Äkkilähtö lämpimään, matkaseuraa 45 v. naiselle?

Äkkilähdöllä

Tuli yllättäen mahdollisuus vapaaseen, ja selailin äkkilähtöjä, niin näyttäisi ettei 1 hengelle saisi varattua matkaa.. eli olisiko muita pikaisesti matkaan haluavia?
Vaatimuksia matkaseuralaiselle olisi vain, että on luotettava, normaali suomalainen, ei ryypiskele kohtuuttomasti tms.
Pikaisia vastauksia sähköpostiin: [email protected].

7

937

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä saa yhdelle.. Selailepa lisää. Mihin olet menossa?

      • Äkkilähdöllä

        Rentoutumaan johonkin lämpimään - Mallorca/ Kanaria/Espanja/Bulgaria tms.
        Mistä saa 1 hengen valmismatkoja? Mitä nyt Rantapallosta selailin, ja jollekin matkanjärjestäjän sivuille pääsin, niin kyllä se vaan väkisin yritti 2 hengen matkaa tarjota.
        Tietysti voisin yrittää lentoliput ja hotskun varailla erikseen...


      • löytyy
        Äkkilähdöllä kirjoitti:

        Rentoutumaan johonkin lämpimään - Mallorca/ Kanaria/Espanja/Bulgaria tms.
        Mistä saa 1 hengen valmismatkoja? Mitä nyt Rantapallosta selailin, ja jollekin matkanjärjestäjän sivuille pääsin, niin kyllä se vaan väkisin yritti 2 hengen matkaa tarjota.
        Tietysti voisin yrittää lentoliput ja hotskun varailla erikseen...

        Esim. Aurinkomatkojen äkkilähdöllä saa melkein kaikkiin hotelleihin 2 hengen huoneen yhdelle henkilölle, maksaa muutaman kympin enemmän/viikko. Lähdet katsomaan tarkemmin vaan varausta ja klikkaat 1 henkilö (vaikka huone on kahden hengen). Joissakin ei tule lisämaksua ollenkaan. Bulgariaankin näkyy olevan. Jos itse lähtisin tuntemattoman henkilön kanssa lomalle, ottaisin silti ilman muuta oman huoneen. Jos se nyt maksaa 40 € enemmän niin sou, on kuitenkin oma vapaus nukkua ja valvoa ja tehdä mitä huvittaa. Kaverin kanssa voi sitten tietysti treffata, tehdä retkiä ja mennä syömään tms.


    • Ulkomaille

      56v mies lähdössä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      243
      6166
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      54
      5003
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4306
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3051
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      124
      3032
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      78
      2499
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2456
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1699
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1659
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      69
      1476
    Aihe