Samsung S760 huolto (pokkaridigikamerat, Turku)?

Anastacia_

Heips

Vanhan pokkaridigikamerani "muistikorttimekanismi" on hajonnut. Tällä tarkoitan sitä, että kun yritän laittaa muistikortin paikoilleen, se ei lukitu muistikorttilokeroon, eli lokeron lukitus on siis hajonnut. Kameran takuu ei ole enää voimassa. Minne voisin viedä kamerani huoltoon, tai kannattaako se edes? Miten kalliiksi se tulisi? Olen kuitenkin aika kiintynyt tähän kameraan. Kamerani merkki on siis Samsung ja malli S760. Asun Turussa. Kiitoksia jo etukäteen avusta!

4

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En usko kamerasi arvon olevan riittävän suuri jotta kannattaa korjata. En tosin tunne asiaa sen enempää mutta korjaaminen helposti maksaa lähes kameran hinnan koska se tehdään Suomessa ja käsityönä.

      Arvelen JAS tekniikan siinä Puutorin kulmassa ainakin tietävän kuka korjaa jos siihen päätät ryhtyä.

      Katsoin Amazon verkkokaupan mainoksen ja kyseinen kamera käytettynä maksoi 45€ joten en suosittele korjausta vaan uusintaa varojen puitteissa.

      Gigantti näyttää myyvän monen sortin samankaltaista kameraa alkaen noin 130€ ja siitä ylöspäin. Saat samalla uudempaa tekniikkaa monella tavalla kuten paremmat ISO kestävyydet ja erottelun ainakin. Gigantti on vain esimerkki sillä moni kauppa niitä myy!

    • ei_vaan_kannata
    • Anastacia_

      Kiitoksia kaikille vastauksista! :) Nyt minun on helpompi tehdä päätös asian suhteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      133
      4705
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      70
      3310
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      105
      3185
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      39
      2631
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2312
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      113
      1608
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1136
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      339
      1127
    9. 49
      872
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      691
    Aihe