalle on tullut kolme uutta tyttöä, mutta kaikki ovat sen yhden tyttöjengimme jäsenen kanssa. Minut jätetään ulkopuolelle ja minusta puhutaan muka vain läpällä. En edes seurustele, olen kyllä ihastunut mutta ihastukseni tykkää minun "kaveristani". En ole keksinyt muuta ratkaisua, kuin vain olla vähän kauempana feikkikavereistani ja tehdä asioita joista tykkään. Samalla odotan aina vain jos luokkaamme tulisi lisää tyttöjä ja mahdollisuuksia jos jonkun kanssa synkkaisi.

Välillä masennus iskee jälleen saatan itkeäkkin, mutta siitä selviää. Elämä on epäreilua, me kaikki tiedämme sen.

Äänestä

Ei se paras ystävä yhdessä yössä elämään pulpahda, eikä sellaista välttämättä tarvitse. Hakeudu vaan jonkun henkilön seuraan, keneen haluat paremmin tutustua.

Äänestä

kannattaa vain luovuttaa niin pääsee helpommalla. telkeydy vain pelimaailmaan

1Äänestä

Pelimaailman syövereistä saattaa löytyä sopiva ystävä. Itse olen löytäny monta 'inter -nationaalista' (hehheh,,) kaveria videopelistä nimeltä League of Legend.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Yksinäinenn kirjoitti:

15v tyttö kysyy. Koska kaikillahan kaveriporukassa on jo se oma "paras ystävä" eikä itellään oo ketää semmosta. Toisinsanoen koulun ulkopuolella tulee hirveen yksinäist? Ei oo harrastuksiakaan. Haluisin jonku semmosen jonka kaa voi jutella mistä vaan ja joka tukee ja tulee kylään ja jonka kanssa voi mennä kaikkialle :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu