Elikkä siis mua huolettaa mun paino. Oen aina ollut ali painonen mutta nyt painan 31 kiloa yleensä 26 -28 kiloa eli oonko läski toivotta vasti joku vaivautuu vastaamaan.
Vastaukset 12
- Emilie
Olet! Itse olen 13v tyttö, 171cm ja 16kg.
- Ruma91747
No mä oon 12 ja painan 43 kg ja oon löski mielestäni ja pituus 52,5 cm haluisin vaa laihtuu :D
- Emilie
Itte joka päivä ellei lasketa viikonloppuja nii kävelen 20-30min kouluun ja kotiin. Juoksen joka päivä 3h, ja käyn maastopyöräilemässä 4h, sitte uintia harrastan viikonloppuisin 3h, luostelen talvisin 2h, kesällänuomarannalla uimassa 4h-5h, sitte koululiikunnat 2h kerran viikpssa.
Syön 2 kertaa viikossa, 1 lautasellisen salaattia ja muina päivinä vettä. - dfvsdfjgkhkgk
Mistä tulee se verensokeri jonka voimalla liikut noin paljon? Salllatisti ei ainakaan, ellei sitä työ olohuoneellista
- possupoika
Hei, olenkohan vähän paino-indeksin ylärajoissa tuhtiuteni suhteen? Korkeutta kyynärän verran alle metri kun käet on ylhäällä, vyötärön ympärys mittani kuusi metriä ja painoa 1700 kiloa
- andrukela
höhööö laitetaa absurdi pituus-paino suhde :D mä oon 15v paino pituus 200cm paino 22kg :Ö
- Emilie
Oot liian läski!:D
- scasdcads
vaivaututisitko itse kertomaan pituutesi. jotain 1 ja 2 metrin väliltä?
mun pituus on 146cm
- Emilie
Joo, laihdutas samalla tavalla ku mä! Nyt oon tosta ku painoin 16kg, nii oon nyt ja painan täl hetkel 14kg.
No eks se oo hyvä jos et oo enää sit alipainoinen? Olispa ittekin noin kevyt 😪 🙄
- nipa3424
mä oon 165cm poika ja painan 110kg mut terveydenhoitaja sano koulus et oon obesiteetti eli en oo ylipainonen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 136849
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?83708- 58676
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha82646Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55571Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26543- 152461
- 42459
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett40456Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?2443