Omatoimimatka Mauritiukselle

Shandrani

Onko kokemuksia, uskaltaako lähteä? Ollaan suunniteltu omatoimimatkaa saarelle, aikasemmin on käyty kahdesti ns. räätälöidyillä pakettimatkoilla (mm. Mr. Travelin kautta). Nyt houkuttaisi mennä omatoimisesti, mutta uskaltaako tuota varata lennot ja hotellit erikseen?

5

1812

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shandrani

      Mietityttää myös, että millainen sää on marraskuun loppupuolella maan eteläosassa? Aikaisemmin ollaan oltu alkuvuodesta saarella.

    • Olen käynyt n. 15 kertaa "omatoimimatkalla". Kyllä siellä pärjää hyvin. Lennot saa usein Tiun kautta halvimmalla (suorat lennot), tai esim Air Francen nettikaupasta.
      Asuntoja kannattaa katsella esim. Homeawaylta, tai Interhomelta, jotka ovat luotettavia välittäjiä. Mr. Travelista ei kokemusta.
      Marraskuussa on yleensä aurinkoista ja lämmöt n. 30 päivisin. kts. http://metservice.intnet.mu/pdfs/South.pdf

    • SilverhipoouO

      VIELÄ , MIKÄÄN PARATIISI PAIKKA EI OLE .
      MV

      • SilverHuijari

        Silverhippo oli viime vuonna kuolemassa syöpään.. kokiko ihmeparantumisen?


    • Tramontana

      Tulipahan oltua maaliskuun puolivälistä 2 kuukautta 1975.- "Golden Moon" oli iloisia tyttöjä täynnä ja "Sega" musiikki pauhasi.- Tiedä vaikka olis siellä jälkikasvua :D .- O tempora, o mores :-*

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2512
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1762
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      696
      1167
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1032
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      992
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      946
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      86
      819
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      97
      806
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      756
    Aihe