Huumeet/koirat/lapset

Vainalkoakiitos

Jos käyttää huumeita ja jää useasti kiinni, niin pitäiskö tämmöisiltä kieltää lapsien ja koirien pito? Mitäs ollaan mieltä täällä viisaiden palstalla?

3

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäonlapsienpito

      Mieluummin nollatoleranssi myös alkoholin suhteen, niin koiran, vaimon ja lasten elämä olisi paljon helpompaa.

    • Viina ja varsinkin huumeiden kanssa läträäminen on edesvastuutonta heikkoutta ja tyhmyyttä - poliisin sekä kunnan sosiaalitoimen pitää puuttua yhteistuumin asiaan ja ohjata sekä alkoholistit että huumeveikot pikaisesti hoitoon.

      Alkoholistien ja huumeidenkäyttäjien lisääntyminen Sysmässä heikentää myös kuntalaisten yleistä turvallisuuden tunnetta. Varkaudet, pahoinpitelyt ja muut sekoilut lisääntyy entisestään.

      Olen itse absolutisti - suosittelen päihteettömyyttä kaikille, myös kunnanvaltuutetuille ja kunnanviraston virkamiehille jotta tähän Sysmän sekoiluun saadaan jotain tolkkua.

    • Eipähän

      absoluuttisuus näytä nostavan älykkyyttä kommentoinnissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4639
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4395
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1769
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      354
      1116
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      58
      984
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe