Loveholidays-luotettavuus

Rikksu

Kokemuksia Loveholidays-sivustosta. Tarjoaa hotelleja muita paljon halvemmalla 🤔

23

1722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • whoknows

      Olen tekemässä varausta ensi vuodelle, onko kenelläkään tietoa ko yrityksen luotettavuudesta ?

      • Anonyymi

        Fuengirolan Hotel Las Palmeras ei hyväksynyt LoveHolidaysn kautta tehtyä hotellivarausta. 7 yötä täytyi uudestaan maksaa suoraan hotelliin.


    • jjjoer

      älä vaan tilaa mitään tilasin hotellin vaihtoivat toiseen kysymättä mitään ei maksua takaisin huijausfirma

    • Prazdroj

      Otin sitä kautta huoneen viikoksi Prahaan marraskuussa ja hinta oli väh. kolmanneksen halvempi kuin muilla varaussivustoilla. Kaikki toimi hyvin.

    • matkaaja1ei3

      Kuulisin myös mielelläni kokemuksia!

    • tokki

      Varasin 2 yötä Hotel Nacional De Cuba 22,2,2019. Kerron kokemukset palattuani.

      • onkohan

        Varasin tammikuulle 2020 , perivät maksun heti . Onko se käytäntö heillä ?


    • Lavi

      Tokki, kuinka sujui?
      Itselläkin huone varattuna tämän puljun kautta, jännittää....

    • Skippakuraa

      Moi.ootteko maksaneet luottokortilla ja miten peruutus toimii tässä firmassa?

      • Anonyymi

        Joo, maksoin luottokortilla ja kalliiksi tuli, noin 900 € meni ja yrittivät vielä lähettää lukuisa olemattomia lisälaskuja. Jouduin kuolettamaan korttini 😡ja jouduin maksamaan 200€ lisälaskun . Eivät vastaa palautteisiin ja soittaminen firmaan Englannissa on mahdotonta. Älkää käyttäkö!


    • Anonyymi

      Varasin keväällä hotellin Roomasta ja maksoin sen heti luottokortilla. Nyt matka takana eikä hotellin kanssa ollut minkäänlaisia ongelmia. Toimi siis erinomaisesti ja säästöä tuli!

    • Anonyymi

      Hyvin on toiminut. Ehdoissa mainitaan peruutus - ym. ehdoista. Kannattaa lukea hyvin ensin ehdot!

    • Anonyymi

      Varasimme Trivagon kautta löydetyn hotellin Loveholidaysilta tammikuussa Lontooseen toukokuulle 2019 ja maksoimme sen myös. Paikan päällä kävi ilmi, ettei Loveholidays ollut hoitanut varausta hotellin kanssa. Olimme jo saapumispäivänä ottaneet käyttöön päivän voimassa olevat kiertoajelubussiliput, jotka sitten menivät hukkaan, kun istuimme hotellilla odottelemassa, että Loveholidays yrittää selvittää asiaa. Puhelimessa Loveholidaysin edustaja kieltäytyi ymmärtämästä ongelmaa ja väitti kaiken olevan kunnossa, kun hotelli jotenkin onnistui taikomaan meille huoneet täpötäyteen taloon. Vasta otettuani kaksi kertaa yhteyttä Trivagoon reklamaatio eteni LoveHolidaysilla. Lopulta, firma kieltäytyy hyvittämästä noita hukkaan menneitä kiertoajelubussilippuja, mikä nyt olisi vähintä mitä asiassa saattaa tehdä. En voi suositella tätä firmaa. Ei ollut kiva saapua suurkaupunkiin ja olla epätietoisuudessa siitä, löytyykö majoitusta vai jäädäänkö taivasalle. Asiakasvalitusten käsittelyssä periaate tuntuu olevan asian pitkittäminen ja välttely, kunnes asiakas antaa periksi ja unohtaa asian.

    • Anonyymi

      Hei!
      Me teimme myös varauksen trivagon kautta heille. Huomasimme että haluamamme hotelli oli vaihtunut varaustiedoissa eri hotelliin. Ekana näyttää hotellin tiedoissa sitä hotellia mihin halusimme, mutta varaustiedoissa näkyy surkea hotelli, jossa ei merta edes lähellä. On soitettu ja chättäilty, mutta nyt tuli viesti etteivät voi mitään trivagon ongelma. Laitoin trivagon edustajalle viestiä. Reissu olisi su...

    • Anonyymi

      Varasin matkan Teneriffalle ja myös siirtokuljetuksen hotelliin.Tietääkö joku kuinka ja mistä löydän oikean bussin perillä ?

    • Anonyymi

      Yhteyshenkilöitä on mahdonta tavoittaa reklamaatiota varten.

      • Anonyymi

        Samoja kokemuksia. Eivät puhu suomea vaikka niin mainostavat varauksen yhteydessä. Lähettävät aina uusia laskuja vaikka mitään ei ole ostettu. Eivät vastaa edes kirjattuna kirjeenä lähetettyyn valitukseen. Huijarifirma, älkää ostako mitään!


    • Kysyn tässä, että kun ollaan menossa Canarialle ja loveholidaysilta suoraan on hotelli varattu. Eli maksut on nyt maksettu 18.2.2020 eräpäivään mennessä kokonaan niin siitä ei tulekaan varausvahvistusta enää, että varauksennen on ok maksut näkyy kyllä maksettuna varus ok hotelli ok esimerkiksi kun on vaan yksi varausvahvistu olemassa eli se ensimmäinen varaus vahvistus, jossa maksettiin enakko maksu 15€. Nyt kun on tosiaan kaikki maksettu niin siltikään ei tule lukemaan tuohon ensimmäiseenkään varausvahvistukeen, etää kaikki maksettu vaan siinä lukee maksettuna vaan se eka 15€ erämaksu. Onkohan tuo normaalia mun mielestä ei kun vertaa muihin varaus systeemeihin ja on tullut kyllä reissattua ympäriinsä kokemustakin on kaikenlaista.

    • Hei ei ole muuta kokemusta vielä kuin tämä, mutta liittyy aiheseen. Kysyn tässä, että kun ollaan menossa Canarialle ja loveholidaysilta suoraan on hotelli varattu. Eli maksut on nyt maksettu 18.2.2020 eräpäivään mennessä kokonaan niin siitä ei tulekaan varausvahvistusta enää, että varauksennen on ok maksut näkyy kyllä maksettuna varus ok hotelli ok esimerkiksi kun on vaan yksi varausvahvistu olemassa eli se ensimmäinen varaus vahvistus, jossa maksettiin enakko maksu 15€. Nyt kun on tosiaan kaikki maksettu niin siltikään ei tule lukemaan tuohon ensimmäiseenkään varausvahvistukeen, etää kaikki maksettu vaan siinä lukee maksettuna vaan se eka 15€ erämaksu. Onkohan tuo normaalia mun mielestä ei kun vertaa muihin varaus systeemeihin ja on tullut kyllä reissattua ympäriinsä kokemustakin on kaikenlaista.

    • Anonyymi

      Koronaviruksen aikana asiakaspalvelu surkeaa. Ei saa millään yhteyttä, suomenkielinen toimisto on suljettu. Käskee ottaa yhteyttä Norwegianiin ja perua matka sitten heidän sivuillaan. Norwegian käskee ottamaan yhteyttä Loveholidaysiin, jonne ei siis saa yhteyttä. Taitaa rahat mennä. Tuolta firmalta ei kannata tilata mitään.

      • Anonyymi

        Ilman koronaakin asiakaspalvelu surkeaa. Eivät puhu suomea, eivät vastaa sähköpostiin tai viesteihin omien sivujen kautta. Rahat menivät . Älkää ostako mitään tältä firmalta!


    • Anonyymi

      Sama juttu täällä. Vaikuttaa siltä, etteivät maksa rahojani takaisin peruutetusta hotellivarauksesta, eivätkä vastaa mihinkään viesteihin. Tämä on oikea painajainen. En varmana enää varaa mitään tätä kautta. Olen tehnyt korttireklamaatiota ja jouduin kuolettamaan visa-korttinikin, etteivät ainakaan pääse enää velottamaan mitään. Luotto meni kyllä totaalisesti, enkä taida olla ainoa, mitä netistä oon lukenut Trustpilotista muiden palautteita.

    • Anonyymi

      Huijausta. Muuttivat peruutettavissa olevan varauksen aivan yllättäin peruuttamattomaksi. Menetin 120å euroa kun en koronan takia voinut matkustaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1107
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1002
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      892
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      827
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      87
      791
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      787
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      689
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      46
      687
    Aihe