Katselin juuri lentoja Intiaan loppuvuoteen, hinnat oli nyt 411€ meno/paluu Hki - Mumbai. Vieläkö tästä halpenee, mitä sanoo asiantuntijat?
Milloin paras aika varata lennot Intiaan talveksi?
15
531
Vastaukset
- Maddo
Turkish Airlines? En usko että enää merkittävästi halpenee. Tsekkaa myös Qatar Airlines.
- Cochroad
Finnair lentää suoraan Goalle ja hinnat kalliimmat ja näyttää että osa koneista jo täyteen buukattu.
- envielävarannut
Ei mennä Goalle Intiassa, kun lennetään Mumbaihin.
- pöööööh
Joo eikä Goa ole mikään Intia.
pöööööh kirjoitti:
Joo eikä Goa ole mikään Intia.
On se kuitenkin Intiaa, katso vaikka kartasta :)
- Intiaantaasen
Yleensä pari kuukautta ennen matkaa on ostettu lennot ja halvimmat on olleet. Useampi vertailu kannattaa suorittaa ja ristiin, niin selviää todellakin ne edullisemmat päivät. Samalla selviää myös lyhimmät lentoajatkin ja mielekkäimmät vaihdot lennoilla. Paljon parjatut pomppulennot ei ole pahat, kun valitsee huolella ja vertailee. Pomppulentoja voi myös käyttää hyödykseen, jos jää välille vähäksi aikaa. Paljon on mahdollisuuksia!
- W222
Kokemuksella, että paras aika ostaa lennot n. 2,5kk ennen lähtöä. Tuo 411€ meno-paluu Hki-Mumbai ei paha, TurkisAirlines näytti nyt jotain 450€ luokkaa, Qataria en katsonut. En vielä osta, kun seuraan tilannetta
Oliko tuo 411€ hinta jollain älyttömän pitkällä lentoajalla? - vsta1987
Me ainakin on monet kerrat ostettu lennot Intiaan joulukuun alussa veronpalautuksilla, kun lähtö helmikuun puolessa välin, paluu maaliskuulla. Hyvin on saatu halvat lennot, joskus alle 300€ meno-paluu, yleensä 350e - 450€. Joskus on pitänyt sovitella paluulentoja myöhemmäksi, että on saannut halvemmat lennot.
Jos koko talveksi katselee lentoja, varmaan syyskuussa kannattaa alkaa katselemaan, jos marras- joulukuussa lähtee talveksi Intiaan ja keväällä tulee takaisin. - Ei.koskaan.enää
Vaatii melkoista pinnaa, jos aikoo olla Intiassa viikkoa pidempään.
- 60lentoaIntiaan
Intiaan ei kannata matkustaa viikoksi, vähintään kaksi viikkoa kannattaa olla. Goa ei ole mikään kummoinen paikka, siitä voi moni saada kauhun Intiasta. Intia kuitenkin koukuttaa helposti, vaikea sieltä on pois olla, jos on siellä useamman kerran matkustellut.
- 50LentoaAvaruuteen
60lentoaIntiaan kirjoitti:
Intiaan ei kannata matkustaa viikoksi, vähintään kaksi viikkoa kannattaa olla. Goa ei ole mikään kummoinen paikka, siitä voi moni saada kauhun Intiasta. Intia kuitenkin koukuttaa helposti, vaikea sieltä on pois olla, jos on siellä useamman kerran matkustellut.
Näin on joo.
- Pellen.paikka
60lentoaIntiaan kirjoitti:
Intiaan ei kannata matkustaa viikoksi, vähintään kaksi viikkoa kannattaa olla. Goa ei ole mikään kummoinen paikka, siitä voi moni saada kauhun Intiasta. Intia kuitenkin koukuttaa helposti, vaikea sieltä on pois olla, jos on siellä useamman kerran matkustellut.
Yleensä Intiassa käyneet kertovat, että Goa on ainoa paikka, missä siinä maassa kannattaa vierailla.
- 60lentoaIntiaan
Pellen.paikka kirjoitti:
Yleensä Intiassa käyneet kertovat, että Goa on ainoa paikka, missä siinä maassa kannattaa vierailla.
Kyllä Goa on tietty monelle se ainut paikka Intiassa, kun sinne nyt täältä Suomesta tehdään pakettimatkoja, mutta monet kiertää Goan kaukaa. Vaan ei Pelle pelkästään ole Goalla Intiassa ollut, jos et sitä satu tietämään.
Intiassa paljon hyviä paikkoja matkustella ja asustella talvea paossa. Yksi parhaista on Bengalinlahden puolella Puducherry, joka oli aikoinaan Ranskan siirtomaa. Andamaanit on todella hyvä paikka. Jotkut puolestaan tykkää Shimlasta pohjoisessa. Joillekin Diu on hyvä kohde, sekin oli aikoinaan goan lailla Portugalin siirtomaa ja Diun hyvä puoli on, että sadekausi loppuu siellä jo aiemmin, kuin Goalla ja sinne voi jo mennä aikaisemmin.
Intiassa on niin paljon paikkoja, missä voi viettää hyvin aikaansa, vaikka ei menisikään Goalle.
- marraskuussaIntiaan
Nyt näytti olevan lennot Hki-Mumbai 427€ meno-paluu marras-joulukuu kolmen viikon reissuun.
- Intiamielessäin
Joo en tiijä milloin paras, mutta ihanaa on parin viikon päästä lähteä reissuun. Kyllä sitä on ootettukin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191642
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991478Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36884Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29849Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38791Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50766Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56718Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43718Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37710Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37673