Olikohan pussikaljamiehet asialla? Nykyään talon liepeillä hortoilee monenlaista kaljaveikkoa.
Kunnantalo paloi honkolassa.
13
1301
Vastaukset
- AvoHulluus
Hullujenhuoneita on suljettu, joten monenlaisia rajatapauksia on liikekannalla.
- Suljetulle
Yksi mielipuoli sytytti jo kämppänsäkin tuleen.
- Diudiudiuu
Joo se oli sun veljes
- Kalevankisat
Valtakunnallisessa lehdessä tietoa asiasta, paikallinen lehti vaikenee? Ovatko pitkäänkin lomalla.? Onneksi löytää muiden lehtien sivuilta epäilyjä sytyttäjästä ym tietoa. Missä nuorten tulokset kun ei pärjätty pari viikkoa sitten?
- Ajantasallako
Onko valikoituja uutisia?
- Noheihei
Menkää kyylärit sinne nesteelle siellä ne puskaradiot häärii
Eipä ollut mitään mainintaa Sisä-Suomen Lehden tiistain numerossa tästä tulipalosta. Olisikohan sitten ollut jos koko talo olisi palanut ja sytyttäjä kuollut asuntoonsa? Tosin mitä palopaikalla puhuivat, niin yksi kissa siinä tulipalossa kuulemma kuoli.
- Hehehehee
Kyllä tuokin asia selviää nesteellä mene sinne.
- lättälä
Hehehehee kirjoitti:
Kyllä tuokin asia selviää nesteellä mene sinne.
Sinun pakkomielteesi nesteen asiakkaista on sairasta ota yhteyttää asiantuntiaan vaikka tk:n lääkärin lähetteellä ja jos se ei auta hanki istumapaikka nesteen kahvilasta itsellesi.
- tollojentollo
Poliisi epäilee, että eilen Äänekosken Hujakkolammentiellä ollut tulipalo oli tahallaan sytytetty. Paloa tutkitaan tuhotyönä, ja epäilty on palossa pahiten tuhoutuneen toisen kerroksen asunnon asukas.
Epäilty on 24-vuotias mies. Hän on itse sairaalahoidossa, joten poliisi ei vielä ole päässyt kuulustelemaan häntä. Epäilty loukkaantui, kun hän hypättyään toisen kerroksen ikkunasta paloa pakoon
Kun on lusikalla annettu,ei voi kauhalla vaatia.
Onneksi yksi kaljaveikko vähemmän tuhotöitä tekemässä. - kunnankingi
Näillä pussi-kaljapojilla on päänkuori tehty niin ohkasista aineista,että tyhmyys paistaa läpi.
- Niiihhh
Niinhän se näyttää sulla tekevän putkiaivo
- valvojat
Äänekosken tulipalotaloon pääsee muuttamaan takaisin vasta vuoden lopussa
Nyt kävi tuhopolttajalle kalliiksi. Kyllä tekee muuten nassikkaa!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532617
- 1971890
- 701667
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91351- 721021
- 811010
- 95999
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190924- 67901