Kuuluuko rs olla käynistys niin että voi startata vain vaihteen ollessa vapaalla.
Minun pyörä ei starttaa jos vaihde on päällä ja vaikka kytkin on pohjassa.
R 1100 rs käynistys?
10
985
Vastaukset
Minun vm99 rt käynnistyy kyllä 1päällä ja kytkin kiinni
- Jutustelija1
Eli olsiko tappokatkaisjan vapauttaja rikki aloittajalla?
Jutustelija1 kirjoitti:
Eli olsiko tappokatkaisjan vapauttaja rikki aloittajalla?
Onko tappokatkaisin jossain kytkinkahvassa?
- ropelit
On tietysti jos sinne menee kaapelia stongaa pitkin. Ja varovasti ettei lähe lapasesta kun starttaa?
Olit oikeassa katkaisin vika,vähän hankala vaihtaa kun toinenpääjohdosta on tankin alla.
Katkaisen johdon ja liitä uuden katkaisimen stongan alle.- Jutustelija1
seppo.y kirjoitti:
Olit oikeassa katkaisin vika,vähän hankala vaihtaa kun toinenpääjohdosta on tankin alla.
Katkaisen johdon ja liitä uuden katkaisimen stongan alle.Sinuna odottaisin että teet isomman huollon ja vaihtaisin vasta sitten, nuo räpellykset saa ainakin itselläni ostohousut pois jalasta.
Ja vaikka et juuri nyt ajattelisi myyntiä niin joskus se voi tulla yllättäen eteen ja sitten johtoviritelmät karkoittavat tosiostajat...
Pärjäät kuitenkin ilman vahdepäällä käynnistystäkin. Jutustelija1 kirjoitti:
Sinuna odottaisin että teet isomman huollon ja vaihtaisin vasta sitten, nuo räpellykset saa ainakin itselläni ostohousut pois jalasta.
Ja vaikka et juuri nyt ajattelisi myyntiä niin joskus se voi tulla yllättäen eteen ja sitten johtoviritelmät karkoittavat tosiostajat...
Pärjäät kuitenkin ilman vahdepäällä käynnistystäkin.Olet oikeassa räpelykset kyllä karkoittaa ostajia.
Kyllä sen voi liittää nätistikkin liittimiä löytyy monenlaisia.
Pitää oikein tutkia jos saisi vaihdettu ilman tankin irroitusta,merkkiliikkeessä vaihdon työ maksais n.130€ aika arvokas homma.
Hyviä ajokelejä toivotan👍- Jutustelija1
seppo.y kirjoitti:
Olet oikeassa räpelykset kyllä karkoittaa ostajia.
Kyllä sen voi liittää nätistikkin liittimiä löytyy monenlaisia.
Pitää oikein tutkia jos saisi vaihdettu ilman tankin irroitusta,merkkiliikkeessä vaihdon työ maksais n.130€ aika arvokas homma.
Hyviä ajokelejä toivotan👍Joo, onnea sinulle tuohon vaihtoon ja hyvät ajokelit myös sinne!
Jutustelija1 kirjoitti:
Joo, onnea sinulle tuohon vaihtoon ja hyvät ajokelit myös sinne!
Terve.katkaisin on vaihdettu,ei tarvinnut irroittaa tankkia.
Vasemman puolen kate vain irti niin onnistui sieltä vaihto .
Aika helppo homma kun minäkin onnistuin siinä.- Jutustelija1
seppo.y kirjoitti:
Terve.katkaisin on vaihdettu,ei tarvinnut irroittaa tankkia.
Vasemman puolen kate vain irti niin onnistui sieltä vaihto .
Aika helppo homma kun minäkin onnistuin siinä.No hyvä että järjestyi ja helppo uskoa BMW:n maineen tuntien että ei tarvinnut purkaa liikoja, nekun usein ovat myös huollon kannalta ystävällisiä pelejä.
Onnittelut ja hyviä ajoja, nyt on ollut hienot kelit jo keväästä lähtien.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222227Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739430Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3216610Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796281SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805884Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324908HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944555Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770