Matkailu alkaa ajatuksesta.

24-7-2010

Kaikki ihmisen toiminta alkaa ajatuksesta, tosin jos ajatus ei ole ensimmäinen sähköimpulssien liikehdintään vaikuttava, niin nakkijonotoiminta päätyy rosikseen.
Tämä kirjoitus kuitenkin koskee matkailua.

Kun päätyy kiinnostumaan matkailusta, on luonnollista että matkailulle on antanut runsaasti ajatuksia aiheelle.

Ajatukset voi suunnata itse matkailuun, tai sitten matkailukiinnostusta keppihevosena pitäen ryhtyä mämmittelemään ja kikkaroimaan.

Kukin itse päättää mitä 24 / 7 ajattelee.

8

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KivaaMatkailua

      Voi ajatella mikä päivä tänään on.
      Voi ajatella Numbaa.
      Voi ajatella Aviomiestä.
      Voi myös yhdistää ajatukset ajattelemalla Numbaa ja Aviomiestä samana.
      Voi voi......voi ajatella niin monia asioita joista on nähnyt unta koko pitkän pimeän yön.
      Ajatella voi mätsejä.
      Tosin mielenkiintoisin on mämmiajattelu ja marttojen resepteihin tutustuminen.
      Ajatusta voi laajentaa myös huutamalla Grani Grani.
      Pattayan matkailu on kivaa.

    • AjatteluVilkasta

      Ajatus se tämäkin.

      Persläpilerpalla näitä kysymyksiä riittää, koska kuksa rikki, kaupassa maksusitoumus täynnä ja rahaa köhällä kirkonrotalla ei koskaan ole, vain maksamattomia vippejä, nyt on jälleen tunteja aikaa kirjoitella...

    • hullueiainaoletyhmä

      Vähän on sekainen aloitus, mutta veikkaan kuksateatteria Espanjalaisella katolla?

      • IdiOnAinaKahjo

        Ajattelee näemmä idiootitkin.


    • Mielenkiintoisinta matkailussa on yhdistää vapaa liikkuminen ja tutkimusretket erilaisiin ympäristöihin ja ihmisten erilaisiin tapoihin ajatella.

      • HuhheijaaTaas

        Niinpä tosiaan taas, klikatkaapa sinistä nimimerkkiä niin taas aukenee laiffin yksi nimimerkki kirjoituksineen ja miten ollakaan, taas samaa mielenterveysjuttua ja sinkkua ynnä muuta paskaa.

        Olen nyt perästäpäin tutkistellut elämääni ja tilannetta jossa olen elänyt. Voisiko nuoruusiän dementia parantua olosuhteiden muututtua, sillä olen ikäni tutkinut asioita johtuen siitä että elin suurimman osan elämästäni yksin olosuhteiden pakosta. Ja tapoihini on aina kuulunut nähkä asioiden koomillinen puoli ensimmäisenä. Luin juuri artikkelin lehdestä jossa käsiteltiin nuoruusiändementiaa ja kiinnostuin asiasta.


    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe